CIA biedt personeel ontslagregeling aan
LANGLEY (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse inlichtingendienst CIA heeft dinsdag (lokale tijd) haar volledige personeelsbestand ontslagregelingen aangeboden. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van twee bronnen binnen de organisatie, onder wie een medewerker van de nieuwe CIA-directeur John Ratcliffe.
Daarmee zou de CIA de eerste inlichtingendienst worden die zich aansluit bij een vrijwillig ontslagprogramma dat president Donald Trump heeft geïnitieerd voor ambtenaren bij de nationale overheid.
De dienst bevriest ook de aanname van werkzoekenden die al een voorwaardelijk aanbod hebben gekregen, aldus de krant. Volgens een van de bronnen zouden sommige van die aanbiedingen waarschijnlijk worden ingetrokken als de sollicitanten niet de juiste achtergrond hebben voor de nieuwe doelen van de dienst, zoals het aanpakken van drugskartels, Trumps handelsoorlog en het ondermijnen van China.
De stap is onderdeel van een enorme herziening van de Amerikaanse overheid door Trump, die heeft gezworen de overheid efficiënter te maken, onder meer door het aantal ambtenaren drastisch te verminderen. Daarin past ook dat het personeel van het ontwikkelingsagentschap USAID buiten de VS vanaf vrijdag met administratief verlof is. Hun wordt gevraagd om binnen dertig dagen terug te keren naar de VS, staat op de website van USAID. Alle "niet-essentiële contracten" worden beëindigd.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP) - De zwarte dozen van het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air dat zondag op de internationale luchthaven van Miami van de landingsbaan schoot en tegen meerdere voertuigen botste, zijn gevonden, aldus voorzitter van de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB Jennifer Homendy maandag.
35 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Personeel van de Eiffeltoren heeft maandag het werk neergelegd uit verontwaardiging over een besluit om vrouwelijk personeel weg te sturen. Dat gebeurde toen een hindoeïstische groep onlangs de populaire bezienswaardigheid bezocht.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron wil dat de toegang tot sociale media voor jongeren onder de 15 jaar in Europa wordt verboden. Dat blijkt uit een brief die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De brief is gericht aan voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. De Franse president vraagt in de brief om een Europese wet, nadat de Franse Grondwettelijke Raad in augustus Frans wetgeving verwierp.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden mensen hebben bij de stadspoort Brandenburger Tor in Berlijn gedemonstreerd tegen de radicaal-rechtse partij Alternative für Deutschland (AfD). De politie schat dat er ongeveer 5000 demonstranten meededen. Het protest verliep zonder grote incidenten.
5 uur geledenHELSINKI (ANP/DPA) - Finland heeft de bouw afgerond van zo'n 200 kilometer hekwerk aan de grens met Rusland. Het project heeft ongeveer 380 miljoen euro gekost, meldt publieke omroep Yle.
6 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP/RTR) - De veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić is begraven in Servië. Duizenden mensen namen afscheid van hem. Het was een van de grootste openbare begrafenissen in Servië in decennia.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff meldt dat vooruitgang is geboekt tijdens zijn bezoeken aan Kyiv en Moskou. Hij schreef op X dat president Donald Trump nog altijd hard werkt om een einde te maken aan de oorlog.
8 uur geleden