ChristenUnie blikt terug op verkiezingen
DEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie blikt zaterdag op een digitaal partijcongres terug op de verkiezingen voor de Tweede Kamer. In de peilingen stond de partij lang op een kleine winst, maar die werd uiteindelijk bij de verkiezingen niet verzilverd. Het leek er zelfs even op dat ze een van haar vijf Kamerzetels zou verliezen.
De partij maakt sinds 2017 deel uit van het nu demissionaire kabinet. Maar partijleider Gert-Jan Segers maakte onlangs bekend niet langer met VVD-leider Mark Rutte in een volgend kabinet te willen zitten. Segers ziet trouwens helemaal geen rol voor de partij in een nieuwe coalitie.
Het besluit om Rutte uit te sluiten heeft volgens een peiling van het Nederlands Dagblad geleid tot een tweestrijd tussen de kiezers van de partij. Daaruit bleek dat een krappe meerderheid van 53 procent het een goed besluit van Segers vindt om niet te regeren met Rutte. De jongerenbeweging van de partij had het liefst gezien dat de fractie in de Tweede Kamer de motie van wantrouwen tegen Rutte had gesteund. Segers wilde niet zover gaan omdat hij dat met het oog op de coronacrisis onverantwoord vond.
Verder kiest de christelijk-sociale partij Ankie van Tatenhove tot nieuwe voorzitter. Ze is de enige kandidaat en volgt Piet Adema op. Van Tatenhove is wethouder van de gemeente Lansingerland (Bergschenhoek, Bleiswijk en Berkel en Rodenrijs). Daar was ze eerder raadslid.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Mona Keijzer wil een nieuwe sociaal-conservatieve partij oprichten. Bij de aankondiging donderdag bleek dat haar ideeën weinig verschillen van andere partijen op de rechterflank. Maar die voeren hun plannen niet uit en "blijven denken dat de overheid het gaat oplossen", aldus Keijzer die eerder bij het CDA en de BBB zat.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) is in gesprek met de partijleiders van de coalitie en kopstukken van het kabinet over de begroting voor volgend jaar. Vicepremier en VVD-leider Dilan Yeşilgöz, minister Eelco Heinen (Financiën, VVD), CDA-leider Henri Bontenbal en zijn partijgenoot vicepremier Bart van den Brink (CDA) zijn aangeschoven op het ministerie van Financiën.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veiligheidsdiensten AIVD en MIVD voeren verbeteringen door in de manier waarop ze omgaan met grote onderscheppingen van data, belooft het kabinet. Ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) en Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) hebben in een Kamerbrief gereageerd op een kritisch advies van toezichthouder CTIVD.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mona Keijzer werkt aan een 'sociaal-conservatieve beweging', maar het is volgens de oud-staatssecretaris nog te vroeg om te spreken van een politieke partij. Dat zegt ze in een interview met De Telegraaf.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De leiders van de drie coalitiepartijen spreken woensdagavond op het ministerie van Financiën over de begroting van volgend jaar. Bij het gesprek van Rob Jetten (D66), Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA) is ook minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) aanwezig. Over het verloop van het overleg op het ministerie hebben de partijen niets naar buiten gebracht.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-ministers Hugo de Jonge (Volksgezondheid) en Ferd Grapperhaus (Justitie) worden volgende week voor de tweede keer verhoord door de parlementaire enquêtecommissie corona. Ook de voormalige ministers en vicepremiers Carola Schouten (Landbouw) en Kajsa Ollongren (Binnenlandse Zaken) moeten voor de commissie verschijnen, net als toenmalig SCP-directeur Kim Putters.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet schuilde tijdens de coronapandemie te veel achter de adviezen van de deskundigen van het Outbreak Management Team (OMT), vindt PRO-Kamerlid Lisa Westerveld. Het kwam het kabinet vaak goed uit om te zeggen dat een moeilijk besluit was genomen omdat het OMT dit adviseerde, zei ze bij haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona. Maar als ze die adviezen zelf las, stond dat er vaak helemaal niet zo duidelijk in.
1 dag geleden