Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chiptekort raakt vraag naar navigatieapparatuur TomTom

Chiptekort raakt vraag naar navigatieapparatuur TomTom

AMSTERDAM (ANP) - Navigatiespecialist TomTom blijft last houden van de chiptekorten waardoor er minder auto's geproduceerd worden. Daardoor is er ook minder vraag naar de navigatieapparatuur van de onderneming. Volgens topman Harold Goddijn blijft het herstel van het onderdeel Automotive, die navigatiesystemen levert aan automerken, ook achter bij de verwachtingen door de problemen in de toeleveringsketens.

TomTom verlaagde eerder zijn omzetverwachting voor het hele jaar naar 500 miljoen tot 530 miljoen euro. Daar hield het bij de publicatie van de derdekwartaalcijfers aan vast, maar de doelstelling werd wel aangescherpt. De omzet komt eerder op 500 miljoen euro uit dan op 530 miljoen euro.

De opbrengsten in het derde kwartaal kwamen uit op 127,5 miljoen euro. Dat betekende een daling met 14 procent ten opzichte van het derde kwartaal een jaar eerder. Bij Automotive zakte de omzet met ruim een vijfde tot 52,4 miljoen euro. Daartegenover stonden "solide" resultaten bij Enterprise, het gedeelte van het bedrijf dat bedrijven, overheden en ontwikkelaars helpt met locatietechnologie. Daar steeg de omzet met 8 procent tot 43 miljoen euro.

24 procent minder

De consumentendivisie die de ooit zo populaire navigatiekastjes maakt, verkocht voor 24 procent minder aan producten. Daarmee werd 32,1 miljoen euro verdiend. Over de eerste negen maanden van het jaar kwam de omzet 3 procent lager uit op 391,8 miljoen euro.

Net zoals in de voorgaande periode gaf TomTom meer geld uit dan dat er binnenkwam. Het nettoverlies in het derde kwartaal van 2021 kwam uit op 20,8 miljoen euro. Een jaar eerder was dat tekort nog 67 miljoen euro. Over de eerste negen maanden van het jaar kwam de min uit op 55,9 miljoen euro.

Meer uit Financieel

Prijzen aan de pomp naar hoogste niveau van het jaar

EINDHOVEN (ANP) - Tanken was dit jaar nog niet eerder zo duur als deze week. De landelijke adviesprijs voor benzine heeft donderdag het hoogste punt van het jaar bereikt, meldt consumentencollectief UnitedConsumers. Enkele dagen terug tikte de dieselprijs ook al een jaarrecord aan.

2 uur geleden
FNV noemt duurzaamheidsregels EU na afzwakking 'tandeloze tijger'

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV is kritisch over de afzwakking van duurzaamheidsregels voor bedrijven, waar een meerderheid in het Europees Parlement donderdag voor stemde. Door minder bedrijven te verplichten mensenrechtenschendingen of milieuaantasting tegen te gaan bij hun toeleveranciers, wordt de zogenoemde anti-wegkijkwet volgens interim-voorzitter Dick Koerselman "een tandeloze tijger".

2 uur geleden
Disney onderuit op Wall Street na tegenvallende kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Disney is donderdag onderuitgegaan op Wall Street. Beleggers schrokken van de kwartaalcijfers van het entertainmentconcern. Dat kwam onder meer doordat de bioscoopfilms The Fantastic Four: First Steps en Freakier Friday minder opbrachten dan de releases in dezelfde periode vorig jaar.

2 uur geleden
Magere opbrengst bioscoopfilms drukt winst Disney

BURBANK (ANP) - De entertainmentdivisie van Disney heeft in het afgelopen kwartaal teleurstellend gepresteerd. De resultaten bleven achter bij die van vorig jaar, onder andere doordat de bioscoopfilms The Fantastic Four: First Steps en Freakier Friday minder opbrachten dan de filmreleases in dezelfde periode vorig jaar. Toen scoorden Inside Out 2 en Deadpool & Wolverine goed.

4 uur geleden
Pakjes uit China en andere niet-EU-landen worden duurder

BRUSSEL (ANP) - De vrijstelling van douanerechten voor pakjes die van buiten de EU Europa binnenkomen, vervalt al in 2026. Die stond gepland voor 2028. Dat hebben de EU-ministers van Financiën donderdag besloten. Nu geldt nog een drempel van 150 euro. Nu die wordt geschrapt, worden ook pakketjes met een lagere waarde belast. Hiermee hoopt de Europese Unie een einde te maken aan de enorme hoeveelheden pakketjes die onder meer vanuit China de EU overspoelen.

4 uur geleden
Formeel EU-onderzoek Red Bull om schenden concurrentieregels

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie begint een formeel onderzoek naar Red Bull, omdat de producent van energiedrankjes mogelijk de concurrentieregels heeft geschonden. Volgens de Commissie zijn er in ieder geval verdenkingen van het schenden van de mededingingsregels door Red Bull op de Nederlandse markt.

7 uur geleden
AFM waarschuwt voor AI op financiële markten: risico's groeien

AMSTERDAM (ANP) - De snelle ontwikkeling van kunstmatige intelligentie (AI) levert in de financiële wereld voordelen op, maar zorgt ook voor nieuwe risico's. Daarvoor waarschuwt toezichthouder Autoriteit Financiële Markten (AFM). Die maakt zich onder andere zorgen over een toename van digitale fraude met AI, bijvoorbeeld via deepfakes.

7 uur geleden