Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chocomerk Tony's waarschuwt voor prijsverhogingen door dure cacao

Chocomerk Tony's waarschuwt voor prijsverhogingen door dure cacao

AMSTERDAM (ANP) - Topman Douglas Lamont van Tony's Chocolonely waarschuwt dat de prijzen van zijn chocoladerepen dit jaar verder omhoog gaan als de cacaoprijzen blijven stijgen. Cacao werd vorig jaar duurder dan ooit door tegenvallende oogsten in Ghana en Ivoorkust. Die gestegen prijzen werden al voor een deel doorberekend in de prijzen van Tony's repen en ook dit jaar ontkomt het bedrijf daar waarschijnlijk niet aan, vertelt Lamont.

De omzet van Tony's groeide afgelopen jaar met 33 procent tot ruim 200 miljoen euro. Dat kwam voor het grootste deel doordat de chocolademaker meer chocoladerepen had verkocht. In de Verenigde Staten, waar het bedrijf hard doorgroeide, profiteerde Tony's van het feit dat zijn chocola in grote Amerikaanse supermarktketens als Walmart te koop was en tijdens de feestdagen ook in alle Starbucks-filialen in het land.

Er werd opnieuw geen winst geboekt. Het verlies dat Tony's onder de streep boekte, is ruim verdubbeld tot 6,8 miljoen euro. Volgens Lamont komt dat doordat het bedrijf flink blijft investeren om door te kunnen groeien. In 2023 werd een verlies van 2,7 miljoen euro in de boeken gezet.

Om verder te kunnen groeien, verplaatst Tony's een deel van de productie van vloeibare chocolade naar een productielocatie in de VS. De plannen van president Donald Trump voor hoge importheffingen leiden wel tot onzekerheid volgens Lamont. Op dit moment maakt het bedrijf ongeveer de helft van zijn repen bestemd voor de Amerikaanse markt in dat land. "Dat geeft ons een zekere vorm van bescherming", zegt Lamont.

Tony's maakte ook bekend dat Albert Heijn al zijn cacao gaat inkopen via Tony's Open Chain. Dat is een initiatief om samen met andere bedrijven cacao in te kopen en waarbij cacaoboeren beter betaald krijgen.

Het bedrijf probeert al sinds zijn oprichting in 2005 te bewijzen dat het mogelijk is om chocolade te maken zonder kinderarbeid, illegale arbeid of uitbuiting. Volgens de eigen cijfers van Tony's ging dat vorig jaar al beter dan een jaar eerder en ligt het percentage illegale kinderarbeid bij cacaoboeren waarmee de onderneming al langere tijd samenwerkt fors onder het industriegemiddelde.

Tony's is niet het enige chocoladebedrijf dat de prijzen verhoogt. Ook branchegenoot Lindt zei onlangs de prijzen van zijn luxe chocola verder op te moeten schroeven om de fors gestegen cacaoprijzen.

Meer uit Financieel

Wall Street beperkt verliezen na bericht Trump begeleiden tankers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.

2 uur geleden
Energieleveranciers beperken afsluiten vast contract om gasprijs

DEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.

4 uur geleden
Britse vliegmaatschappij hervat dinsdag vluchten Dubai en Riyad

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.

5 uur geleden
Trump dreigt alle handel met Spanje te stoppen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.

6 uur geleden
AEX sluit opnieuw flink lager door oorlog in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israƫl en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.

6 uur geleden
Irak vreest olieproductie fors te moeten verminderen door oorlog

DUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.

7 uur geleden
Bestedingen aan tv-reclames in Nederland gedaald in 2025

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.

7 uur geleden