Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ciccone langer bij wielerploeg Trek-Segafredo

Ciccone langer bij wielerploeg Trek-Segafredo

LIDO DI CAMAIORE (ANP) - De Italiaanse wielrenner Giulio Ciccone rijdt tot en met 2024 voor Trek-Segafredo. Het team onder leiding van manager Luca Guercilena heeft het contract met de 26-jarige coureur met drie jaar verlengd. Dat meldde de ploeg een dag voor de start van Tirreno-Adriatico, de rittenkoers waar Ciccone het seizoen woensdag vervolgt.

"We zijn blij dat we ook de komende jaren op Giulio kunnen bouwen. Hij heeft de potentie om een van de leidende figuren in de WorldTour te worden. Daarom wilden we hem ook per se voor langere tijd vastleggen", verklaarde Guercilena, de baas van de ploeg waarvoor ook onder anderen Bauke Mollema uitkomt.

Ciccone won in zijn eerste jaar bij Trek in 2019 een rit en het bergklassement in de Giro d'Italia. In de Tour de France van dat jaar droeg hij twee dagen de gele leiderstrui. In 2020 begon hij met winst in de koers Trofeo Laigueglia, maar miste daarna een deel van het toch al beperkte seizoen door een coronabesmetting. "Ik sta op een cruciaal moment in mijn carrière. Deze lange verbintenis geeft aan dat de ploeg vertrouwen in me heeft. Dat geeft veel verantwoordelijkheid, maar ook veel motivatie", aldus Ciccone.

Meer uit Sport

NBA-vedette James doet niet mee aan Spelen in LA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.

1 uur geleden
Norris klaar voor 'laatste push' in titelstrijd Formule 1

LAS VEGAS (ANP) - Autocoureur Lando Norris kan in de Grote Prijs van Las Vegas Max Verstappen definitief uitschakelen in de titelstrijd van de Formule 1. Als de Brit van McLaren zondag in de Amerikaanse gokstad negen punten meer scoort dan de Nederlander van Red Bull, dan kan Verstappen geen vijfde wereldtitel meer winnen. Dat scenario voltrekt zich bijvoorbeeld als Norris wint en Verstappen niet hoger eindigt dan de derde plaats.

4 uur geleden
Argentijnse rechter ontslagen na ongeldig proces dood Maradona

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse rechter die het strafproces tegen het medische team van de overleden Argentijnse voetballegende Diego Maradona heeft laten mislukken, is uit haar functie gezet. Een speciale juridische commissie heeft bepaald dat de 48-jarige Julieta Makintach in de toekomst ook geen enkele andere rechterlijke functie mag bekleden.

5 uur geleden
Kooij krijgt bij nieuwe ploeg hulp van ploegleider Renshaw

PARIJS (ANP) - Olav Kooij krijgt bij zijn nieuwe ploeg Decathlon CMA CGM te maken met een ploegleider met ruime ervaring als het op sprinten aankomt. De Franse wielerploeg waarvoor de 24-jarige Zuid-Hollander vanaf volgend jaar uitkomt, heeft Mark Renshaw en Heinrich Haussler aangesteld als ploegleiders. Met name Renshaw gaat zich bij het team bezighouden met de zogenoemde sprinttrein.

9 uur geleden
Schaatsers Groenewoud en Bosker terug op ploegachtervolging

CALGARY (ANP) - Schaatsers Marijke Groenewoud en Marcel Bosker keren komend weekend tijdens wereldbekerwedstrijden in Calgary terug op de ploegachtervolging. Beiden ontbraken afgelopen weekend in Salt Lake City op het onderdeel waarop Nederland teleurstellend presteerde. De vrouwen eindigden als vijfde, de mannen als zesde.

11 uur geleden
Olympische fakkel maakt tocht van 12.000 kilometer door Italië

ROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.

1 dag geleden
Rentree Worst en Van Anrooij bij eerste wereldbeker veldrijden

ARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.

1 dag geleden