Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chiptoeleverancier Besi wint weer in hogere AEX

Chiptoeleverancier Besi wint weer in hogere AEX

AAMSTERDAM (ANP) - Besi heeft de weg omhoog weer gevonden op de Amsterdamse beurs, nadat de chiptoeleverancier maandag en vrijdag flink aan beurswaarde had ingeleverd. Het aandeel steeg ruim 5 procent en eindigde daarmee bovenaan in de AEX. Ook chipbedrijven ASML en ASMI gingen omhoog, met plussen van respectievelijk 0,9 procent en 1,5 procent.

Besi kelderde voor het weekend ruim 15 procent door een ongunstig nieuwsbericht in de Koreaanse pers over makers van geheugenchips. Maandag volgde een adviesverlaging, waarop het chipbedrijf nog eens 9 procent omlaag ging. Desondanks is het aandeel nog altijd flink meer waard dan een jaar geleden.

De AEX-index noteerde aan het einde van de handelsdag 1 procent hoger op 860,97 punten. De MidKap won 0,4 procent tot 906,63 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt kregen er tot 1,2 procent bij

Beleggers verwerkten verder het Amerikaanse inflatiecijfer. Daaruit bleek dat de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld vorige maand met 3,2 procent zijn gestegen vergeleken met een jaar eerder. Dat was meer dan economen hadden verwacht. In januari bedroeg de inflatie 3,1 procent. Op de beursvloeren wordt gehoopt dat de consumentenprijzen in de Verenigde Staten inmiddels voldoende zijn afgekoeld en de Federal Reserve de rente in de komende maanden kan gaan verlagen.

Shell steeg 0,8 procent. Persbureau Bloomberg meldde dat het olie- en gasbedrijf overweegt om in een lager tempo de CO2-uitstoot terug te dringen dan eerder gepland. Naar verwachting presenteert het energieconcern deze week een vernieuwde klimaatstrategie.

In Frankfurt was autofabrikant Porsche (plus 9,4 procent) een opvallende winnaar. De producent van luxe sportauto's waarschuwde voor druk op de winstgevendheid dit jaar, omdat het onzeker is of de vraag in China naar Porsches op peil blijft. Analisten van zakenbank Oddo wijzen erop dat er potentie is voor sterk herstel in 2025. Ook zei Porsche flexibel te zijn met zijn plannen voor elektrische auto's en als dat nodig is weer meer aandacht aan verbrandingsmotoren te kunnen besteden.

De euro was 1,0917 dollar waard, tegen 1,0927 dollar een dag eerder. Amerikaanse olie steeg 0,3 procent in prijs tot 78,19 dollar per vat. Een vat Brentolie kostte ook 0,3 procent meer op 82,46 dollar.

Meer uit Financieel

Brussel wil dat internationale treinen flink sneller gaan rijden

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat hogesnelheidstreinen tussen EU-landen flink sneller gaan rijden, wat uren verschil in de reistijd moet opleveren. Dat staat in een actieplan voor hogesnelheidslijnen dat de Europese Commissie woensdag presenteert.

21 minuten geleden
Druk op autoconcerns groeit door chiptekorten en importheffingen

DEN HAAG (ANP/RTR) - De druk op autofabrikanten neemt toe. Bij Nissan leidt een tekort aan chips tot productiebeperkingen, terwijl BMW en Toyota lagere winstmarges rapporteren door internationale handelsmaatregelen en felle concurrentie.

24 minuten geleden
Ahold Delhaize flink hoger op Damrak na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Supermarktconcern Ahold Delhaize was woensdag een stijger in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn en webwinkel bol kwam met kwartaalresultaten die goed werden ontvangen door beleggers. Het aandeel ging kort na opening meer dan 2 procent omhoog.

1 uur geleden
Farmaceut Novo Nordisk verlaagt omzetverwachting om concurrentie

KOPENHAGEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Novo Nordisk heeft woensdag voor de vierde keer zijn omzetverwachting voor dit jaar verlaagd. De Deense farmaceut denkt dat zijn middelen tegen diabetes en obesitas minder goed verkopen dan voorzien. Novo Nordisk kampt met groeiende concurrentie van zijn populaire diabetesmedicijn Ozempic en afslankmedicijn Wegovy.

1 uur geleden
Overname Roemeense Profi stuwt omzetgroei Ahold Delhaize

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, heeft iets meer omzet behaald in het afgelopen kwartaal. De groei werd vooral gedreven door de eerdere overname van de Roemeense supermarktketen Profi. Ook de onlineverkopen van boodschappen droegen bij aan de groei.

1 uur geleden
Brussels Airport open na sluitingen om drones, schrapt vluchten

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De vluchten op Brussels Airport worden woensdagochtend weer hervat. De luchthaven sloot dinsdagavond twee keer omdat drones in de omgeving waren gesignaleerd. Wel zijn veertig vluchten geschrapt.

2 uur geleden
Softwarebedrijf Bird wil chatdienstverlener CM.com overnemen

AMSTERDAM (ANP) - De leverancier van onder meer chat- en betalingsdiensten CM.com heeft een overnamebod ontvangen van het Amsterdamse softwarebedrijf Bird met een totale waarde van 165,8 miljoen euro in contanten. Dat bod ligt 20 procent hoger dan de slotkoers van CM.com op de aandelenbeurs in Amsterdam dinsdag.

2 uur geleden