Christenen voor Israël vindt vaststellen genocide aan rechter
DEN HAAG (ANP) - Amnesty International is te voorbarig met de conclusie dat Israël genocide pleegt op Palestijnen in de Gazastrook, vindt Christenen voor Israël. Volgens de pro-Israëlische organisatie is het aan internationale rechters en niet aan hulporganisaties zoals Amnesty om te bepalen wanneer sprake is van volkerenmoord. "Amnesty is geen rechtbank en kan niet op de stoel van rechter gaan zitten en besluiten dat er genocide wordt gepleegd", zegt een woordvoerster.
Amnesty stelt in een rapport genoeg bewijs te hebben dat er sprake is van genocide door Israël op de Palestijnse bevolking in Gaza. Israël zou de genocideconventie van de Verenigde Naties hebben geschonden door Palestijnen te doden, ernstig geestelijk en lichamelijk letsel toe te brengen en de levensomstandigheden van de bevolking opzettelijk ondraagbaar te maken.
De woordvoerster zegt niet verrast te zijn door het rapport van Amnesty en denkt dat veel mensen "de ernst" van de term genocide niet helemaal vatten of daar zelf conclusies over trekken. "Ik denk dat het schadelijk is en dat je afdoet aan het gewicht van zo'n grove misdaad", aldus Christenen voor Israël. "Want een rechter is blijkbaar niet meer nodig en we kunnen het met Amnesty af."
Volgens Christenen voor Israël kan Amnesty het bewijsmateriaal voor genocide beter inleveren bij een instantie zoals het Internationaal Strafhof (ICC), zodat daar een besluit kan worden genomen. Onlangs vaardigde het ICC aanhoudingsbevelen uit tegen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en zijn voormalige minister van Defensie Yoav Gallant, voor de manier waarop Israël oorlog voert in de Gazastrook.
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - De zorgen van omwonenden van Tata Steel over hun gezondheid nemen iets af. In het jaarlijkse onderzoek van Ipsos I&O onder inwoners van de gemeenten Beverwijk, Heemskerk en Velsen geeft 38 procent van de deelnemers aan bezorgd te zijn of de leefomgeving wel veilig is voor de gezondheid. Bij het eerste onderzoek in 2021 was dat nog 54 procent, eind 2024 zei 40 procent zich zorgen te maken.
35 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Bevolkingsonderzoek Nederland (BVO NL) heeft uitnodigingen aan vrouwen voor deelname aan baarmoederhalskankeronderzoek vertraagd, meldt de organisatie donderdag. Dat komt door de hack die afgelopen zomer plaatsvond bij Clinical Diagnostics (CD), een van drie laboratoria waar BVO NL mee samenwerkt.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) in Noord-Holland heeft de aangifte van smaad/laster en het doen van valse aangifte, ingediend door Marco Borsato, geseponeerd. De zanger had een tegenaanklacht ingediend naar aanleiding van een zedenzaak waarvan hij werd beschuldigd.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in de rechtbank in Rotterdam twee jaar celstraf, waarvan een jaar voorwaardelijk, geëist tegen de 24-jarige Thomas D. voor verboden wapenbezit. D. was actief bij de Geuzenbond, die door de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) is aangemerkt als extreemrechts.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het voorarrest van een 18-jarige man uit Rijswijk die vastzit sinds de dood van een 16-jarige jongen in Den Hoorn, is met dertig dagen verlengd. Dat maakte het Openbaar Ministerie donderdag bekend. De man verscheen dinsdag voor de raadkamer van de Haagse rechtbank.
2 uur geledenDRIEBERGEN-RIJSENBURG (ANP) - Tien mannen zijn eerder deze week aangehouden in een onderzoek naar de handel in verdovende middelen, meldt de landelijke politie donderdag. Ook zijn veertien locaties doorzocht in de regio Rotterdam en Den Haag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid moet jongeren studieschulden kwijtschelden "waarvan aannemelijk is dat deze door het toeslagenschandaal zijn ontstaan", vinden vijf lokale kinder- en jeugdombudsmannen. Ze hebben getuigenissen verzameld van 1875 jongeren die gebukt gingen onder een moeilijke thuissituatie doordat de overheid veel geld terugvorderde van hun ouders en gezinnen daardoor in de problemen kwamen.
3 uur geleden