Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ciccone soleert naar zege in bergrit Giro d'Italia

Ciccone soleert naar zege in bergrit Giro d'Italia

COGNE (ANP) - De Italiaanse wielrenner Giulio Ciccone heeft de vijftiende etappe van de Ronde van Italië gewonnen. Het was een zware bergrit met aankomst op hoogte in Cogne. Ciccone, die ploeggenoot is van Bauke Mollema bij Trek-Segafredo, reed op de slotklim weg bij een aantal medevluchters.

Op ruim anderhalve minuut van Ciccone finishte de Colombiaan Santiago Buitrago als tweede. De Spanjaard Antonio Pedrero werd derde. Alle drie vormden ze geen gevaar voor de klassementsmannen, die op een kleine acht minuten na de winnaar binnen kwamen. De Ecuadoraan Richard Carapaz behield de zaterdag veroverde leiderstrui. Hij leidt het klassement voor de Australiër Jai Hindley en de Portugees João Almeida. De verschillen zijn miniem. Koen Bouwman, de Nederlander van Jumbo-Visma die eerder in de rit deel uitmaakte van een grote kopgroep, heroverde de bergtrui. Martijn Tusveld, ook een van de renners uit de vroege kopgroep, werd vijfde, Bauke Mollema achtste.

Maandag volgt er een rustdag, waarna het dinsdag verder gaat met weer een zware Alpenrit.

Richting de eerste klim - Pila-Les Fleurs van de eerste categorie - ontstond een kopgroep van een kleine dertig renners. Er waren liefst acht Nederlanders mee, onder anderen ook Mathieu van der Poel en Thymen Arensman. Bouwman ging er op de klim alleen vandoor en verzekerde zich van de bergpunten.

In de afdaling sloten Van der Poel en Tusveld aan. Aan het begin van de tweede klim - de Verrogne, op papier de zwaarste van de dag - had het oranje-drietal ruim anderhalve minuut voorsprong op hun eerdere compagnons. De klassementsmannen volgden al op meer dan 5 minuten. Het drietal hield het niet vol. Bouwman was de eerste die stil kwam te staan en voorbij werd gesneld door een drietal onder wie Ciccone. De 27-jarige Italiaan bereikte als eerste de top, voor Buitrago. Alleen de Brit Hugh Carthy en Pedrero volgden. Na een afdaling sloten Tusveld en de Portugees Rui Costa aan de voet van de slotklim weer aan. Daar versnelde Ciccone meteen, op het steilste stuk. Het was het juiste moment. Nadat zijn ploeg met de Spanjaard Juan Pedro López tien dagen de leiderstrui had, volgde nu de gewenste ritzege.

Meer uit Sport

Oud-wereldkampioen Martín boekt eerste zege in MotoGP sinds 2024

LE MANS (ANP) - De Spanjaard Jorge Martín heeft voor het eerst in ruim anderhalf jaar een race gewonnen in de MotoGP. De oud-wereldkampioen van Aprilia haalde op het circuit van Le Mans kort voor het einde WK-leider Marco Bezzecchi in en won zo de Grote Prijs van Frankrijk. Martín heeft nu nog maar een achterstand van 1 punt op de Italiaan, na zaterdag ook al de sprintrace te hebben gewonnen.

22 minuten geleden
Motorcoureur Veijer crasht in Grote Prijs van Frankrijk

LE MANS (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Frankrijk gecrasht. De 21-jarige Staphorster kwam ten val in de tweede ronde van de race op het circuit van Le Mans, die was ingekort en herstart na eerdere zware crashes. Veijer leek zich niet ernstig te hebben geblesseerd, maar kon ook niet verder.

2 uur geleden
Wielerploeg UAE Emirates verliest ook Yates in Giro na valpartij

PLOVDIV (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates is ook Adam Yates kwijtgeraakt in de Giro d'Italia. De 33-jarige Brit, die zaterdag in de tweede etappe al met veertien minuten achterstand binnenkwam door de gevolgen van een zware valpartij, heeft symptomen van een hersenschudding. Zaterdag stapten ploeggenoten Jay Vine en Marc Soler al af na hun betrokkenheid bij de massale crash in het peloton.

4 uur geleden
Tennisser Sinner eenvoudig naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.

18 uur geleden
Martín wint sprintrace MotoGP op Le Mans na bliksemstart

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.

23 uur geleden
Wielrenster Blasi houdt Van der Breggen van eindzege in Vuelta

L'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.

1 dag geleden
Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

1 dag geleden