Church of England stapt uit Shell uit onvrede over klimaatbeleid
LONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Het pensioenfonds van de Church of England verkoopt zijn belangen in grote olie- en gasbedrijven. Het bestuur van het fonds vindt dat deze bedrijven, waaronder Shell, niet genoeg doen om de klimaatdoelen van Parijs te halen.
Het is volgens de Engelse kerk duidelijk geworden dat Shell en enkele andere grote energieconcerns niet "voldoende ambitie hebben om in lijn met het akkoord van Parijs te decarboniseren", schrijft topman John Ball van het pensioenfonds.
Lange tijd vond de Church of England het nuttiger om als aandeelhouder in gesprek te blijven over klimaatzaken dan volledig uit Shell te stappen. Maar bij de laatste aandeelhoudersvergadering van Shell was al een koerswijziging te zien. De kerk stemde voor het eerst voor een aandeelhoudersresolutie waarin activisten het Britse bedrijf oproepen scherpere tussentijdse doelen te stellen voor het verminderen van de CO2-uitstoot.
Broeikgasvrij in 2050
Shell wil in 2050 per saldo geen broeikasgassen meer uitstoten, maar heeft volgens critici geen duidelijke tussentijdse doelen om die belofte waar te maken. Het bedrijf maakte onlangs bekend zijn zeer winstgevende gasdivisie te willen laten groeien en de olieproductie niet verder te verlagen. Dit leverde kritiek op van milieugroepen, die het bedrijf ervan betichten winst op de korte termijn belangrijker te vinden dan de strijd tegen klimaatverandering.
De stap van de Church of England is voor Shell vooral een tik voor het imago van het bedrijf, want het belang van de kerk in het bedrijf is maar klein. In totaal heeft de kerk bijna 1,4 miljoen Britse pond belegd in Shell, dat een totale beurswaarde heeft van bijna 158 miljard pond. Maar de kerk zit ook in veel samenwerkingsverbanden van institutionele beleggers en kan daar mogelijk andere aandeelhouders beïnvloeden.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Na de historische prijsstijging van 2024 zijn de cacaoprijzen op de wereldmarkt dit jaar met zo'n 50 procent gekelderd. Dit betekent echter niet dat de prijzen van chocoladerepen en bonbons binnenkort omlaag gaan.
39 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het nasturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft. "Er wordt hard gewerkt om onze passagiers zo snel mogelijk hun bagage na te leveren", laat ook een woordvoerster van KLM weten.
1 uur geledenROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.
3 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten. Het optimisme werd aangejaagd door techbedrijven als Oracle. Dat aandeel steeg 6,6 procent.
14 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.
16 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.
18 uur geleden