Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Chipsgooier' in Tour bracht nacht in cel door

'Chipsgooier' in Tour bracht nacht in cel door

PLATEAU DE BEILLE (ANP/AFP) - De toeschouwer die in de veertiende etappe van de Tour de France met chips gooide naar Tadej Pogacar en Jonas Vingegaard is kort na het incident opgepakt. Hij heeft de nacht in een cel moeten doorbrengen, zo melden Franse media.

De man was duidelijk in beeld, filmpjes gingen meteen rond op sociale media. Getuigen verklaarden dat hij binnen vijf minuten na zijn gefilmde misdraging door politieagenten werd meegenomen.

"Ik begrijp mensen niet die naar een wielerwedstrijd gaan kijken en dan met chips gooien", zei de Deen Vingegaard na de finish op Pla d'Adet. De man was volgens Franse media zo dronken dat hij geen verklaring kon geven en moest daarom een nacht in een cel doorbrengen. Zijn acties hadden geen invloed op het koersverloop. De Sloveen Pogacar won de rit, voor Vingegaard.

Rennersvakbond CPA kondigde zaterdag al aan juridische stappen te willen ondernemen tegen de 'chipsgooier'. "Dit is respectloos en wordt niet getolereerd", verklaarde voorzitter Adam Hansen op X.

Meer uit Sport

Griekspoor treft Mpetshi Perricard op tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.

12 minuten geleden
Schaatsster Conijn in tweede rit 3000 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.

12 minuten geleden
Tennisser Den Ouden wint bij debuut in Davis Cup tegen India

BENGALURU (ANP) - Guy den Ouden heeft Nederland op een 1-0-voorsprong gezet in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India. De 23-jarige debutant versloeg in Bengaluru Sumit Nagal met 6-0 4-6 6-3.

36 minuten geleden
Zwitserse skiër Von Allmen wint goud op de afdaling

BORMIO (ANP) - Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen goud gewonnen op de afdaling. De 24-jarige skiër uit Zwitserland was de snelste op de uitdagende Stelvio-piste in Bormio, met een gemiddeld hellingspercentage van 30,9 en een totaal hoogteverschil van 1010 meter.

2 uur geleden
Schaatsster Sablikova meldt zich af voor 3000 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - Schaatsster Martina Sablikova heeft zich op de Olympische Spelen in Milaan afgemeld voor de 3000 meter. De 38-jarige Tsjechische kan niet starten wegens ziekte. Sablikova zou in de zesde rit rijden tegen Josie Hofmann uit Duitsland

2 uur geleden
Olympisch schaatskampioenen Kramer en Wüst openen TeamNL Huis

MILAAN (ANP) - Sven Kramer en Ireen Wüst hebben zaterdag het TeamNL Huis in Milaan geopend. De twee veelvoudig olympisch schaatskampioenen deden dat door voor Superstudio Più op een grote rode knop te drukken, waarna confetti de lucht in ging.

3 uur geleden
Bezoek aan Milaan bezorgt voorzitter NOC*NSF 'kriebels' voor 2030

MILAAN (ANP) - NOC*NSF-voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg krijgt bij haar bezoek aan Milaan nog meer zin om een deel van de volgende Winterspelen in 2030 naar Nederland te halen. "Ja, dan krijg ik wel de kriebels", vertelt ze in gesprek met het ANP, kort voor de opening van het TeamNL Huis.

4 uur geleden