Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipshol krijgt schadevergoeding van ruim 19 miljoen euro

Chipshol krijgt schadevergoeding van ruim 19 miljoen euro

HAARLEM (ANP) - De Luchtverkeersleiding Nederland (LNVL) moet projectontwikkelaar Chipshol ruim 19 miljoen euro schadevergoeding betalen. Dat heeft de rechtbank in Haarlem beslist in een al jaren durende juridische procedure over de ontwikkeling van grond in de buurt van luchthaven Schiphol.

Chipshol-oprichter Jan Poot had grootse plannen voor het gebied. Er moest onder meer een nieuwe stad, 'Airport city', worden gebouwd, maar Schiphol zelf en overheidsinstanties zagen er geen heil in. Sindsdien heeft Chipshol delen van de grond verkocht.

Chipshol stelt dat onjuiste informatie van de luchtverkeersleiding over de vliegveiligheid aan de basis lag van een bouwverbod voor het Groenenbergterrein bij Schiphol. Dat terrein is inmiddels verkocht. De nieuwe eigenaar is gestart met de bouw van 100.000 vierkante meter logistieke panden die veel hoger zijn dan de plannen van Chipshol waarvoor in 2003 een bouwverbod was opgelegd.

Lopende procedure

De schadevergoeding van dik 19 miljoen euro valt lager uit dan de claim van 120 miljoen euro die door gebiedsontwikkelaar Chipshol werd ingediend. Het restende bedrag verwacht Chipshol te kunnen claimen bij Schiphol. Daarover loopt nog een procedure bij het hof.

Peter Poot, zoon van wijlen Jan Poot, is blij met de beslissing van de rechter, maar hekelt tegelijkertijd de duur van het hele proces. Een woordvoerder van LVNL zegt het vonnis nu te bestuderen. Daarna wordt beslist over mogelijke vervolgstappen.

Meer uit Binnenland

KLM-vlucht van Dubai naar Nederland gaat ook zondag niet door

DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.

2 uur geleden
Reisadvies voor nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.

2 uur geleden
Gedetineerde PI Heerhugowaard stak bewaarster met bordscherf

HEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.

3 uur geleden
Ook zondagochtend extra NOS Journaals over Iran

HILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.

4 uur geleden
Steekincident en gijzeling in PI Heerhugowaard, gevaar voorbij

HEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.

5 uur geleden
Negatief reisadvies Irak, Israël, Libanon en Palestijnse gebieden

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.

5 uur geleden
Bijeenkomst Malieveld wordt feest door mogelijke dood Khamenei

DEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.

6 uur geleden