Chiptekorten zitten verkopen bedrijfswagens dwars
BRUSSEL (ANP) - Door de chiptekorten verkochten producenten van bedrijfswagens vorige maand minder voertuigen dan een jaar eerder. Vooral busjes werden minder vaak op kenteken gezet, meldde de Europese brancheorganisatie ACEA. Ook middelzware en zware vrachtwagens en bussen verkochten minder. Over de eerste negen maanden van dit jaar liggen de verkopen nog wel aanzienlijk hoger dan in 2020.
De verkopen van alle bedrijfswagens lagen in september ongeveer een achtste lager dan in september vorig jaar. Van lichte bedrijfswagens werd zelfs 13,6 procent minder verkocht. In Nederland was sprake van een teruggang van alle bedrijfswagens van 9,2 procent.
Na negen maanden liggen de verkopen van bedrijfswagens op 1,4 miljoen stuks, 19,1 procent meer dan in de eerste drie kwartalen van vorig jaar. In dit kalenderjaar is de toename van de verkopen in Nederland tot nu toe ruim 15 procent.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.
6 uur geleden