Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipsector in focus op Beursplein 5 na cijfers Intel

Chipsector in focus op Beursplein 5 na cijfers Intel

AMSTERDAM (ANP) - De aandacht op de Amsterdamse beurs gaat vrijdag vooral uit naar de chipbedrijven ASML, ASMI en Besi. Beleggers verwerken de beter dan verwachte resultaten van de Amerikaanse chipmaker Intel. Ook schroefde Intel zijn omzetverwachting voor het gehele jaar op. De verwachtingen voor het lopende kwartaal vielen echter tegen en het aandeel Intel ging donderdag in de nabeurshandel op Wall Street omlaag.

De Amsterdamse AEX-index stevent op basis van de openingsindicatoren af op een lager begin van de handelsdag. De andere Europese beurzen lijken eveneens in het rood te openen. In de Aziatische regio lieten de belangrijkste aandelenmarkten vrijdag een gemengd beeld zien.

Op het Damrak kwamen optiekketen GrandVision en vastgoedfonds Wereldhave met resultaten. GrandVision, moederbedrijf van onder meer Pearle, zag de kwartaalomzet licht dalen, maar meldde dat sinds eind maart zo'n 95 procent van de vestigingen weer geopend is. Ook blijft het concern achter de overname door EssilorLuxottica staan. Wereldhave zag de huurinkomsten afgelopen kwartaal dalen door de lockdownmaatregelen. Ook is het bedrijf wat voorzichtiger over de jaarwinst, die naar verwachting aan de onderkant van de afgegeven bandbreedte zal uitkomen.

Basic-Fit

Ook Basic-Fit staat in de belangstelling. De fitnessketen heeft 204 miljoen euro opgehaald met de uitgifte van 6 miljoen nieuwe aandelen tegen 34 euro per stuk. Het aandeel sloot donderdag op 35,32 euro. Eerder werd al bekend dat banken met Basic-Fit hadden afgesproken een bestaande kredietfaciliteit met 60 miljoen euro te verhogen als de onderneming het eigen kapitaal zou versterken.

Biotechnoloog Galapagos liet weten dat partner Gilead Sciences een goedkeuringsaanvraag in Japan heeft ingediend voor een extra toepassing van het middel filgotinib. Het gaat om de behandeling van patiënten met matige tot ernstige actieve colitis ulcerosa, een chronische ontstekingsziekte van de dikke darm. In september 2020 werd het door Galapagos ontwikkelde filgotinib in Japan goedgekeurd voor de behandeling van reumatoïde artritis.

De euro was 1,2028 dollar waard, tegenover 1,2018 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,7 procent tot 61,87 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent meer op 65,76 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

17 uur geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

19 uur geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

20 uur geleden
Recordprijs diesel op 2,824 euro, stelt voordeelplatform

AMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.

22 uur geleden
Ook AI van Google hackte andere bedrijven

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.

1 dag geleden
Nike verliest op Wall Street na vertrek voetballer Kylian Mbappé

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.

1 dag geleden
FNV sluit nieuwe acties niet uit na stakingsweek schoonmakers

UTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.

1 dag geleden