Chirurgisch team van Rode Kruis bereikt Gaza
GENÈVE (ANP) - Een chirurgisch team en een explosievenexpert van het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) zijn vrijdag in Gaza aangekomen. De tien deskundigen stonden al een tijdje paraat om hulp te verlenen aan de gewonde inwoners in de Gazastrook maar konden tot nog toe niet de grens bij Egypte over. Het is de eerste keer dat chirurgen van het Rode Kruis het gebied hebben kunnen bereiken.
De artsen zullen ondersteunen in ziekenhuizen en operaties uitvoeren. "Deze cruciale humanitaire hulp geeft een beetje verlichting, maar het is niet genoeg", zegt de regionale ICRC-directeur Fabrizio Carboni. "Veilige, duurzame toegang tot hulpverlening is dringend nodig."
Behalve deze experts zijn ook zes vrachtwagens met hulpgoederen de grens overgegaan. Het gaat om medische spullen als operatiekits om gewonden te behandelen. Volgens het ICRC kunnen met deze pakketten duizend tot 5000 mensen geholpen worden, afhankelijk van de ernst van hun verwondingen. Ook zitten in de vrachtwagens spullen voor waterzuivering, zoals chloortabletten voor 50.000 liter drinkwater.
Aanvoer hulpgoederen
Een Palestijnse grensfunctionaris meldde eerder op de dag dat een medisch team en tien vrachtwagens met hulpgoederen de grens waren overgestoken.
Afgelopen weekend arriveerden de eerste vrachtwagens met hulpgoederen in Gaza. Het ging toen voornamelijk om medicijnen en voedsel. In totaal had het Rode Kruis 60 ton aan hulpgoederen klaarstaan, waaronder medicijnen, hygiënekits, dekens, eten en drinken.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is zondag kort na zijn vrijlating uit de gevangenis weer gearresteerd, meldt het Openbaar Ministerie. Eerder op maandag gaf oppositieleider en Nobelprijswinnares María Corina Machado aan dat hij zou zijn gekidnapt.
24 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - Oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa in Venezuela, die net was vrijgelaten uit de gevangenis, is gekidnapt door gewapende mannen. Dat zei oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado maandag.
1 uur geledenHONG KONG (ANP) - Jimmy Lai, mediamagnaat uit Hong Kong, is maandag tot 20 jaar cel veroordeeld voor samenzwering met buitenlandse mogendheden en de publicatie van opruiend materiaal.
3 uur geledenHAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft zondag buitenlandse luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat het land binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen zit. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met de overwinning van de centrumlinkse presidentskandidaat António José Seguro in Portugal zondag. Op X noemde ze Seguro's winst op de uiterst rechtse kandidaat André Ventura een overwinning voor "gedeelde Europese waarden".
6 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa en de prominente advocaat Perkins Rocha zijn vrijgelaten uit de gevangenis, melden hun families in afzonderlijke verklaringen. Het zijn de recentste vrijlatingen van hooggeplaatste personen door de regering in Caracas, die onder Amerikaanse druk staat om politieke gevangenen vrij te laten.
9 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - De centrumlinkse kandidaat António José Seguro heeft een overtuigende overwinning geboekt op zijn uiterst rechtse rivaal André Ventura bij de Portugese presidentsverkiezingen van zondag. Dat komt naar voren in twee gezaghebbende exitpolls.
10 uur geleden