Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chris Rock doet geen aangifte tegen Will Smith

Chris Rock doet geen aangifte tegen Will Smith

LOS ANGELES (ANP) - Chris Rock doet geen aangifte tegen Will Smith, die hem tijdens de Oscarceremonie zondagnacht in Los Angeles een klap in het gezicht gaf. Dat heeft de politie aan het blad Variety laten weten. Smith, die zelf was genomineerd in de categorie beste acteur, gaf Rock de klap nadat de komiek een grap had gemaakt over zijn vrouw, Jada Pinkett-Smith.

De politie zegt "te weten van een incident tussen twee individuen gedurende het Academy Awards-programma. Het incident betrof de ene persoon die de andere een klap gaf. Het individu dat betrokken is ziet af van aangifte." Mocht de "betrokken partij" op een later moment aangifte willen doen, dan kan de politie daarmee helpen, luidt het bericht van de politie van Los Angeles.

Rock maakte een grap over G.I. Jane, een film waarin Demi Moore met gemillimeterd haar een militair met die bijnaam speelt. Smith reageerde woedend: nadat hij Rock een klap had gegeven zei hij: "Hou de naam van mijn vrouw uit je fucking mond." Pinkett-Smith lijdt aan de haarziekte alopecia, een aandoening waardoor iemand gedeeltelijk of helemaal kaal wordt.

Excuses

Smith maakte zijn excuses aan de Academy bij het in ontvangst nemen van de Oscar voor beste acteur. Hij kreeg de prijs voor zijn rol als Richard Williams, de vader van de tennissende zussen Serena en Venus Williams. "Liefde zorgt ervoor dat je gekke dingen doet. Ik ben diep overweldigd op dit moment in mijn leven. En door de zaken die God wil dat ik doe in de wereld op dit moment. Ik ben geroepen om mensen lief te hebben en te beschermen." Hij bood geen excuses aan Rock aan.

De Academy, die de prijzen uitreikt, reageerde op het incident via Twitter en liet weten "geen enkele vorm van geweld" toe te staan. Volgens de website Deadline zou Smith, indien Rock wel aangifte doet en Smith schuldig wordt bevonden, zes maanden in de cel kunnen belanden en een boete kunnen krijgen tot een bedrag van 100.000 dollar (91.321 euro).

Meer uit Buitenland

Mogelijk meer dan 20 vermisten na overstromingen Grand Canyon

GRAND CANYON (ANP/AFP) - Mogelijk worden meer dan twintig mensen vermist na overstromingen in het nationale park Grand Canyon in de Amerikaanse staat Arizona. Dat heeft de National Park Service zondag laten weten in een verklaring.

3 uur geleden
Axios: VS vallen Iraanse lanceerinstallaties aan op eiland Larak

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA/BLOOMBERG) - Amerikaanse strijdkrachten hebben zondag twee Iraanse lanceerinstallaties op het Iraanse eiland Larak aangevallen. Dat meldt de nieuwssite Axios op gezag van een Amerikaanse functionaris.

4 uur geleden
Trump wil dat overheidsinstantie kritische journalist straft

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft toezichthouders op de communicatiesector opgeroepen een prominente journaliste van de zender NBC News te "straffen". In een bericht op Truth Social viel hij Kristen Welker aan, omdat ze had gezegd dat de president "wisselende resultaten" heeft geboekt met zijn steun aan politieke kandidaten tijdens voorverkiezingen.

6 uur geleden
Monitor: opnieuw tanker beschoten in Straat van Hormuz

PORTSMOUTH (ANP/AFP) - In de Straat van Hormuz is opnieuw een tanker aangevallen, meldt de Britse maritieme scheepvaartmonitor UKMTO op X. Het schip zou voor de kust van Oman door een "onbekend projectiel" zijn geraakt.

7 uur geleden
Maduro laat van zich horen vanuit gevangenis in VS

NEW YORK (ANP/AFP) - De voormalige Venezolaanse president Nicolás Maduro, die op 3 januari door het Amerikaanse leger werd gevangengenomen en werd overgebracht naar de VS, heeft zondag vanuit zijn cel in New York via sociale media van zich laten horen. Bij foto's die van 25 juni dateren, een dag na de dodelijke aardbeving in zijn land, schreef hij onder meer: "Venezuela zal herrijzen."

9 uur geleden
Uitvaart Noorse koning Harald is op 9 september

OSLO (ANP) - De uitvaart van de vrijdag overleden koning Harald van Noorwegen vindt plaats op woensdag 9 september. Het afscheid vindt plaats in de Dom van Oslo, maakte het paleis zondag bekend. De dienst wordt geleid door de leider van de Noorse Kerk, Olav Fykse Tveit.

9 uur geleden
Bemanning gekapseisde Turkse veerboot opgepakt

NICOSIA (ANP) - De kapitein van de veerboot die zondag kapseisde en zonk voor de noordkust van Cyprus, is opgepakt. Dat meldt Cyprus Mail op gezag van de premier van de zelfbenoemde republiek Noord-Cyprus, Ünal Üstel. Ook acht bemanningsleden zijn gearresteerd. Van acht schipbreukelingen is nu bekend dat ze zijn overleden, zeventien anderen worden nog gezocht. De rest van de in totaal 267 opvarenden kon worden gered.

9 uur geleden