ChristenUnie-senator Peter Ester (69) overleden
DEN HAAG (ANP) - Eerste Kamerlid Peter Ester van de ChristenUnie is zondag op 69-jarige leeftijd overleden, meldt zijn partij. Hij zat sinds 2011 in de Eerste Kamer, aanvankelijk alleen samen met Roel Kuiper. In de jaren daarna breidde de CU-fractie uit naar vier zetels. Ester was al enige malen gedurende langere tijd afwezig vanwege ziekte, maar keerde steeds terug op het politieke toneel.
De senator hield zich bezig met de arbeidsmarkt, financiën en economische vraagstukken. Die thema's lagen in het verlengde van zijn eerdere werk bij onder meer het Sociaal Cultureel Planbureau, de Sociaal Economische Raad en de universiteit in Tilburg, waar hij hoogleraar Sociologie en Arbeidsstudies was.
ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers is verdrietig over het overlijden van Ester en noemt hem een "kundige en uiterst vriendelijke senator". Ook voor hem persoonlijk "is Peter altijd een warm meelevende en opgewekte partijgenoot geweest met wie het zo fijn was om samen op te trekken in Den Haag". Zijn fractiegenoten zeggen dat "Peter zeer gemist zal worden in de Eerste Kamer." Ze waarderen en respecteren hem "voor zijn goede politieke doorzicht en grote inhoudelijke kennis. Hij was invloedrijk op al de terreinen waarop hij actief was."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Rechtse partijen vinden dat haast moet worden gemaakt met de wet die het weer mogelijk maakt om smartphones van asielzoekers uit te lezen, onder meer om te screenen op terrorismedreigingen. Na uitspraken van de Raad van State concludeerde de Inspectie Justitie en Veiligheid onlangs dat hier geen wettelijke basis voor is. Asielminister Bart van den Brink belooft na de zomer met een wetsvoorstel te komen. VVD'er Ulysse Ellian vindt het "echt ongelofelijk" dat het niet eerder kan.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs en Emancipatie, VVD) is te spreken over nieuwe VNG-richtlijnen voor gemeenten over de leerplichtvrijstelling voor kinderen die thuisonderwijs volgen omdat er geen school in de buurt is die past bij de geloofs- of levensovertuiging van de ouders. In de richtlijnen staat dat gemeenten de aanvragen voor die vrijstelling vanaf komend schooljaar strenger gaan beoordelen.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - PVV-Statenlid Ronald van Tiggelen moet een taakstraf uitvoeren van 200 uur, omdat hij is ingereden op een milieuactievoerster bij het Noord-Hollandse provinciehuis in Haarlem. De rechtbank Noord-Holland veroordeelt hem onder meer voor poging tot zware mishandeling en doorrijden na een ongeval. Het slachtoffer raakte niet zwaargewond. De straf is iets hoger dan de 180 uur werkstraf die het Openbaar Ministerie had geëist.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt ruim 200 miljoen euro uit om te investeren in het vervoer van goederen over het spoor. Dat schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Spoor, CDA) in een Kamerbrief. Tot 2030 was er al ongeveer 1 miljard klaargelegd voor verschillende spoorprojecten waar (ook) goederentreinen kunnen rijden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) geeft geen nadere uitleg over de 'schaduwdeal' die zou zijn gesloten tussen D66 en VVD over het voorstel om verheerlijking van terrorisme strafbaar te stellen. Dat schrijft hij aan de Tweede Kamer.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een Europees importverbod van producten uit illegale Israëlische nederzettingen lijkt dichterbij te komen. Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) zei woensdagavond in de Tweede Kamer dat hierover "achter de schermen" wordt gesproken en dat er "positieve signalen" zijn.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet denkt erover na om vrouwen in sommige gevallen toe te staan om pepperspray bij zich te dragen. Het gaat dan bijvoorbeeld om vrouwen die last hebben van een stalker, een conflict hebben in hun relatie of mogelijk slachtoffer kunnen worden van eerwraak. In Denemarken kunnen vrouwen in die gevallen toestemming van de politie krijgen om pepperspray bij zich te houden, en justitieminister David van Weel gaat onderzoeken of dat in Nederland ook moet kunnen.
1 dag geleden