Chong ontbreekt ook in selectie Jong Oranje tegen Noorwegen
ZEIST (ANP) - Tahith Chong doet dinsdag niet mee in de EK-kwalificatiewedstrijd van Jong Oranje tegen Jong Noorwegen. De tijdelijke bondscoach Marcel Groninger heeft besloten de aanvaller bij zijn club Werder Bremen te laten. In vergelijking met het duel met Jong Wit-Rusland van vrijdag keren Cody Gakpo, Daishawn Redan, Javairo Dilrosun en Deyovaisio Zeefuik wel terug in de selectie.
Redan, Dilrosun en Zeefuik voetballen net als Chong in de Duitse competitie. Vanwege de extra strenge quarantaineregels die gelden voor de regio’s van Werder Bremen en Hertha BSC zou het viertal na terugkomst uit Wit-Rusland bij hun club in quarantaine moeten. Daarom was besloten ze thuis te laten en ze tegen Noorwegen wel in de selectie op te nemen.
PSV'er Gakpo ontbrak tegen Wit-Rusland omdat hij zich aan een verstandskies moest laten behandelen.
Negen spelers
Bondscoach Groninger besloot vier van de vijf afwezigen terug te halen voor het duel met de Noren, alleen Chong dus niet. Volgens het UEFA-reglement mogen slechts negen spelers op de bank plaatsnemen tijdens EK-kwalificatiewedstrijden, geeft de KNVB als uitleg. Verder is iedereen in de selectie van Jong Oranje nu fit.
De EK-kwalificatiewedstrijd tussen de ongeslagen koploper Jong Oranje en Jong Noorwegen is dinsdag in Almere.
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
4 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
7 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
7 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
8 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
9 uur geleden