Christenen voor Israël vindt vaststellen genocide aan rechter
DEN HAAG (ANP) - Amnesty International is te voorbarig met de conclusie dat Israël genocide pleegt op Palestijnen in de Gazastrook, vindt Christenen voor Israël. Volgens de pro-Israëlische organisatie is het aan internationale rechters en niet aan hulporganisaties zoals Amnesty om te bepalen wanneer sprake is van volkerenmoord. "Amnesty is geen rechtbank en kan niet op de stoel van rechter gaan zitten en besluiten dat er genocide wordt gepleegd", zegt een woordvoerster.
Amnesty stelt in een rapport genoeg bewijs te hebben dat er sprake is van genocide door Israël op de Palestijnse bevolking in Gaza. Israël zou de genocideconventie van de Verenigde Naties hebben geschonden door Palestijnen te doden, ernstig geestelijk en lichamelijk letsel toe te brengen en de levensomstandigheden van de bevolking opzettelijk ondraagbaar te maken.
De woordvoerster zegt niet verrast te zijn door het rapport van Amnesty en denkt dat veel mensen "de ernst" van de term genocide niet helemaal vatten of daar zelf conclusies over trekken. "Ik denk dat het schadelijk is en dat je afdoet aan het gewicht van zo'n grove misdaad", aldus Christenen voor Israël. "Want een rechter is blijkbaar niet meer nodig en we kunnen het met Amnesty af."
Volgens Christenen voor Israël kan Amnesty het bewijsmateriaal voor genocide beter inleveren bij een instantie zoals het Internationaal Strafhof (ICC), zodat daar een besluit kan worden genomen. Onlangs vaardigde het ICC aanhoudingsbevelen uit tegen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en zijn voormalige minister van Defensie Yoav Gallant, voor de manier waarop Israël oorlog voert in de Gazastrook.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Meer dan 56.000 vmbo-leerlingen moeten door een technische fout een dag langer wachten op de uitslag van het praktijkdeel van hun examen. Dat is "onwijs vervelend" voor de leerlingen en zorgt voor extra werk voor docenten, zegt bestuurder Kim van Strien van de Algemene Onderwijsbond (AOb).
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Ye, ook bekend als Kanye West, is voor de behandeling van het kort geding over zijn mogelijke inreisverbod al naar Nederland gekomen. Dat bevestigt Anis Boumanjal, de advocaat van de organisator van zijn aankomende concerten in Arnhem. Het kort geding wordt woensdagmiddag behandeld in de rechtbank van Amsterdam.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib vreest dat de parlementaire enquête corona, waarin zij als getuige is opgeroepen, te veel draait om vooruitkijken en lessen leren voor de toekomst. "Prima, maar ik mis de nadruk op waarheidsvinding, op verantwoording afleggen", zei zij aan het einde van haar openbare verhoor.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib voelde zich onder druk gezet rond de beslissing over hoe de Tweede Kamer haar werkzaamheden moest voortzetten tijdens de coronapandemie. Dat zei ze tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
4 uur geleden