CIA-directeur: oorlog biedt kansen om in Rusland te rekruteren
CHIPPING NORTON (ANP/RTR) - De onvrede die bij vele Russen heerst als gevolg van de invasie in Oekraïne biedt kansen voor de CIA om in het land te rekruteren. Dat heeft de directeur van de Amerikaanse inlichtingendienst, William Burns, gezegd tijdens een toespraak in het Verenigd Koninkrijk.
Daarmee lijkt hij erop te hinten dat de CIA meer Russische spionnen hoopt te werven. "Deze kans laten we niet voorbijgaan", zei Burns, die erop wees dat zijn dienst nog steeds afhankelijk is van "menselijke inlichtingen".
In zijn toespraak zei de CIA-directeur ook dat de invasie in Oekraïne een strategische blunder is gebleken voor de Russische president Vladimir Poetin en dat de oorlog de zwaktes laat zien van het Russische leger.
Over de Wagneropstand zei Burns dat het veelzeggend is dat aanvoerder Jevgeni Prigozjin voorafgaand aan de opstand op vernietigende wijze uithaalde naar de Russische militaire leiding.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.
55 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met ballistische raketten. Volgens de autoriteiten raakten zeker vijf mensen gewond, van wie er één naar het ziekenhuis is gebracht.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.
5 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.
7 uur geleden