Ciccone soleert naar zege in bergrit Giro d'Italia
COGNE (ANP) - De Italiaanse wielrenner Giulio Ciccone heeft de vijftiende etappe van de Ronde van Italië gewonnen. Het was een zware bergrit met aankomst op hoogte in Cogne. Ciccone, die ploeggenoot is van Bauke Mollema bij Trek-Segafredo, reed op de slotklim weg bij een aantal medevluchters.
Op ruim anderhalve minuut van Ciccone finishte de Colombiaan Santiago Buitrago als tweede. De Spanjaard Antonio Pedrero werd derde. Alle drie vormden ze geen gevaar voor de klassementsmannen, die op een kleine acht minuten na de winnaar binnen kwamen. De Ecuadoraan Richard Carapaz behield de zaterdag veroverde leiderstrui. Hij leidt het klassement voor de Australiër Jai Hindley en de Portugees João Almeida. De verschillen zijn miniem. Koen Bouwman, de Nederlander van Jumbo-Visma die eerder in de rit deel uitmaakte van een grote kopgroep, heroverde de bergtrui. Martijn Tusveld, ook een van de renners uit de vroege kopgroep, werd vijfde, Bauke Mollema achtste.
Maandag volgt er een rustdag, waarna het dinsdag verder gaat met weer een zware Alpenrit.
Richting de eerste klim - Pila-Les Fleurs van de eerste categorie - ontstond een kopgroep van een kleine dertig renners. Er waren liefst acht Nederlanders mee, onder anderen ook Mathieu van der Poel en Thymen Arensman. Bouwman ging er op de klim alleen vandoor en verzekerde zich van de bergpunten.
In de afdaling sloten Van der Poel en Tusveld aan. Aan het begin van de tweede klim - de Verrogne, op papier de zwaarste van de dag - had het oranje-drietal ruim anderhalve minuut voorsprong op hun eerdere compagnons. De klassementsmannen volgden al op meer dan 5 minuten. Het drietal hield het niet vol. Bouwman was de eerste die stil kwam te staan en voorbij werd gesneld door een drietal onder wie Ciccone. De 27-jarige Italiaan bereikte als eerste de top, voor Buitrago. Alleen de Brit Hugh Carthy en Pedrero volgden. Na een afdaling sloten Tusveld en de Portugees Rui Costa aan de voet van de slotklim weer aan. Daar versnelde Ciccone meteen, op het steilste stuk. Het was het juiste moment. Nadat zijn ploeg met de Spanjaard Juan Pedro López tien dagen de leiderstrui had, volgde nu de gewenste ritzege.
Meer uit Sport
POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
46 minuten geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
9 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
21 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
1 dag geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 dag geleden