Christendemocratische premier Saksen herkozen
DRESDEN (ANP/DPA) - Het parlement van de Duitse deelstaat Saksen heeft de christendemocraat Michael Kretschmer als premier herkozen. Kretschmer kreeg in de tweede stemronde 69 van de 120 parlementariërs achter zich.
De stemming maakt voorlopig een einde aan het politieke touwtrekken in de Oost-Duitse deelstaat van ruim 4 miljoen inwoners. De vorming van een regering en de keuze van de premier kwamen 3,5 maand na de stembusgang en na lange onderhandelingen tot stand.
De 49-jarige premier moet nu verder met een minderheidsregering van zijn coalitie met de sociaaldemocratische SPD. Deze coalitie komt zetels te kort voor een meerderheid en moet telkens bij de oppositie aankloppen voor de meerderheid voor een besluit. Als regeringsleider heeft Kretschmer veel ervaring. Hij is de Saksische premier sinds 2017.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
7 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.
3 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
4 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
4 uur geleden