Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ChristenUnie-senator Peter Ester (69) overleden

ChristenUnie-senator Peter Ester (69) overleden

DEN HAAG (ANP) - Eerste Kamerlid Peter Ester van de ChristenUnie is zondag op 69-jarige leeftijd overleden, meldt zijn partij. Hij zat sinds 2011 in de Eerste Kamer, aanvankelijk alleen samen met Roel Kuiper. In de jaren daarna breidde de CU-fractie uit naar vier zetels. Ester was al enige malen gedurende langere tijd afwezig vanwege ziekte, maar keerde steeds terug op het politieke toneel.

De senator hield zich bezig met de arbeidsmarkt, financiën en economische vraagstukken. Die thema's lagen in het verlengde van zijn eerdere werk bij onder meer het Sociaal Cultureel Planbureau, de Sociaal Economische Raad en de universiteit in Tilburg, waar hij hoogleraar Sociologie en Arbeidsstudies was.

ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers is verdrietig over het overlijden van Ester en noemt hem een "kundige en uiterst vriendelijke senator". Ook voor hem persoonlijk "is Peter altijd een warm meelevende en opgewekte partijgenoot geweest met wie het zo fijn was om samen op te trekken in Den Haag". Zijn fractiegenoten zeggen dat "Peter zeer gemist zal worden in de Eerste Kamer." Ze waarderen en respecteren hem "voor zijn goede politieke doorzicht en grote inhoudelijke kennis. Hij was invloedrijk op al de terreinen waarop hij actief was."

Meer uit Politiek

Kabinet wil 20 extra Regenboogsteden voor veiligheid lhbti'ers

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet nodigt twintig steden uit om ook Regenboogstad te worden. Dat kondigde staatssecretaris Judith Tielen (Emancipatie, VVD) vrijdag aan. Momenteel zijn er 56 steden die zich in samenwerking met het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap inzetten voor lhbti-personen.

1 dag geleden
Toch geen wet voor opsluiten jeugdzorg-jongeren in eigen kamer

DEN HAAG (ANP) - Een wet die het mogelijk zou maken om jongeren in de gesloten jeugdhulp 's nachts in hun eigen kamer op te sluiten, komt er toch niet. Minister Mirjam Sterk (Jeugd) schrapt het plan dat haar voorganger in gang zette na "intensieve gesprekken" met zorgmedewerkers, schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer.

2 dagen geleden
Excuses aan uithuisgeplaatste kinderen toeslagen in januari

DEN HAAG (ANP) - In januari wil het kabinet excuses maken aan de kinderen uit gezinnen die zijn getroffen door de toeslagenaffaire en uit huis zijn geplaatst. Dat schrijven staatssecretarissen Claudia van Bruggen (Justitie, D66) en Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos) en minister Mirjam Sterk (CDA) van Jeugd in een Kamerbrief.

2 dagen geleden
Kitty Jong, voormalig FNV-bestuurder, wordt voorzitter PRO

DEN HAAG (ANP) - Kitty Jong wordt de nieuwe voorzitter van Progressief Nederland. De voormalige vicevoorzitter van vakbond FNV kwam als populairste kandidaat uit een stemming onder leden, heeft de partij bekendgemaakt. Zo'n 39.000 leden brachten online hun stem uit.

2 dagen geleden
Leden PRO kiezen voor de sociaaldemocraten in EU-parlement

DEN HAAG/BRUSSEL (ANP) - Een meerderheid van de leden van Progressief Nederland (PRO) heeft ervoor gekozen dat de partij zich in het Europees Parlement aansluit bij de Partij van de Europese Sociaaldemocraten (PES). Ruim 65 procent stemde voor aansluiting bij de PES, die in het parlement wordt vertegenwoordigd door de fractie S&D.

2 dagen geleden
Van Veldhoven: uitstel deal Tata komt door intrekken vergunning

DEN HAAG (ANP) - Het plan van de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied om de vergunningen van de twee kooksgasfabrieken van Tata Steel in te trekken, is de belangrijkste reden dat het langer duurt om met het staalbedrijf tot afspraken te komen over verduurzaming. Dat zei klimaatminister Stientje van Veldhoven kort nadat ze had bekendgemaakt dat de overheid en Tata Steel de deadline om de deal te sluiten naar maart volgend jaar schuiven.

2 dagen geleden
Kabinet laat onafhankelijk onderzoek doen naar zaaddonaties

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) laat een onafhankelijk onderzoek uitvoeren naar misstanden bij donorconceptie. Onlangs kwam naar buiten dat massadonor Simon kon doorgaan met spermadonatie terwijl hij al jaren in beeld was bij instanties. Dat is slechts één voorbeeld van de misstanden die Nederland binnen donorconceptie kent.

2 dagen geleden