Chipsector in focus op Beursplein 5 na cijfers Intel
AMSTERDAM (ANP) - De aandacht op de Amsterdamse beurs gaat vrijdag vooral uit naar de chipbedrijven ASML, ASMI en Besi. Beleggers verwerken de beter dan verwachte resultaten van de Amerikaanse chipmaker Intel. Ook schroefde Intel zijn omzetverwachting voor het gehele jaar op. De verwachtingen voor het lopende kwartaal vielen echter tegen en het aandeel Intel ging donderdag in de nabeurshandel op Wall Street omlaag.
De Amsterdamse AEX-index stevent op basis van de openingsindicatoren af op een lager begin van de handelsdag. De andere Europese beurzen lijken eveneens in het rood te openen. In de Aziatische regio lieten de belangrijkste aandelenmarkten vrijdag een gemengd beeld zien.
Op het Damrak kwamen optiekketen GrandVision en vastgoedfonds Wereldhave met resultaten. GrandVision, moederbedrijf van onder meer Pearle, zag de kwartaalomzet licht dalen, maar meldde dat sinds eind maart zo'n 95 procent van de vestigingen weer geopend is. Ook blijft het concern achter de overname door EssilorLuxottica staan. Wereldhave zag de huurinkomsten afgelopen kwartaal dalen door de lockdownmaatregelen. Ook is het bedrijf wat voorzichtiger over de jaarwinst, die naar verwachting aan de onderkant van de afgegeven bandbreedte zal uitkomen.
Basic-Fit
Ook Basic-Fit staat in de belangstelling. De fitnessketen heeft 204 miljoen euro opgehaald met de uitgifte van 6 miljoen nieuwe aandelen tegen 34 euro per stuk. Het aandeel sloot donderdag op 35,32 euro. Eerder werd al bekend dat banken met Basic-Fit hadden afgesproken een bestaande kredietfaciliteit met 60 miljoen euro te verhogen als de onderneming het eigen kapitaal zou versterken.
Biotechnoloog Galapagos liet weten dat partner Gilead Sciences een goedkeuringsaanvraag in Japan heeft ingediend voor een extra toepassing van het middel filgotinib. Het gaat om de behandeling van patiënten met matige tot ernstige actieve colitis ulcerosa, een chronische ontstekingsziekte van de dikke darm. In september 2020 werd het door Galapagos ontwikkelde filgotinib in Japan goedgekeurd voor de behandeling van reumatoïde artritis.
De euro was 1,2028 dollar waard, tegenover 1,2018 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,7 procent tot 61,87 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent meer op 65,76 dollar per vat.
Meer uit Financieel
EDE (ANP) - De prijzen in Nederlandse restaurants en cafés zullen volgend jaar stijgen, verwacht het FoodService Instituut Nederland (FSIN). Ook dit jaar ziet het kennisinstituut een toename van de prijzen in de horecasector en bij supermarkten en speciaalzaken. Dat zorgt ervoor dat de consument kritischer is geworden, stelt FSIN-directeur Patrick Bramer.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Makelaarsvereniging NVM verwacht dat de huizenmarkt voorlopig nog krap zal blijven voor kopers, ondanks het gegroeide aanbod van bestaande huizen in het afgelopen kwartaal vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. Dat heeft voorzitter van de vakgroep NVM Wonen Lana Goutsmits-Gerssen donderdag gezegd tijdens het toelichten van de ontwikkelingen op de woningmarkt in het derde kwartaal.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse onlinemodewinkel ASOS meldt dat bij een cyberaanval eerder deze week persoonlijke gegevens van klanten zijn buitgemaakt, waaronder namen en contactgegevens. Dat blijkt uit het eerste onderzoek van het bedrijf.
2 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van Uniqlo, Fast Retailing, is op weg om H&M in te halen als het op een na grootste modewinkelconcern ter wereld. Dankzij winkelopeningen in Europa en Noord-Amerika en relatief eenvoudig ogende kleding die goed aanslaat, stegen de opbrengsten voor de Japanse retailer in een jaar tijd met 17 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De EU en China bereiken geen "allesomvattend akkoord", verwacht minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66). Dat zei hij donderdag in de Tweede Kamer over het overleg dat de twee blokken momenteel in Beijing voeren.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland heeft zijn verwachtingen voor de economische groei voor dit jaar ruim verdubbeld, na een beter dan verwachte eerste jaarhelft. Dat komt met name door een sterke export en grote overheidsinvesteringen, die zwakke consumentenbestedingen compenseren.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Makelaars merken dat steeds meer woningbouwprojecten vertraging oplopen door het volle stroomnet, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). "Netcongestie werd eerder als een toekomstig scenario genoemd, maar inmiddels zien makelaars dat bij ongeveer een kwart van de projecten vertraging ontstaat door netcongestie", aldus Lana Goutsmits-Gerssen, voorzitter van de vakgroep NVM Wonen. Ze zei dat donderdag tijdens de presentatie over de ontwikkelingen op de woningmarkt in het afgelopen kwartaal.
3 uur geleden