Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ChristenUnie vraagt om meer steun voor prostitutie

ChristenUnie vraagt om meer steun voor prostitutie

DEN HAAG (ANP) - De financiële noodregelingen voor ondernemers in corona-problemen moeten ook voor prostituees gelden, ook als ze daar nu strikt genomen niet onder vallen, vindt coalitiepartij de ChristenUnie. De partij "verwacht veel meer actie van het kabinet" omdat veel mensen in de prostitutie "vaak noodgedwongen" doorwerken, tegen de overheidsadviezen in.

Prostituees vallen veelal net buiten de boot, stelt Kamerlid Stieneke van der Graaf van de kleinste regeringspartij. Vaak zijn ze niet ingeschreven als zelfstandige zonder personeel (zzp'er) waardoor ze niet onder de noodmaatregel voor zelfstandige ondernemers vallen. Sommigen kunnen ook geen beroep doen op de bijstand omdat ze niet lang genoeg in Nederland wonen.

Door de oproep voor financiële steun staat de partij naast sekswerkersorganisaties, terwijl ze daar normaal gesproken juist tegenover staat. De partij is namelijk fel tegenstander van prostitutie.

"De toename van het aantal advertenties op internet doet een grote verschuiving naar de thuisprostitutie vermoeden", stelt Van der Graaf. Dat zou ook komen doordat veel bordelen de deuren sluiten. De partij pleit voor een verbod op online-advertenties voor prostitutie. Daarnaast moet er extra hulp komen voor "vrouwen die nu het moedige besluit nemen om uit de prostitutie te stappen. Er vindt een stille ramp plaats en het kabinet doet te weinig", aldus de ChristenUnie.

Meer uit Politiek

Yeşilgöz heeft het uitgepraat met scheldende oud-informateur

DEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz heeft woensdagochtend "een goed gesprek" gehad met Hans Wijers, die vorige week opstapte als informateur nadat bekend was geworden dat hij zich bij verschillende gelegenheden beledigend over haar had uitgelaten. Dat meldt Yeşilgöz in een bericht op X.

1 uur geleden
Landelijke 'bouwbaas' is geen goed idee, vinden deskundigen

DEN HAAG (ANP) - De nationale 'bouwbaas' die D66 wil introduceren, is volgens vier deskundigen geen goed idee. Zo'n nieuwe functie zou een "extra laag in het toch al topzware bureaucratische woonbeleid" betekenen, staat in een advies voor de formatiegesprekken tussen D66 en CDA. Peter Boelhouwer, hoogleraar Huisvestingssystemen aan de TU Delft, heeft het dinsdag overhandigd aan de leiders van de twee partijen en woensdag gedeeld met het ANP.

3 uur geleden
Jetten over stikstof: D66 en CDA lagen niet altijd op één lijn

DEN HAAG (ANP) - D66 en CDA lagen niet altijd op één lijn als het om stikstof gaat, zei D66-leider Rob Jetten voordat hij woensdag over dit onderwerp in gesprek ging als onderdeel van het formatieproces. CDA'er Bontenbal: "We gaan er gewoon zakelijk, inhoudelijk naar kijken vandaag."

4 uur geleden
Nieuwe Kamervoorzitter Van Campen: ongelooflijk mooie eer

Den Haag (ANP) - Voor de gloednieuwe Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen (35) is het een "ongelooflijk mooie eer" dat hij is gekozen tot voorzitter van de Tweede Kamer. De VVD'er benadrukte in een reactie dat hij wil zorgen voor een beschaafd en positief debat.

18 uur geleden
Jetten wilde 'een van de twee Tommen' als Kamervoorzitter

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is blij dat VVD'er Thom van Campen de nieuwe Kamervoorzitter is. In een korte reactie zei de premierskandidaat dat zijn partij vooral hoopte dat "een van de twee Tommen zou winnen". Daarmee doelt hij op Van Campen en Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA).

19 uur geleden
Bosma teleurgesteld na nederlaag, maar blijft in Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - Vertrekkend voorzitter van de Tweede Kamer Martin Bosma noemt het een "enorme teleurstelling" dat hij de komende kabinetsperiode niet meer de Kamervoorzitter is. "Ik was graag doorgegaan", zei hij in een reactie tegen het ANP.

19 uur geleden
VVD'er Van Campen (35) verkozen tot nieuwe Tweede Kamervoorzitter

DEN HAAG (ANP) - VVD'er Thom van Campen (35) is dinsdag verkozen tot de nieuwe Tweede Kamervoorzitter. Hij kreeg in de derde stemmingsronde 79 stemmen. Zijn concurrent en zittend Kamervoorzitter Martin Bosma (PVV, 61) bleef steken op 69.

20 uur geleden