ChristenUnie-senator Peter Ester (69) overleden
DEN HAAG (ANP) - Eerste Kamerlid Peter Ester van de ChristenUnie is zondag op 69-jarige leeftijd overleden, meldt zijn partij. Hij zat sinds 2011 in de Eerste Kamer, aanvankelijk alleen samen met Roel Kuiper. In de jaren daarna breidde de CU-fractie uit naar vier zetels. Ester was al enige malen gedurende langere tijd afwezig vanwege ziekte, maar keerde steeds terug op het politieke toneel.
De senator hield zich bezig met de arbeidsmarkt, financiën en economische vraagstukken. Die thema's lagen in het verlengde van zijn eerdere werk bij onder meer het Sociaal Cultureel Planbureau, de Sociaal Economische Raad en de universiteit in Tilburg, waar hij hoogleraar Sociologie en Arbeidsstudies was.
ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers is verdrietig over het overlijden van Ester en noemt hem een "kundige en uiterst vriendelijke senator". Ook voor hem persoonlijk "is Peter altijd een warm meelevende en opgewekte partijgenoot geweest met wie het zo fijn was om samen op te trekken in Den Haag". Zijn fractiegenoten zeggen dat "Peter zeer gemist zal worden in de Eerste Kamer." Ze waarderen en respecteren hem "voor zijn goede politieke doorzicht en grote inhoudelijke kennis. Hij was invloedrijk op al de terreinen waarop hij actief was."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Acht Nederlandse ambassademedewerkers in Ramallah op de Westelijke Jordaanoever moeten van Israël hun diplomatieke papieren inleveren. De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar maakte zijn maatregel vorige week bekend, en de Nederlandse minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) heeft nu het aantal getroffen diplomaten bekendgemaakt.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Stientje van Veldhoven van Klimaat en Groene Groei heeft er "alle vertrouwen in" dat de wet over het bijmengen van groen gas het haalt met een brede meerderheid in de Tweede Kamer. De D66-minister zei na de ministerraad wel dat ze "nog volop in gesprek" is met de Kamer om de steun rond te krijgen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De komst van een medicijnfabriek in Katwijk is goed nieuws voor de lokale en de Nederlandse economie, vindt minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Voorafgaand aan de ministerraad noemde ze het ook goed dat "we in Nederland en Europa geneesmiddelen blijven maken".
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dilan Yeşilgöz klaagt over "ruis", "beeldvorming" en "commotie" over het Belastingplan. Om die reden was het volgens de VVD-leider "geen makkelijke week".
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel herhaalde vrijdag dat de Europese begrotingssteun aan Sierra Leone is gestopt omdat het Afrikaanse land de veroordeelde crimineel Jos Leijdekkers (ook bekend als Bolle Jos) niet wil uitleveren. Hij zei dat donderdag ook, maar later op de dag kwam vanuit de Europese Commissie het geluid dat de steun om technische redenen is stopgezet.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet haalt geen kinderen uit Gaza voor medische behandeling in Nederland. "Er is sprake van een beleidswijziging" in vergelijking met het vorige kabinet, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) donderdag in de Kamer.
1 dag geledenLUXEMBURG (ANP) - Het onmiddellijk stopzetten van de EU-begrotingssteun aan Sierra Leone is volgens justitieminister David van Weel geen te grof middel om de regering van het Afrikaanse land te bewegen de veroordeelde drugscrimineel Jos Leijdekkers ('Bolle Jos') aan Nederland uit te leveren. "Sierra Leone kan dit binnen 24 uur oplossen door deze man op te pakken en uit te leveren aan ons", zei Van Weel, voor de vergadering met de EU-ministers van Justitie.
1 dag geleden