Christendemocratische premier Saksen herkozen
DRESDEN (ANP/DPA) - Het parlement van de Duitse deelstaat Saksen heeft de christendemocraat Michael Kretschmer als premier herkozen. Kretschmer kreeg in de tweede stemronde 69 van de 120 parlementariërs achter zich.
De stemming maakt voorlopig een einde aan het politieke touwtrekken in de Oost-Duitse deelstaat van ruim 4 miljoen inwoners. De vorming van een regering en de keuze van de premier kwamen 3,5 maand na de stembusgang en na lange onderhandelingen tot stand.
De 49-jarige premier moet nu verder met een minderheidsregering van zijn coalitie met de sociaaldemocratische SPD. Deze coalitie komt zetels te kort voor een meerderheid en moet telkens bij de oppositie aankloppen voor de meerderheid voor een besluit. Als regeringsleider heeft Kretschmer veel ervaring. Hij is de Saksische premier sinds 2017.
Meer uit Buitenland
KINSHASA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo heeft 1354 levens geëist. Dat maakte de regering zaterdag bekend.
2 uur geledenBORDEAUX (ANP/AFP) - De prefectuur van Gironde heeft opdracht gegeven voor de evacuatie van nog eens 55.000 mensen in de buitenwijken van Bordeaux vanwege bosbranden.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Volgens getuigen zijn er bij de vermoedelijke aanrijding met de witte auto op de Pride in Berlijn ook mensen gestoken en gewond geraakt. Dat zegt politiewoordvoerder Florian Nath.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA/RTR) - De vermoedelijke aanrijding tijdens de Pride in Berlijn heeft aan zeker één persoon het leven gekost. Ongeveer vijftien personen raakten gewond, meldt de politie. Meerdere van hen zijn levensgevaarlijk gewond.
6 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Pride in de Duitse hoofdstad Berlijn is stopgezet. De politie meldt dat een voertuig lijkt te zijn ingereden op mensen. Daarbij zijn meerdere personen gewond geraakt.
7 uur geledenKYIV (ANP/DPA/RTR) - Oekraïne houdt er rekening mee dat Rusland opnieuw een beroep gaat doen op bondgenoot Noord-Korea. Het regime van dictator Kim Jong-un kan tienduizenden extra militairen en militair materieel leveren, stelde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een toespraak.
7 uur geledenSAO PAULO (ANP/AFP/DPA) - De zoon van de voormalige president Jair Bolsonaro doet in Brazilië mee aan de presidentsverkiezingen. Flávio Bolsonaro neemt het in oktober op tegen de linkse president Inácio Lula da Silva.
9 uur geleden