
Christenen voor Israël vindt vaststellen genocide aan rechter
DEN HAAG (ANP) - Amnesty International is te voorbarig met de conclusie dat Israël genocide pleegt op Palestijnen in de Gazastrook, vindt Christenen voor Israël. Volgens de pro-Israëlische organisatie is het aan internationale rechters en niet aan hulporganisaties zoals Amnesty om te bepalen wanneer sprake is van volkerenmoord. "Amnesty is geen rechtbank en kan niet op de stoel van rechter gaan zitten en besluiten dat er genocide wordt gepleegd", zegt een woordvoerster.
Amnesty stelt in een rapport genoeg bewijs te hebben dat er sprake is van genocide door Israël op de Palestijnse bevolking in Gaza. Israël zou de genocideconventie van de Verenigde Naties hebben geschonden door Palestijnen te doden, ernstig geestelijk en lichamelijk letsel toe te brengen en de levensomstandigheden van de bevolking opzettelijk ondraagbaar te maken.
De woordvoerster zegt niet verrast te zijn door het rapport van Amnesty en denkt dat veel mensen "de ernst" van de term genocide niet helemaal vatten of daar zelf conclusies over trekken. "Ik denk dat het schadelijk is en dat je afdoet aan het gewicht van zo'n grove misdaad", aldus Christenen voor Israël. "Want een rechter is blijkbaar niet meer nodig en we kunnen het met Amnesty af."
Volgens Christenen voor Israël kan Amnesty het bewijsmateriaal voor genocide beter inleveren bij een instantie zoals het Internationaal Strafhof (ICC), zodat daar een besluit kan worden genomen. Onlangs vaardigde het ICC aanhoudingsbevelen uit tegen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en zijn voormalige minister van Defensie Yoav Gallant, voor de manier waarop Israël oorlog voert in de Gazastrook.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De problemen met het treinverkeer bij Rotterdam door een storing in een spoortunnel duren nog zeker tot zondag 14.15 uur. Dat meldt NS. Er rijden geen hsl-treinen tussen Rotterdam en Breda en ook tussen Rotterdam en Dordrecht rijden geen treinen.
2 uur geledenBREDA (ANP) - De politie heeft in Breda een 43-jarige man uit Rijsbergen aangehouden, die mogelijk iets te maken heeft met een explosie bij een bedrijf aan de Oosterstraat, aldus de politie op X.
3 uur geledenHORST (ANP) - In de woning in het Limburgse Horst waar mogelijk een gaskraan was opengedraaid is een overleden persoon aangetroffen. Dat meldt de Limburgse politie op Facebook.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij de Milieudienst Rijnmond (DCMR) zijn zaterdagavond tientallen klachten binnengekomen over geluidsoverlast door het dance- en technofestival Boothstock in het Kralingse Bos. De klachten komen uit Rotterdam en Capelle aan den IJssel.
13 uur geledenPERPIGNAN (ANP) - Door het begin van de vakantie was het zaterdag erg druk op de Franse snelwegen. Op het drukste moment stond er 1086 kilometer file in Frankrijk, meldt de ANWB. De toeristenorganisatie zag onder meer bijna twee uur vertraging op de A9 van Montpellier naar Perpignan.
18 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het doet Nienke Wijnhoven "pijn" dat Jeroen Rietbergen definitief niet wordt vervolgd in de zedenzaak rondom The Voice of Holland. Nu de juridische weg is afgesloten, is het tijd alles te verwerken, schrijft de zangeres op Instagram.
18 uur geledenHOLLYWOOD (ANP) - De Nederlandse film Doodgewoon van regisseur Ronald Zuidinga is dit jaar in de race voor een Studenten Oscar. Dat heeft de Academy in Hollywood, die de prijzen uitreikt, bekendgemaakt. De film is een van de vijftien kanshebbers in de categorie beste dramafilm.
21 uur geleden