CIA biedt personeel ontslagregeling aan
LANGLEY (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse inlichtingendienst CIA heeft dinsdag (lokale tijd) haar volledige personeelsbestand ontslagregelingen aangeboden. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van twee bronnen binnen de organisatie, onder wie een medewerker van de nieuwe CIA-directeur John Ratcliffe.
Daarmee zou de CIA de eerste inlichtingendienst worden die zich aansluit bij een vrijwillig ontslagprogramma dat president Donald Trump heeft geïnitieerd voor ambtenaren bij de nationale overheid.
De dienst bevriest ook de aanname van werkzoekenden die al een voorwaardelijk aanbod hebben gekregen, aldus de krant. Volgens een van de bronnen zouden sommige van die aanbiedingen waarschijnlijk worden ingetrokken als de sollicitanten niet de juiste achtergrond hebben voor de nieuwe doelen van de dienst, zoals het aanpakken van drugskartels, Trumps handelsoorlog en het ondermijnen van China.
De stap is onderdeel van een enorme herziening van de Amerikaanse overheid door Trump, die heeft gezworen de overheid efficiënter te maken, onder meer door het aantal ambtenaren drastisch te verminderen. Daarin past ook dat het personeel van het ontwikkelingsagentschap USAID buiten de VS vanaf vrijdag met administratief verlof is. Hun wordt gevraagd om binnen dertig dagen terug te keren naar de VS, staat op de website van USAID. Alle "niet-essentiële contracten" worden beëindigd.
Meer uit Buitenland
CEUTA (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten hebben het laatste grote kamp van migranten ontruimd in de exclave Ceuta. Dat gebeurde twee dagen voordat de Spaanse koning en koningin het Noord-Afrikaanse gebied bezoeken.
35 minuten geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's in Jemen hebben reizigers en luchtvaartmaatschappijen weer gemaand geen gebruik te maken van luchthavens in buurland Saudi-Arabië. De waarschuwing volgt op de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Westerse inlichtingendiensten hebben kopstukken van de Europese defensiesector gewaarschuwd voor het toenemende risico op liquidatiepogingen door Rusland. Dat schrijft zakenkrant Financial Times, die sprak met bronnen bij vijf Europese inlichtingendiensten.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/RTR) - Een nieuwe overstroming heeft in Nepal tot grote schade geleid. De autoriteiten hebben burgers die bij de rivier zondag wonen opgeroepen een veilige plek te zoeken.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Een rechtbank in New Delhi heeft zondag de vrijlating bevolen van drie leiders van de Kakkerlakkenbeweging (CJP), een protestgroep van jongeren, zo meldt hun advocaat. Onder hen is de oprichter van de beweging, Abhijeet Dipke.
3 uur geledenTAMPA (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft een commercieel vrachtschip in de Golf van Oman uitgeschakeld, nadat de bemanning waarschuwingen negeerde en probeerde de lopende zeeblokkade tegen Iran te doorbreken. Dat meldt CENTCOM, het operationeel commando in het Midden-Oosten, op X.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie onderzoekt of de grote televisienetwerken ABC, CBS, CNN, NBC en Fox News de federale antitrust-wetgeving hebben overtreden toen zij tijdelijk het maken van beelden van president Donald Trump opschortten. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen.
8 uur geleden