Christenen voor Israël vindt vaststellen genocide aan rechter
DEN HAAG (ANP) - Amnesty International is te voorbarig met de conclusie dat Israël genocide pleegt op Palestijnen in de Gazastrook, vindt Christenen voor Israël. Volgens de pro-Israëlische organisatie is het aan internationale rechters en niet aan hulporganisaties zoals Amnesty om te bepalen wanneer sprake is van volkerenmoord. "Amnesty is geen rechtbank en kan niet op de stoel van rechter gaan zitten en besluiten dat er genocide wordt gepleegd", zegt een woordvoerster.
Amnesty stelt in een rapport genoeg bewijs te hebben dat er sprake is van genocide door Israël op de Palestijnse bevolking in Gaza. Israël zou de genocideconventie van de Verenigde Naties hebben geschonden door Palestijnen te doden, ernstig geestelijk en lichamelijk letsel toe te brengen en de levensomstandigheden van de bevolking opzettelijk ondraagbaar te maken.
De woordvoerster zegt niet verrast te zijn door het rapport van Amnesty en denkt dat veel mensen "de ernst" van de term genocide niet helemaal vatten of daar zelf conclusies over trekken. "Ik denk dat het schadelijk is en dat je afdoet aan het gewicht van zo'n grove misdaad", aldus Christenen voor Israël. "Want een rechter is blijkbaar niet meer nodig en we kunnen het met Amnesty af."
Volgens Christenen voor Israël kan Amnesty het bewijsmateriaal voor genocide beter inleveren bij een instantie zoals het Internationaal Strafhof (ICC), zodat daar een besluit kan worden genomen. Onlangs vaardigde het ICC aanhoudingsbevelen uit tegen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en zijn voormalige minister van Defensie Yoav Gallant, voor de manier waarop Israël oorlog voert in de Gazastrook.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.
26 minuten geledenDE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
9 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
19 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
20 uur geleden