Chiptechnologie meldt dat Ronaldo bal bij treffer niet aanraakte
DOHA (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA kent het eerste doelpunt van Portugal in de wedstrijd tegen Uruguay definitief toe aan Bruno Fernandes. Cristiano Ronaldo claimde na de treffer dat hij de bal nog als laatste had aangeraakt en reageerde geïrriteerd toen het doelpunt werd toegewezen aan zijn teamgenoot. De sensortechnologie in de bal spreekt de bewering van Ronaldo echter tegen.
De 'Connected Ball Technology', die zit in de officiële wedstrijdbal Al Rihla van Adidas, heeft definitief geen balcontact van Ronaldo laten zien bij het openingsdoelpunt, liet Adidas-woordvoerder Olivier Brüggen weten.
Ronaldo was er echter van overtuigd dat hij de bal na de voorzet van Fernandes nog licht met het hoofd had aangeraakt. Dat maakte hij na het laatste fluitsignaal ook duidelijk aan zijn teamgenoot. Fernandes zorgde later ook nog voor de tweede treffer in de 2-0-zege. "We weten dat Ronaldo een aanvaller is en dat hij op doelpunten uit is", zei hij.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
27 minuten geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
12 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
15 uur geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
16 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.
16 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.
18 uur geleden