ChristenUnie: onderzoek geloofsvervolging in Nederland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet laten onderzoeken op welke schaal mensen in Nederland worden vervolgd en bedreigd vanwege hun levensovertuiging. Dat vindt althans de ChristenUnie, die hierover vragen stelt aan de minister van Justitie.
Aanleiding is onderzoek van de onderzoeksdienst van Amsterdam naar bedreigingen bij bekeringen of geloofsverlaten. Daaruit blijkt onder meer dat er bommeldingen zijn gedaan bij een kerk waar ex-moslims gedoopt werden. De onderzoekers hebben overigens niet kunnen vaststellen op welke schaal geloofsvervolging in de hoofdstad voorkomt.
Daarom moet het kabinet onderzoek laten doen naar de "aard en omvang" van bedreiging en geweld aan het adres van geloofsverlaters en bekeerlingen, vindt CU-Kamerlid Stieneke van der Graaf. "In Nederland heb je vrijheid om te geloven en om niet te geloven. Het is onacceptabel als mensen worden bedreigd of mishandeld, omdat ze besluiten van geloof te veranderen", zegt zij. "We mogen zulke diepe inbreuken op de godsdienstvrijheid en de vrijheid om niet te geloven in dit land niet toelaten."
Ook de politie moet meer kennis in huis krijgen over dit onderwerp, stelt de kleinste coalitiepartij.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Zeven verdachten staan begin februari voor de rechter voor betrokkenheid bij de rellen op het Malieveld en in de binnenstad van Den Haag vorig jaar na een anti-immigratieprotest. Zes van hen zijn in de afgelopen weken aangehouden en gedagvaard voor de politierechter, meldt het Openbaar Ministerie (OM). De zevende verdachte werd al in november aangehouden.
1 uur geledenDOKKUM (ANP) - De gemeente Noardeast-Fryslân heeft bekendgemaakt langs welke route koning Willem-Alexander en zijn familie op Koningsdag, maandag 27 april, door Dokkum lopen.
1 uur geledenDELFT (ANP) - Twee minderjarige verdachten zijn vrijdag opgepakt voor het mishandelen van vlogger Bender en zijn cameraman in Delft, meldt de politie. Tijdens een bezoek van PVV-leider Geert Wilders werden de twee vorige week belaagd door een groep van tientallen jongeren, van wie sommigen gooiden met flessen en stenen. Ook zou Bender op zijn achterhoofd zijn geslagen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ellen de Visser van de Volkskrant is door Villamedia verkozen tot Journalist van het Jaar 2025. De jury is onder de indruk van haar reportage over postcovidpatiënten, die afgelopen jaar in de krant verscheen. De uitreiking van de prijs vindt plaats op 12 maart.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima heeft haar bezoek van vrijdag aan Purmerend uitgesteld. Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) is de koningin nog ziek. Máxima had donderdag haar bezoek aan Rotterdam ook afgezegd vanwege griep.
4 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De Four Freedoms Awards gaan dit jaar onder meer naar Gisèle Pelicot en het Committee to Protect Journalists. Dat heeft de Nederlandse organisatie de Roosevelt Foundation bekendgemaakt. De prijzen zijn voor mensen of groepen met "uitzonderlijke inzet voor fundamentele vrijheden". Pelicot werd jarenlang door haar man gedrogeerd en door hem en tientallen andere mannen seksueel misbruikt. Ze koos voor een openbare rechtszaak en sprak er openlijk over.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar vroegen 24.000 mensen voor het eerst asiel aan in Nederland, enkele duizenden minder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Er kwamen juist meer gezinsleden van statushouders naar Nederland: ruim 16.000 mensen. Dit is het hoogste aantal sinds het begin van de metingen in 2013.
7 uur geleden