ChristenUnie wil meewerken aan doorstart huidige coalitie
DEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie is bereid om te praten over een doorstart van de huidige coalitie. "Op hoop van zegen", laat partijleider Gert-Jan Segers weten. Eerder gingen de fracties van VVD, CDA en D66 hier al mee akkoord.
"Nu er een indringend beroep op ons wordt gedaan, zijn wij bereid om de gesprekken daarover en over constructieve samenwerking aan te gaan. Niet ten dienste van onszelf, maar ten dienste van ons land en van mensen die ook echt op een dienstbare overheid zijn aangewezen", aldus Segers.
Hij wil wel dat het nieuwe kabinet zorgt voor een "een geloofwaardige breuk" met de huidige bestuurscultuur. De overheid moet weer dienstbaar worden aan de burger. Hij wil zich verder inzetten voor onder meer het klimaat, een humaan migratiebeleid en het oplossen van de woningnood.
Vertrouwen
Er moet vertrouwen groeien tussen de partijen, denkt Segers. Dat zal vooral nodig zijn bij "beladen onderwerpen". De partij heeft vooral met D66 en in mindere mate met de VVD een meningsverschil over medisch ethische onderwerpen. Ook viel het plan van D66 uit 2019 om de veestapel te halveren heel slecht bij de ChristenUnie.
Na de verkiezingen in maart liet Segers al snel weten niet direct opnieuw regeringsverantwoordelijkheid te ambiƫren. Daarbij kwam dat D66 niet door wilde gaan met de ChristenUnie, de kleinste van de vier coalitiepartijen.
Meer uit Politiek
Den Haag (ANP) - Voor de gloednieuwe Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen (35) is het een "ongelooflijk mooie eer" dat hij is gekozen tot voorzitter van de Tweede Kamer. De VVD'er benadrukte in een reactie dat hij wil zorgen voor een beschaafd en positief debat.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is blij dat VVD'er Thom van Campen de nieuwe Kamervoorzitter is. In een korte reactie zei de premierskandidaat dat zijn partij vooral hoopte dat "een van de twee Tommen zou winnen". Daarmee doelt hij op Van Campen en Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA).
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vertrekkend voorzitter van de Tweede Kamer Martin Bosma noemt het een "enorme teleurstelling" dat hij de komende kabinetsperiode niet meer de Kamervoorzitter is. "Ik was graag doorgegaan", zei hij in een reactie tegen het ANP.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD'er Thom van Campen (35) is dinsdag verkozen tot de nieuwe Tweede Kamervoorzitter. Hij kreeg in de derde stemmingsronde 79 stemmen. Zijn concurrent en zittend Kamervoorzitter Martin Bosma (PVV, 61) bleef steken op 69.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA) wordt geen voorzitter van de Tweede Kamer. Hij moest het in de tweede ronde afleggen tegen Thom van Campen (VVD) en Martin Bosma (PVV).
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66 en CDA spreken woensdag met experts over stikstof, landbouw en natuur. Rob Jetten (D66), Henri Bontenbal (CDA), hun secondanten en informateur Sybrand Buma (CDA) praten eerst met twee landbouworganisaties en het Interprovinciaal Overleg (IPO), daarna met twee natuurorganisaties en als derde met specialisten van het Planbureau voor de Leefomgeving en de universiteiten van Utrecht en Wageningen. De dag wordt afgesloten met een gesprek met een afvaardiging van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De term 'omvolking' is geen verboden woord in de Tweede Kamer. Dat zei zittend Kamervoorzitter Martin Bosma (PVV) in zijn speech voorafgaand aan de verkiezing voor een nieuwe Tweede Kamervoorzitter. Hij reageerde daarmee op een opmerking van Kamerlid Ralf Dekker (FVD), die zei teleurgesteld te zijn omdat Bosma als Kamervoorzitter woorden als remigratie en omvolking zou hebben verboden.
6 uur geleden