Chong ontbreekt ook in selectie Jong Oranje tegen Noorwegen
ZEIST (ANP) - Tahith Chong doet dinsdag niet mee in de EK-kwalificatiewedstrijd van Jong Oranje tegen Jong Noorwegen. De tijdelijke bondscoach Marcel Groninger heeft besloten de aanvaller bij zijn club Werder Bremen te laten. In vergelijking met het duel met Jong Wit-Rusland van vrijdag keren Cody Gakpo, Daishawn Redan, Javairo Dilrosun en Deyovaisio Zeefuik wel terug in de selectie.
Redan, Dilrosun en Zeefuik voetballen net als Chong in de Duitse competitie. Vanwege de extra strenge quarantaineregels die gelden voor de regio’s van Werder Bremen en Hertha BSC zou het viertal na terugkomst uit Wit-Rusland bij hun club in quarantaine moeten. Daarom was besloten ze thuis te laten en ze tegen Noorwegen wel in de selectie op te nemen.
PSV'er Gakpo ontbrak tegen Wit-Rusland omdat hij zich aan een verstandskies moest laten behandelen.
Negen spelers
Bondscoach Groninger besloot vier van de vijf afwezigen terug te halen voor het duel met de Noren, alleen Chong dus niet. Volgens het UEFA-reglement mogen slechts negen spelers op de bank plaatsnemen tijdens EK-kwalificatiewedstrijden, geeft de KNVB als uitleg. Verder is iedereen in de selectie van Jong Oranje nu fit.
De EK-kwalificatiewedstrijd tussen de ongeslagen koploper Jong Oranje en Jong Noorwegen is dinsdag in Almere.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
5 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
6 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supportersvereniging Ajax heeft zich gedistantieerd van het massaal afgestoken vuurwerk bij Ajax - FC Groningen. De Eredivisiewedstrijd werd aanvankelijk na 5 minuten stilgelegd door scheidsrechter Bas Nijhuis omdat supporters massaal vuurwerk hadden afgestoken om zo een overleden supporter te herdenken. Nadat bij de hervatting van het duel zo'n 40 minuten later meteen weer vuurwerk werd afgestoken, werd de wedstrijd opnieuw stilgelegd en kort daarop definitief gestaakt.
7 uur geleden