CIA biedt personeel ontslagregeling aan
LANGLEY (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse inlichtingendienst CIA heeft dinsdag (lokale tijd) haar volledige personeelsbestand ontslagregelingen aangeboden. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van twee bronnen binnen de organisatie, onder wie een medewerker van de nieuwe CIA-directeur John Ratcliffe.
Daarmee zou de CIA de eerste inlichtingendienst worden die zich aansluit bij een vrijwillig ontslagprogramma dat president Donald Trump heeft geïnitieerd voor ambtenaren bij de nationale overheid.
De dienst bevriest ook de aanname van werkzoekenden die al een voorwaardelijk aanbod hebben gekregen, aldus de krant. Volgens een van de bronnen zouden sommige van die aanbiedingen waarschijnlijk worden ingetrokken als de sollicitanten niet de juiste achtergrond hebben voor de nieuwe doelen van de dienst, zoals het aanpakken van drugskartels, Trumps handelsoorlog en het ondermijnen van China.
De stap is onderdeel van een enorme herziening van de Amerikaanse overheid door Trump, die heeft gezworen de overheid efficiënter te maken, onder meer door het aantal ambtenaren drastisch te verminderen. Daarin past ook dat het personeel van het ontwikkelingsagentschap USAID buiten de VS vanaf vrijdag met administratief verlof is. Hun wordt gevraagd om binnen dertig dagen terug te keren naar de VS, staat op de website van USAID. Alle "niet-essentiële contracten" worden beëindigd.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Colombia heeft officieel een ambassade in Jeruzalem geopend. Hiermee sluit het land zich aan bij een kleine groep landen, waaronder de Verenigde Staten, die deze stap hebben gezet.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Journalisten van CNN, MS Now en Politico zullen voorlopig toegang tot het Witte Huis behouden. Dit oordeelde een Amerikaanse rechter. De media moeten toegelaten worden zolang de rechtszaak nog loopt waarin een definitief oordeel wordt geveld over de toegang van de mediaorganisaties tot het Witte Huis.
2 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - Japan heeft de Russische ambassadeur ontboden om uitleg te geven over de arrestatie van een Japanse journalist, meldt persbureau Kyodo. Tokio heeft opgeroepen tot een "eerlijke en onpartijdige behandeling" voor de verslaggever, die wordt beschuldigd van spionage.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse politie is het hoofdkantoor van de oppositiegezinde zender Halk TV binnengevallen. Live-uitzendingen zijn stilgelegd. Dit meldde de zender woensdagochtend op X.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - In grote delen van Kyiv is de stroom uitgevallen door grootschalige Russische aanvallen op energievoorzieningen. Dat meldt Vitali Klytsjko, de burgemeester van de stad, op Telegram. Het is de derde nacht op rij sinds de Amerikaanse president Donald Trump een energiebestand aankondigde tussen Rusland en Oekraïne, dat Kyiv claimt dat de Russen zich daar niet aan hebben gehouden.
4 uur geledenWASILLA (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kiezers in Alaska beloofd dat de oorlog in Iran "heel snel" zal worden beëindigd en dat daardoor ook de prijzen van bijvoorbeeld olie zullen dalen. Trump voerde campagne in Alaska, een normaal gesproken trouw Republikeinse staat die nu toch gewonnen zou kunnen worden door de Democraten.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - In India zijn dertien kinderen omgekomen doordat een boot op de rivier de Ganges is gekapseisd. Alle slachtoffers waren 15 jaar of jonger. Dat hebben lokale autoriteiten woensdag bekendgemaakt.
6 uur geleden