Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chirurgisch team van Rode Kruis bereikt Gaza

Chirurgisch team van Rode Kruis bereikt Gaza

GENÈVE (ANP) - Een chirurgisch team en een explosievenexpert van het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) zijn vrijdag in Gaza aangekomen. De tien deskundigen stonden al een tijdje paraat om hulp te verlenen aan de gewonde inwoners in de Gazastrook maar konden tot nog toe niet de grens bij Egypte over. Het is de eerste keer dat chirurgen van het Rode Kruis het gebied hebben kunnen bereiken.

De artsen zullen ondersteunen in ziekenhuizen en operaties uitvoeren. "Deze cruciale humanitaire hulp geeft een beetje verlichting, maar het is niet genoeg", zegt de regionale ICRC-directeur Fabrizio Carboni. "Veilige, duurzame toegang tot hulpverlening is dringend nodig."

Behalve deze experts zijn ook zes vrachtwagens met hulpgoederen de grens overgegaan. Het gaat om medische spullen als operatiekits om gewonden te behandelen. Volgens het ICRC kunnen met deze pakketten duizend tot 5000 mensen geholpen worden, afhankelijk van de ernst van hun verwondingen. Ook zitten in de vrachtwagens spullen voor waterzuivering, zoals chloortabletten voor 50.000 liter drinkwater.

Aanvoer hulpgoederen

Een Palestijnse grensfunctionaris meldde eerder op de dag dat een medisch team en tien vrachtwagens met hulpgoederen de grens waren overgestoken.

Afgelopen weekend arriveerden de eerste vrachtwagens met hulpgoederen in Gaza. Het ging toen voornamelijk om medicijnen en voedsel. In totaal had het Rode Kruis 60 ton aan hulpgoederen klaarstaan, waaronder medicijnen, hygiënekits, dekens, eten en drinken.

Meer uit Buitenland

Trump dreigt met tarieven tegen land dat Groenlandplan afwijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.

1 uur geleden
Palestijns comité om Gaza te besturen voor het eerst bijeen

CAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.

3 uur geleden
Uitnodiging Iran voor veiligheidsconferentie München ingetrokken

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.

3 uur geleden
Trump-gezant van plan in maart naar Groenland te reizen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.

4 uur geleden
Berlijn: mogelijk fregat of vliegtuigen naar Groenland

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.

5 uur geleden
Congresleden VS solidair met Denemarken bij bezoek Kopenhagen

KOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.

5 uur geleden
CIA-directeur spreekt in Caracas met Venezolaanse interim-leider

CARACAS (ANP) - CIA-directeur John Ratcliffe is afgereisd naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas voor een ontmoeting met interim-leider Delcy Rodríguez, meldt The New York Times. Volgens de krant is dat een teken dat de Amerikaanse regering verder wil met haar als machthebber na het gevangennemen van president Nicolás Maduro, en dus niet met de oppositie.

6 uur geleden