CIA-directeur: oorlog biedt kansen om in Rusland te rekruteren
CHIPPING NORTON (ANP/RTR) - De onvrede die bij vele Russen heerst als gevolg van de invasie in Oekraïne biedt kansen voor de CIA om in het land te rekruteren. Dat heeft de directeur van de Amerikaanse inlichtingendienst, William Burns, gezegd tijdens een toespraak in het Verenigd Koninkrijk.
Daarmee lijkt hij erop te hinten dat de CIA meer Russische spionnen hoopt te werven. "Deze kans laten we niet voorbijgaan", zei Burns, die erop wees dat zijn dienst nog steeds afhankelijk is van "menselijke inlichtingen".
In zijn toespraak zei de CIA-directeur ook dat de invasie in Oekraïne een strategische blunder is gebleken voor de Russische president Vladimir Poetin en dat de oorlog de zwaktes laat zien van het Russische leger.
Over de Wagneropstand zei Burns dat het veelzeggend is dat aanvoerder Jevgeni Prigozjin voorafgaand aan de opstand op vernietigende wijze uithaalde naar de Russische militaire leiding.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
3 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
40 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.
54 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.
1 uur geledenCANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
3 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft de uitnodiging van de Amerikaanse president Donald Trump geaccepteerd en gaat dit najaar op bezoek in de Verenigde Staten. Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua.
4 uur geleden