Choukoud in Valencia onder limiet olympische marathon Parijs
VALENCIA (ANP) - Khalid Choukoud heeft in de marathon van Valencia ruim onder de limiet gelopen voor de Olympische Spelen van Parijs. De 37-jarige Haagse atleet eindigde op het snelle parcours in de Spaanse stad in een tijd van 2.07.37 en bleef daarmee onder de olympische eis van 2.08.10.
Dit najaar deed Choukoud al een dappere poging om de limiet te halen in de marathon van Amsterdam, maar hij kreeg koude spieren na een regenbui en finishte in 2.08.36. Slechts zeven weken na die inspanning ging hij in de herkansing in veel betere omstandigheden in Valencia.
Choukoud profiteerde in de Spaanse stad van het sterke deelnemersveld en liet zich meeslepen naar een persoonlijke toptijd. Hij had in de laatste kilometers nog een versnelling in de benen, waardoor hij een dikke halve minuut onder de olympische limiet bleef. Hij eindigde in het veld als 23e. De winst in Valencia ging naar de Ethiopiër Sisay Lemna. Hij verbeterde het parcoursrecord met een tijd van 2.01.48
Nageeye
Choukoud is de tweede Nederlander bij de mannen die naar de marathon mag in Parijs. Abdi Nageeye, de winnaar van olympisch zilver in 2021, heeft zich ook gekwalificeerd. Choukoud deed ook mee op de Spelen van 2021, waar de marathon werd gelopen in Sapporo. Hij viel toen in snikheet weer al snel uit.
Die slechte ervaring was aan hem blijven knagen. Het had hem doen besluiten vol voor Parijs te gaan. Hij verbeterde zich vorig jaar in Amsterdam al tot 2.09.34 op de 42,195 kilometer en liet in de editie van dit jaar zien dat zijn olympische missie haalbaar was. "Bij betere omstandigheden was het me gelukt. Ik voelde me beresterk, heb geconcentreerd en ontspannen gelopen. Ik weet gewoon dat ik nog harder kan", zei Choukoud toen na de wedstrijd.
Maase
Hij voegde in Valencia de daad bij het woord en is met zijn tijd van 2.07.37 geklommen naar de tweede plaats op de ranglijst aller tijden in Nederland. Alleen Nageeye (2.04.56) was ooit sneller, maar Choukoud is wel Kamiel Maase voorbijgegaan, die 2.08.21 als beste tijd liep.
Meer uit Sport
BAKOE (ANP) - Max Verstappen baalt van de wijze waarop zijn auto functioneert in Bakoe. "De auto liep niet. Ik wilde aanzetten. De batterij was niet vol. Hij laadde niet op. Ik ben er wel klaar mee", verzuchtte Verstappen vrijdag bij Viaplay bij de GP van Azerbeidzjan waar hij bij de kwalificatie als achtste eindigde.
4 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen start zaterdag op het stratencircuit van Bakoe vanaf de achtste plek. De 28-jarige coureur van Red Bull Racing reed bij de kwalificatie voor de GP van Azerbeidzjan een teleurstellende tijd van 1.44,081. George Russell veroverde in zijn Mercedes in een tijd van 1.42,526 de poleposition voor Charles Leclerc van Ferrari.
4 uur geledenBAKOE (ANP) - Kimi Antonelli heeft tijdens het eerste deel van de kwalificatie op vrijdag de muur geraakt op het stratencircuit van Bakoe. De 20-jarige Italiaan zal zaterdag zeker niet bij de eerste vijftien startplekken staan. Hij is ongedeerd. De rijder van Mercedes gaat aan de leiding van het WK-klassement.
5 uur geledenBEIJING (ANP) - Jannik Sinner (25) zal zijn titel dit jaar in Beijing niet verdedigen. Dat heeft de Italiaanse tennisser via zijn sociale media bekendgemaakt. Sinner heeft nog te veel last van zijn knie. "Ik ben nog niet klaar om te spelen", zei de nummer 1 van de wereldranglijst in aanloop naar het toernooi in China dat op woensdag 30 september begint.
7 uur geledenASSEN (ANP) - De TT in Assen staat in 2027 van 25 tot en met 27 juni op het programma. Dat blijkt uit de kalender van de MotoGP die vrijdag is gepubliceerd. Er staan van maart tot en met november 22 grands prix in de koningsklasse van de motorsport op het programma.
7 uur geledenCHENGDU (ANP) - Botic van de Zandschulp is in de tweede ronde van het tennistoernooi van Chengdu gestrand. De beste speler van Nederland verloor in China met 4-6 5-7 van Nikoloz Basilasjvili uit Georgië.
7 uur geledenSINT WILLEBRORD (ANP) - Oud-wielrenner Rini Wagtmans is vrijdagochtend in zijn woonplaats Sint Willebrord overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. Wagtmans, die al langere tijd ziek was, is 79 jaar geworden.
8 uur geleden