Choukoud loopt op 'wonderschoenen' de marathon van zijn leven
VALENCIA (ANP) - Khalid Choukoud kon amper zijn gevoel beschrijven na de marathon van Valencia, waarin hij een persoonlijke toptijd van 2.07.37 liep en zich kwalificeerde voor de Olympische Spelen van Parijs. "Het is gewoon heerlijk, ik mag voor de tweede keer naar de Spelen. Echt, ik had de dag van mijn leven", vertelde hij na de wedstrijd aan het ANP.
De 37-jarige Haagse hardloper strandde zeven weken geleden in de marathon van Amsterdam nog op 26 seconden van de olympische limiet van 2.08.10, maar in Valencia dook hij er een dikke halve minuut onder.
"Met die hardloopschoenen van tegenwoordig gaat het herstel steeds beter. Ik had na de marathon van Amsterdam al heel snel geen spierpijn meer en na twee weken kon ik alweer de zware marathontrainingen oppakken", aldus Choukoud.
Aanvankelijk plan
Hij besloot drie weken na Amsterdam zich in te schrijven voor Valencia. "Het plan was de eerste 30 kilometer op het schema van de olympische limiet te lopen en dan te kijken hoe het zou gaan. Zou het niks worden, dan was ik uitgestapt en voor een nieuwe kans gegaan in februari in Sevilla. Maar het ging vanaf de eerste kilometer goed. We kwamen halverwege door in 1.04.02, precies op schema. Toen mijn manager na 35 kilometer riep dat de limiet mogelijk was, ben ik gaan versnellen. Ik heb in de laatste 5 kilometer 45 seconden teruggepakt op mijn schema."
Choukoud roemde het parcours in de Spaanse kuststad. "Weinig bochten en lange stukken over mooie wegen. Heel anders dan in Amsterdam, waar de bochten in het begin je al seconden per kilometer kosten."
Ervaring
Natuurlijk kon Choukoud bogen op zijn ervaring, ook in de voorbereiding. "Ik heb geen gekke dingen gedaan en mijn trainingen op hartslag gelopen. De basis is goed en dan weet je uit de ervaringen van al die vorige marathons dat een goede race mogelijk is. Maar vandaag was ik werkelijk in topconditie. En die schoenen (de Nike Alphafly) spelen zeker weten een rol. Dat zijn wonderschoenen, ik ben er echt superblij mee."
Voor Choukoud breekt nu een ontspannen periode aan, want hij kan zich in alle rust voorbereiden op zijn tweede olympische marathon. Voor de Spelen van 2021 in Japan kwalificeerde hij zich pas op het laatste moment, in april. De olympische 42,195 kilometer in Sapporo liep uit op een teleurstelling; Choukoud zwichtte voor de hitte en stapte uit. "Het was geen fijne ervaring en daarom ben ik zo blij dat ik weer een kans krijg. Ik wil dolgraag een keer echte Spelen meemaken, met publiek en in het hart van Parijs."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
1 dag geleden