Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chuck Yeager, eerste mens die geluidsbarrière doorbrak, overleden

Chuck Yeager, eerste mens die geluidsbarrière doorbrak, overleden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtmachtpiloot Chuck Yeager, de man die in 1947 als eerste mens met een vliegtuig de geluidsbarrière doorbrak, is op 97-jarige leeftijd overleden. Zijn dood werd gemeld op zijn Twitteraccount.

Hij vloog twee jaar na de Tweede Wereldoorlog in het experimentele X-1 vliegtuig met een snelheid van meer dan 1065 kilometer per uur op een hoogte van ruim 12 kilometer. De X-1 werd gelanceerd vanaf de buik van een B-29 bommenwerper, waarna het vliegtuig op eigen kracht een snelheid van 1078 kilometer per uur bereikte.

Yeager wordt beschouwd als een van de grootste piloten in de Amerikaanse geschiedenis. Hij diende van 1941 tot zijn pensioen in 1975 in de Amerikaanse krijgsmacht. Hij brak in zijn loopbaan als testpiloot meerdere snelheidsrecords. Hij werd door Amerikaanse presidenten gelauwerd met meerdere onderscheidingen.

In 2012, 65 jaar na zijn historische prestatie ging Yeager op 89-jarige leeftijd nog eens door de geluidsbarrière. Dit keer als passagier in een F-15 straaljager. Over de carrière van Yeager is in 1983 de speelfilm The Right Stuff gemaakt.

Meer uit Buitenland

Trump: Denemarken 'ondankbaar' voor beschermen Groenland in WO II

DAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn toespraak op het World Economic Forum gezegd dat Denemarken zich "ondankbaar" opstelt voor het feit dat de Amerikanen Groenland hebben beschermd tijdens de Tweede Wereldoorlog. Hij noemde het "dom" dat de Amerikanen het eiland überhaupt hebben teruggegeven.

6 minuten geleden
Geen ontmoeting tussen Von der Leyen en Trump in Davos

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft woensdag geen ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump in Davos. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie gezegd. Von der Leyen reist vanuit Straatsburg rechtstreeks naar Brussel "om zich te concentreren op de voorbereidingen voor de zeer belangrijke EU-top", zei de woordvoerder.

2 uur geleden
Japan herstart grootste kerncentrale ter wereld

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan heeft de kerncentrale Kashiwazaki-Kariwa weer opgestart, voor het eerst sinds de Fukushima-kernramp in 2011. Het gaat om de grootste kerncentrale ter wereld.

3 uur geleden
Witkoff donderdag naar Moskou voor gesprek met Poetin

MOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff reist donderdag naar Rusland voor een ontmoeting met president Vladimir Poetin. Volgens hem hebben de Russen het initiatief genomen voor het gesprek. "En ik zie dat als een belangrijk statement van hun kant", zei Witkoff tegen CNBC.

3 uur geleden
Meerdere Europese landen doen niet mee aan vredesraad

DEN HAAG/BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Meerdere Europese landen zien momenteel af van deelname aan de Raad van Vrede, een initiatief van de Amerikaanse president Donald Trump. Het gaat om in ieder geval Zweden en Noorwegen en volgens bronnen ook Italië, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Bondskanselier Friedrich Merz is donderdag in ieder geval niet bij de topontmoeting over de oprichting van de raad met Trump in Davos.

3 uur geleden
Partijen EU-parlement halen uit naar uiterst-rechts om Trump

STRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijen in het Europees Parlement hebben vanwege de spanning om Groenland uitgehaald naar uiterst-rechtse politici om hun affiniteit met de Amerikaanse president Donald Trump. Met name Jordan Bardella, rechterhand van Franse politica Marine Le Pen, en zijn partij Patriotten voor Europa kregen veel verwijten in een debat over de soevereiniteit van de EU.

4 uur geleden
Rutte en Stubb houden met galgenhumor de moed erin

DAVOS (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte en de Finse president Alexander Stubb, twee van Europa's belangrijkste 'Trumpfluisteraars', blijven monter in de hoogopgelopen ruzie waarin de NAVO zich bevindt. Gevraagd op het World Economic Forum naar zijn recept om de spanningen te bedaren, wees Stubb grappend haastig naar buurman Rutte.

4 uur geleden