Chiptekorten blijven Europese autoverkopen drukken
BRUSSEL (ANP) - Het wereldwijde chiptekort blijft de Europese autoverkopen in de weg zitten. Volgens de Europese autobrancheorganisatie ACEA wijzen de cijfers over februari dit jaar op een daling van het aantal nieuwe auto's dat op kenteken is gezet met bijna 7 procent.
Volgens ACEA werden er in februari ruim 719.000 nieuwe auto's verkocht. Dat was het laagste aantal in februari sinds het begin van de metingen door ACEA. Door het gebrek aan halfgeleiders kunnen autofabrikanten al langer veel minder auto’s produceren dan ze willen en lopen de leveringen vertraging op.
Wel zijn er grote verschillen tussen landen. In de grote automarkten Italië en Frankrijk daalden de verkopen met respectievelijk 23 en 13 procent. In Spanje en Duitsland werden juist meer auto's op kenteken gezet. Hier ging het om een stijging van respectievelijk 6,6 en 3,2 procent. In Nederland ging het om een stijging met bijna 6 procent tot 22.860 auto's.
Volkswagen bleef het populairste merk in februari met een marktaandeel van 10,2 procent. Toyota volgde met 6,7 procent van de markt. Peugeot maakte de top drie compleet met een aandeel van 6,5 procent.
Meer uit Financieel
CUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple heeft woensdag zijn langverwachte, eerste opvouwbare iPhone onthuld. Daarmee betreedt het Amerikaanse techconcern een nichesegment van toestellen waar Aziatische concurrenten zich al langer op richten.
17 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden spreken van een geslaagde stakingsdag in het openbaar vervoer, waarmee leden protesteerden tegen bezuinigingen op sociale zekerheid. Duizenden vakbondsleden legden op het spoor en in het stads- en streekvervoer het werk neer.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het bedrijf achter autoruithersteller Carglass, Belron, gaat mogelijk naar de beurs. Grootaandeelhouder D'Ieteren meldt dat kleinere aandeelhouders verschillende opties rond het bedrijf onderzoeken, waaronder een beursgang.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een fors verlies gesloten. Bij beleggers namen de zorgen toe over oplopende energieprijzen en het effect op de inflatie. Brentolie kostte na een opleving van spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten meer dan 100 dollar per vat.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Transport heeft opdracht gegeven tot een onderzoek naar de storing waardoor honderden vluchten in het Verenigd Koninkrijk niet doorgingen. Bewindsvrouw Heidi Alexander wil dat de nationale luchtvaartautoriteit de oorzaak achterhaalt van de problemen met een systeem van de luchtverkeersleiding.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is woensdagmiddag korte tijd boven de 80 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds januari 2023 niet meer voorgekomen.
4 uur geledenVEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo heeft in het eerste halfjaar van 2026 meer omzet geboekt en meer klanten naar zijn winkels getrokken. Volgens Jumbo zelf is dat te danken aan verdere modernisering van de winkels en een relevanter assortiment. De Brabantse supermarktketen zag ook zijn marktaandeel stabiliseren.
4 uur geleden