Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chocomerk Tony's waarschuwt voor prijsverhogingen door dure cacao

Chocomerk Tony's waarschuwt voor prijsverhogingen door dure cacao

AMSTERDAM (ANP) - Topman Douglas Lamont van Tony's Chocolonely waarschuwt dat de prijzen van zijn chocoladerepen dit jaar verder omhoog gaan als de cacaoprijzen blijven stijgen. Cacao werd vorig jaar duurder dan ooit door tegenvallende oogsten in Ghana en Ivoorkust. Die gestegen prijzen werden al voor een deel doorberekend in de prijzen van Tony's repen en ook dit jaar ontkomt het bedrijf daar waarschijnlijk niet aan, vertelt Lamont.

De omzet van Tony's groeide afgelopen jaar met 33 procent tot ruim 200 miljoen euro. Dat kwam voor het grootste deel doordat de chocolademaker meer chocoladerepen had verkocht. In de Verenigde Staten, waar het bedrijf hard doorgroeide, profiteerde Tony's van het feit dat zijn chocola in grote Amerikaanse supermarktketens als Walmart te koop was en tijdens de feestdagen ook in alle Starbucks-filialen in het land.

Er werd opnieuw geen winst geboekt. Het verlies dat Tony's onder de streep boekte, is ruim verdubbeld tot 6,8 miljoen euro. Volgens Lamont komt dat doordat het bedrijf flink blijft investeren om door te kunnen groeien. In 2023 werd een verlies van 2,7 miljoen euro in de boeken gezet.

Om verder te kunnen groeien, verplaatst Tony's een deel van de productie van vloeibare chocolade naar een productielocatie in de VS. De plannen van president Donald Trump voor hoge importheffingen leiden wel tot onzekerheid volgens Lamont. Op dit moment maakt het bedrijf ongeveer de helft van zijn repen bestemd voor de Amerikaanse markt in dat land. "Dat geeft ons een zekere vorm van bescherming", zegt Lamont.

Tony's maakte ook bekend dat Albert Heijn al zijn cacao gaat inkopen via Tony's Open Chain. Dat is een initiatief om samen met andere bedrijven cacao in te kopen en waarbij cacaoboeren beter betaald krijgen.

Het bedrijf probeert al sinds zijn oprichting in 2005 te bewijzen dat het mogelijk is om chocolade te maken zonder kinderarbeid, illegale arbeid of uitbuiting. Volgens de eigen cijfers van Tony's ging dat vorig jaar al beter dan een jaar eerder en ligt het percentage illegale kinderarbeid bij cacaoboeren waarmee de onderneming al langere tijd samenwerkt fors onder het industriegemiddelde.

Tony's is niet het enige chocoladebedrijf dat de prijzen verhoogt. Ook branchegenoot Lindt zei onlangs de prijzen van zijn luxe chocola verder op te moeten schroeven om de fors gestegen cacaoprijzen.

Meer uit Financieel

Zakenblad: VW gaat tientallen miljarden extra bezuinigen

WOLFSBURG (ANP/DPA) - Het Duitse autoconcern Volkswagen wil met een nieuw besparingsprogramma de kosten met zo'n 60 miljard euro terugdringen, veel meer dan tot nu toe was voorzien. Dat meldt zakenblad Manager Magazin op basis van ingewijden. Hiermee moeten de kosten tegen 2028 met 20 procent dalen.

6 uur geleden
Overleg zes EU-landen geen bedreiging, zegt voorzitter Eurogroep

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, ziet het overleg van zes lidstaten met de grootste economieën in de EU, waaronder Nederland, niet als bedreiging voor het werk van de Eurogroep. Daar bespreken de ministers van Financiën van de eurolanden vrijwel maandelijks financiële en economische kwesties. "Het is potentieel positief", zei Pierrakakis maandag na afloop van de vergadering van de Eurogroep.

7 uur geleden
Maker van nachtkijkers profiteert van enorme Europese oorlogskas

ATHENE (ANP) - Defensieconcern Theon International, beursgenoteerd in Amsterdam, blijft profiteren van de torenhoge defensiebudgetten in Europa. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte vorig jaar een recordomzet van 443,5 miljoen euro, 26 procent meer dan in het voorgaande jaar.

9 uur geleden
Bouwers klimmen flink op vlak Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel gelijk geëindigd. Bouwer Heijmans eindigde opnieuw fors hoger na de presentatie van de jaarcijfers vrijdag. In het kielzog klom BAM mee, de concurrent komt later deze week met cijfers.

10 uur geleden
Boete voor logistiek bedrijf uit Amsterdam na dodelijk ongeval

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een boete van 50.000 euro opgelegd aan een logistiek bedrijf uit Amsterdam na een dodelijk arbeidsongeval. Het incident, waarbij een medewerker om het leven kwam na een val van een laadklep, vond plaats op 20 december 2024.

12 uur geleden
Lange rijen en ontruiming op eerste dag AI-top New Delhi

NEW DELHI (ANP/RTR) - De eerste dag van de AI-top in India is maandag rommelig verlopen. Bezoekers klaagden over lange rijen, verwarring en drukte bij het begin van het evenement in New Delhi.

12 uur geleden
Heinen: snel kapitaalmarktunie, maar liefst als hele EU

BRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.

12 uur geleden