Chiptekorten blijven Europese autoverkopen drukken
BRUSSEL (ANP) - Het wereldwijde chiptekort blijft de Europese autoverkopen in de weg zitten. Volgens de Europese autobrancheorganisatie ACEA wijzen de cijfers over februari dit jaar op een daling van het aantal nieuwe auto's dat op kenteken is gezet met bijna 7 procent.
Volgens ACEA werden er in februari ruim 719.000 nieuwe auto's verkocht. Dat was het laagste aantal in februari sinds het begin van de metingen door ACEA. Door het gebrek aan halfgeleiders kunnen autofabrikanten al langer veel minder auto’s produceren dan ze willen en lopen de leveringen vertraging op.
Wel zijn er grote verschillen tussen landen. In de grote automarkten Italië en Frankrijk daalden de verkopen met respectievelijk 23 en 13 procent. In Spanje en Duitsland werden juist meer auto's op kenteken gezet. Hier ging het om een stijging van respectievelijk 6,6 en 3,2 procent. In Nederland ging het om een stijging met bijna 6 procent tot 22.860 auto's.
Volkswagen bleef het populairste merk in februari met een marktaandeel van 10,2 procent. Toyota volgde met 6,7 procent van de markt. Peugeot maakte de top drie compleet met een aandeel van 6,5 procent.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland bereikte zaterdag een nieuw record en is nu even hoog als die van diesel, volgt uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De adviesprijs voor Euro95 ging omhoog, van 2,728 euro vrijdag, tot 2,732 euro zaterdag. De hoogste adviesprijs tot nu toe dateert van eind september en bedroeg 2,730 euro per liter.
1 uur geledenBRASÍLIA (ANP/BELGA) - Braziliaanse aanklagers zijn een rechtszaak begonnen tegen een dochteronderneming van olieconcern Shell in het land. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 100 miljoen dollar na de dodelijke overstromingen in het zuiden van Brazilië in 2024.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de afgelopen tien jaar zijn er in Nederland ruim 4000 nieuwe loodgietersbedrijven bijgekomen. Dat blijkt uit een ANP-analyse van gegevens van de Kamer van Koophandel (KVK). In het derde kwartaal van dit jaar waren 11.500 loodgieters geregistreerd, bijna 60 procent meer dan in dezelfde periode in 2016.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland gaat diesel leveren aan de Verenigde Staten en de wereldwijde markt. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Volgens Trump heeft hij daarover gesproken met de Russische president Vladimir Poetin. Rusland levert per direct meer dan 300.000 ton diesel, aldus Trump.
13 uur geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het grootste deel van de olieproductie in de Golf van Mexico is stilgelegd vanwege de orkaan Isaias en veel boorplatforms zijn geëvacueerd. Volgens overheidsbureau Marine Minerals Administration is 1,5 miljoen vaten aan dagelijkse productie stilgelegd, oftewel bijna 72 procent van de totale productie in het gebied.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een nieuw slotrecord het weekend ingegaan. Staalconcern ArcelorMittal was een uitblinker in de AEX dankzij een koopadvies van de Zwitserse bank UBS. De chipbedrijven stonden bij de dalers.
16 uur geleden