ChristenUnie wil meer invloed en beter salaris voor verplegenden
DEN HAAG (ANP) - Verpleegkundigen en verzorgenden moeten meer zeggenschap krijgen over hun werk en beter worden beloond. De ChristenUnie doet daarvoor zes voorstellen in een manifest. Zo wil de coalitiepartij dat er een wettelijke verplichting komt voor zorginstellingen om een adviesraad voor verpleegkundigen en verzorgenden te hebben. Ook de VVD en GroenLinks willen meer inspraak en invloed van deze groep zorgmedewerkers op hun eigen werk. Ze dienden daartoe onlangs samen een initiatiefwet in.
De ChristenUnie wijst erop dat onder meer regeldruk, gebrek aan autonomie en financiële knelpunten ertoe leiden dat een groot deel van het zorgpersoneel de zorg alweer snel verlaat. Rapporten van onder meer de Sociaal Economische Raad (SER) en de Raad voor Volksgezondheid en Samenleving (RVS) onderstrepen dat. Naast een betere beloning vindt de kleinste regeringspartij ook dat het makkelijker moet worden om meer uren te werken. In de zorgsector is een groot personeelstekort, dat een beetje kan worden ingelopen als parttimers meer zouden werken.
Tweede Kamerlid Carla Dik-Faber: "Goede zorg is letterlijk van levensbelang. Sinds maart is Nederland nog eens extra van dit besef doordrongen. Onze samenleving kan bouwen op toegewijde zorgverleners, die dag en nacht voor ons klaar staan. De afgelopen periode maakt ook pijnlijk duidelijk dat het tijd is voor structurele verbeteringen. Onze verpleegkundigen en verzorgenden verdienen meer inspraak, een betere beloning en een groter vertrouwen. Waardering uit zich niet alleen in mooie woorden, dat is wat nu telt."
Deze week behandelt de Tweede Kamer de begroting van de zorgsector voor komend jaar.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat meer ruimte zoeken om op zee windenergie op te wekken, staat in een dinsdag gepubliceerd document. De plekken die tot nu toe zijn aangewezen, zijn mogelijk nog niet genoeg om het doel van 40 gigawatt te halen.
14 uur geledenBREDA (ANP) - Oekraïne zit op een duidelijke koers naar een EU-lidmaatschap, schrijft buitenlandminister Tom Berendsen op X. Dinsdag werd de jaarlijkse "Lviv-conferentie" gehouden in Breda, waarbij Nederland en Oekraïne samenwerken om dichter bij een toetreding tot de Europese Unie te komen. "We staan klaar om elke stap te ondersteunen", aldus Berendsen.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie onder het aankomende vuurwerkverbod toch vuurwerk legaal wil afsteken, moet minimaal 18 jaar zijn, vindt de Tweede Kamer. Een motie van CDA en Partij voor de Dieren waar dat voorstel in staat, kreeg dinsdag steun van een Kamermeerderheid.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland maakt 6 miljoen euro extra vrij voor humanitaire hulp aan slachtoffers van de oorlog in het Midden-Oosten. "De humanitaire situatie in het #MiddenOosten verslechtert snel. Juist nu hulp onder druk staat, moeten we meer doen", laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) dinsdag op X weten.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Senator Robert van Gasteren is niet langer welkom in de fractie van BBB in de Eerste Kamer. Dat meldt een woordvoerder van BBB. Aanleiding is dat Van Gasteren afgelopen vrijdag tijdens een ledenbijeenkomst publiekelijk zijn lidmaatschap van de partij opzegde.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De plotseling overleden Surinaamse oud-president Chan Santokhi heeft volgens premier Rob Jetten veel betekend voor zowel Suriname als Nederland. Santokhi stierf maandag onverwacht op 67-jarige leeftijd in Paramaribo.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De beperkingen op het ministerie van Financiën als gevolg van een digitale inbraak raken circa 1600 publieke instellingen die hun overtollige middelen bij het departement stallen. Het digitale portaal voor dit zogenoemde schatkistbankieren behoort tot de systemen die uit voorzorg zijn uitgeschakeld. Dat meldt minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer.
1 dag geleden