Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CIA biedt personeel ontslagregeling aan

CIA biedt personeel ontslagregeling aan

LANGLEY (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse inlichtingendienst CIA heeft dinsdag (lokale tijd) haar volledige personeelsbestand ontslagregelingen aangeboden. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van twee bronnen binnen de organisatie, onder wie een medewerker van de nieuwe CIA-directeur John Ratcliffe.

Daarmee zou de CIA de eerste inlichtingendienst worden die zich aansluit bij een vrijwillig ontslagprogramma dat president Donald Trump heeft geïnitieerd voor ambtenaren bij de nationale overheid.

De dienst bevriest ook de aanname van werkzoekenden die al een voorwaardelijk aanbod hebben gekregen, aldus de krant. Volgens een van de bronnen zouden sommige van die aanbiedingen waarschijnlijk worden ingetrokken als de sollicitanten niet de juiste achtergrond hebben voor de nieuwe doelen van de dienst, zoals het aanpakken van drugskartels, Trumps handelsoorlog en het ondermijnen van China.

De stap is onderdeel van een enorme herziening van de Amerikaanse overheid door Trump, die heeft gezworen de overheid efficiënter te maken, onder meer door het aantal ambtenaren drastisch te verminderen. Daarin past ook dat het personeel van het ontwikkelingsagentschap USAID buiten de VS vanaf vrijdag met administratief verlof is. Hun wordt gevraagd om binnen dertig dagen terug te keren naar de VS, staat op de website van USAID. Alle "niet-essentiële contracten" worden beëindigd.

Meer uit Buitenland

Burnham belt op eerste dag als Britse premier met Trump

LONDEN (ANP/RTR) - Andy Burnham heeft op zijn eerste dag als Britse premier gebeld met de Amerikaanse president Donald Trump. Hij vertelde dat het Verenigd Koninkrijk zich zal blijven inzetten voor defensie en veiligheid en dat Londen wil bijdragen aan de veilige heropening van de Straat van Hormuz, aldus een verklaring van Burnhams kantoor.

4 minuten geleden
NYT: regering VS vroeg data journalisten op na Air Force One-lek

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering heeft telefoongegevens opgeëist van verschillende journalisten van The New York Times en hun familieleden. Dat is volgens de krant om erachter te komen welke bronnen informatie hebben gelekt voor artikelen rond de veiligheid van de nieuwe Air Force One van president Donald Trump.

8 minuten geleden
Frankrijk: ambassadepersoneel vastgehouden en mishandeld in Iran

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot zegt dat twee Franse ambassademedewerkers zondagavond in Iran zijn vastgehouden door de Iraanse veiligheidsdiensten. Een van hen zou daarbij fysiek zijn mishandeld. Barrot noemt het "een flagrante schending van hun diplomatieke immuniteit".

1 uur geleden
Politie pakt man op in New York na brandbom bij overheidsgebouw

NEW YORK (ANP) - De politie in New York heeft een man gearresteerd die maandag een brandbom heeft afgestoken voor een gebouw van de federale overheid. Onder meer het lokale kantoor van de immigratiedienst ICE is er gevestigd. Volgens ABC News is de verdachte vermoedelijk een demonstrant met een "verleden van anti-ICE-activiteiten".

1 uur geleden
Mexicaanse drugsbaron 'El Mayo' krijgt levenslange celstraf in VS

NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - De Mexicaanse drugsbaron Ismael 'El Mayo' Zambada heeft in de Verenigde Staten een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. Hij is een van de oprichters van het beruchte Sinaloa-kartel.

1 uur geleden
Britse ministers verlaten kabinet onder premier Burnham

LONDEN (ANP) - Meerdere Britse ministers nemen afscheid van het kabinet nu Andy Burnham maandag is aangetreden als nieuwe premier van het Verenigd Koninkrijk. Het gaat onder anderen om financiënminister Rachel Reeves en vicepremier David Lammy.

1 uur geleden
VS melden begin proef rond machtsovername in zuiden Libanon

WASHINGTON (ANP) - Een proef waarbij het Libanese leger de controle moet overnemen van Israël is begonnen, melden de Verenigde Staten. Het Libanese leger moet in drie zogenoemde proefgebieden in het zuiden van het land het bestand met Israël gaan handhaven.

2 uur geleden