CIA-directeur: oorlog biedt kansen om in Rusland te rekruteren
CHIPPING NORTON (ANP/RTR) - De onvrede die bij vele Russen heerst als gevolg van de invasie in Oekraïne biedt kansen voor de CIA om in het land te rekruteren. Dat heeft de directeur van de Amerikaanse inlichtingendienst, William Burns, gezegd tijdens een toespraak in het Verenigd Koninkrijk.
Daarmee lijkt hij erop te hinten dat de CIA meer Russische spionnen hoopt te werven. "Deze kans laten we niet voorbijgaan", zei Burns, die erop wees dat zijn dienst nog steeds afhankelijk is van "menselijke inlichtingen".
In zijn toespraak zei de CIA-directeur ook dat de invasie in Oekraïne een strategische blunder is gebleken voor de Russische president Vladimir Poetin en dat de oorlog de zwaktes laat zien van het Russische leger.
Over de Wagneropstand zei Burns dat het veelzeggend is dat aanvoerder Jevgeni Prigozjin voorafgaand aan de opstand op vernietigende wijze uithaalde naar de Russische militaire leiding.
Meer uit Buitenland
GAZA (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen in de Gazastrook zijn maandag zeker vijf Palestijnen gedood, hebben Palestijnse autoriteiten bekendgemaakt.
53 minuten geledenTOKIO (ANP/RTR) - Japan schrapt decennialange beperkingen op wapenexport. Daardoor kan het land militair materieel verkopen aan bevriende landen. De Japanse premier Sanae Takaichi maakte de herziening van de exportregels dinsdag bekend. Daarmee neemt Japan afstand van het terughoudende veiligheidsbeleid dat het land na de Tweede Wereldoorlog voerde.
57 minuten geledenGAZA (ANP) - De wederopbouw van Gaza zal de komende tien jaar 71,4 miljard dollar (circa 60,6 miljard euro) kosten. Dat is de conclusie van een definitieve "schade- en behoeftenanalyse" die de Verenigde Naties maandag publiceerden in samenwerking met de Europese Unie. Voor de eerste achttien maanden is al 26,3 miljard dollar nodig om essentiële diensten te herstellen, kritieke infrastructuur te heropbouwen en de economie op gang te brengen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Arbeid Lori Chavez-DeRemer treedt af. Het Witte Huis heeft dat maandag bekendgemaakt. Aan haar vertrek gingen weken van speculatie over haar positie vooraf, nadat beschuldigingen over haar gedrag waren opgedoken.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran weigert te onderhandelen met de Verenigde Staten zolang Washington dreigingen uit. Dat zegt de Iraanse hoofdonderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf in een bericht op X.
8 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije gaat de vuurwapenwetgeving aanscherpen na de schietpartijen op twee scholen in het land. Het gaat volgens president Recep Tayyip Erdogan onder meer om het beperken van vuurwapenbezit en hogere straffen voor mensen die hun wapens niet goed opbergen.
11 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft ontkend dat hij het parlement heeft misleid over de aanstelling van de omstreden Peter Mandelson. Eerder zei zijn woordvoerder dat de premier het Lagerhuis "per ongeluk" had misleid, omdat hij zelf ook niet alle informatie tot zijn beschikking had.
13 uur geleden