Choukoud in Valencia onder limiet olympische marathon Parijs
VALENCIA (ANP) - Khalid Choukoud heeft in de marathon van Valencia ruim onder de limiet gelopen voor de Olympische Spelen van Parijs. De 37-jarige Haagse atleet eindigde op het snelle parcours in de Spaanse stad in een tijd van 2.07.37 en bleef daarmee onder de olympische eis van 2.08.10.
Dit najaar deed Choukoud al een dappere poging om de limiet te halen in de marathon van Amsterdam, maar hij kreeg koude spieren na een regenbui en finishte in 2.08.36. Slechts zeven weken na die inspanning ging hij in de herkansing in veel betere omstandigheden in Valencia.
Choukoud profiteerde in de Spaanse stad van het sterke deelnemersveld en liet zich meeslepen naar een persoonlijke toptijd. Hij had in de laatste kilometers nog een versnelling in de benen, waardoor hij een dikke halve minuut onder de olympische limiet bleef. Hij eindigde in het veld als 23e. De winst in Valencia ging naar de Ethiopiër Sisay Lemna. Hij verbeterde het parcoursrecord met een tijd van 2.01.48
Nageeye
Choukoud is de tweede Nederlander bij de mannen die naar de marathon mag in Parijs. Abdi Nageeye, de winnaar van olympisch zilver in 2021, heeft zich ook gekwalificeerd. Choukoud deed ook mee op de Spelen van 2021, waar de marathon werd gelopen in Sapporo. Hij viel toen in snikheet weer al snel uit.
Die slechte ervaring was aan hem blijven knagen. Het had hem doen besluiten vol voor Parijs te gaan. Hij verbeterde zich vorig jaar in Amsterdam al tot 2.09.34 op de 42,195 kilometer en liet in de editie van dit jaar zien dat zijn olympische missie haalbaar was. "Bij betere omstandigheden was het me gelukt. Ik voelde me beresterk, heb geconcentreerd en ontspannen gelopen. Ik weet gewoon dat ik nog harder kan", zei Choukoud toen na de wedstrijd.
Maase
Hij voegde in Valencia de daad bij het woord en is met zijn tijd van 2.07.37 geklommen naar de tweede plaats op de ranglijst aller tijden in Nederland. Alleen Nageeye (2.04.56) was ooit sneller, maar Choukoud is wel Kamiel Maase voorbijgegaan, die 2.08.21 als beste tijd liep.
Meer uit Sport
BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel heeft met België het doel om de Nations League te winnen. "Als je ergens aan meedoet, dan moet je ervoor gaan", zei de bondscoach van België na de nederlaag van de Rode Duivels in Brussel in de Nations League tegen het Frankrijk van bondscoach Zinédine Zidane (0-1).
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino gaat onderzoeken of hij meer geld uit kan keren aan de 211 nationale voetbalbonden. Dit doet hij volgens persbureau Reuters in navolging van oproepen van de continentale bonden UEFA en CONCACAF om 1,85 miljard euro uit de reserves van de wereldvoetbalbond vrij te maken.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Ethiopische Tigst Assefa, die zondag de marathon van Berlijn op dramatische wijze won, moet een achillespeesoperatie ondergaan. Dat heeft een woordvoerder van de marathonorganisatie bevestigd aan het Duitse persbureau dpa. De 29-jarige atlete is naar verwachting maanden uitgeschakeld.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Baanwielrenster Katy Marchant heeft haar carrière beëindigd. De 33-jarige Britse veroverde tijdens de Olympische Spelen van Parijs in 2024 de gouden medaille op de teamsprint en werd twee jaar geleden wereldkampioene op hetzelfde onderdeel.
17 uur geledenMONTREAL (ANP) - De blijdschap overheerst bij Mathieu van der Poel na zijn derde plaats in het wereldkampioenschap op de weg. "Ik heb een heel sterke wedstrijd gereden, voelde me goed en had lange tijd de controle. Ik deed alles wat ik kon en ik was dicht bij succes, maar ik had ook geluk nodig. Uiteindelijk ben ik blij met brons", zei de wereldkampioen van 2023 tijdens zijn persconferentie in Montreal.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Brandon McNulty was na zijn overwinning in de wegwedstrijd op de wereldkampioenschappen wielrennen in Canada vol ongeloof. "Ik weet het echt niet, ik ben helemaal in de war", zei de 28-jarige Amerikaan in het flashinterview. "In de laatste honderden meters geloofde ik het echt niet, ik was zo moe."
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel is als derde geëindigd bij het wereldkampioenschap op de weg. Op het afgeladen stadsparcours in het Canadese Montreal kleurde de 31-jarige Nederlander lange tijd de koers vanuit de kopgroep, maar op 33 kilometer van de finish kon hij net als alle anderen niet mee met de Amerikaanse winnaar Brandon McNulty. Michael Matthews uit Australië werd tweede, nipt voor de Nederlander.
1 dag geleden