Chipsector centraal op Damrak na cijfers ASML en ASMI
AMSTERDAM (ANP) - Op Beursplein 5 hebben beleggers woensdag opnieuw een drukke cijferdag voor de boeg. Vooral de chipsector staat in de belangstelling na de kwartaalresultaten van ASML en ASMI. Ook andere grote AEX-bedrijven als Heineken, AkzoNobel en Randstad gaven een kijkje in de boeken. Buiten Nederland brachten onder meer het Franse luxeconcern Kering, het Franse supermarktconcern Carrefour, de Zwitserse farmaceut Roche en de Zweedse maker van telecomapparatuur Ericsson de cijfers naar buiten.
De Amsterdamse hoofdindex koerst op basis van de openingsindicatoren af op een vrijwel vlak begin van de handelsdag. Dinsdag wist de AEX nog net boven de 700 punten te blijven. Ook de andere Europese beurzen lijken met kleine koersuitslagen te openen. De belangrijkste aandelenmarkten in de Aziatische regio gingen woensdag overwegend omlaag door de zorgen over het oplopende aantal coronabesmettingen in de wereld.
Chipmachinemaker ASML is positiever geworden over het hele jaar na een sterk eerste kwartaal. Het bedrijf verwacht dat de omzet dit jaar met 30 procent zal toenemen, geholpen door de grote vraag naar zijn systemen nu er wereldwijd chiptekorten zijn. ASMI kwam dinsdag na de slotbel al met resultaten. De chiptoeleverancier profiteerde in het eerste kwartaal ook volop van het chiptekort en rekent voor het huidige kwartaal op een verdere groei. Ook gaat het bedrijf opnieuw eigen aandelen inkopen.
Winst AkzoNobel
Verfconcern AkzoNobel boekte afgelopen kwartaal bijna twee keer zoveel winst als een jaar geleden, dankzij een sterke groei in Azië en kostenbesparingen. Het bedrijf stelde verder op schema te liggen om zijn jaardoelstellingen te behalen. Op 27 april begint Akzo met het eerder aangekondigde nieuwe aandeleninkoopprogramma van 1 miljard euro.
Uitzendconcern Randstad verklaarde qua werk weer op het niveau van voor de crisis te zitten. De onderneming zag in april haar activiteitenniveau uitkomen op dat van 2019. In het eerste kwartaal presteerde het bedrijf met name in Frankrijk en de Verenigde Staten beter dan het zelf had voorzien, ondanks de lockdowns en macro-economisch onzekerheden. In Nederland boekte Randstad een groei van 9 procent.
In Frankfurt gaat de aandacht uit naar Zalando. De Duitse webwinkel kende een sterk begin van het jaar en wist de marktverwachtingen te overtreffen. Door de lockdowns winkelen mensen nog altijd meer online en daarvan profiteert Zalando. Het bedrijf wil op termijn meer dan 10 procent van de totale modemarkt in Europa, nu goed voor zo'n 450 miljard euro, in handen hebben.
De euro was 1,2031 dollar waard, tegenover 1,2037 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,8 procent tot 62,19 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent minder op 66,14 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Brussel wil fusies binnen de EU eerder goedkeuren als ze de Europese markt verder vooruithelpen. Dat meldt de Financial Times op basis van richtlijnen voor fusies die de Europese Commissie binnenkort mogelijk gaat herzien.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Door de Iranoorlog gaan Nederlanders er dit jaar in doorsnee waarschijnlijk niet op vooruit in hun portemonnee. Daarvoor waarschuwt het Centraal Planbureau in een nieuwe analyse van de gevolgen van het conflict, dat voor een sterke stijging van de olie- en gasprijzen heeft gezorgd.
52 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Europese Commissie wil dat Google andere zoekmachines toegang geeft tot de zoekdata van Google. Dat is een van de maatregelen die Brussel voorstelt zodat het bedrijf voldoet aan de Digital Markets Act. Volgens Google brengt het de privacy van mensen in gevaar.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Bakfietsen van het merk Babboe komen weer op de markt. Dat meldt moederbedrijf Accell donderdag. Babboe moest in 2024 op last van Nederlandse autoriteiten stoppen met de verkoop van zijn bakfietsen en tal van verkochte fietsen terugroepen in verschillende landen, omdat veel modellen onveilig bleken.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NVM vreest dat mogelijk minder huizen worden gebouwd als de voorrangregels voor een aansluiting op het volle stroomnet later dit jaar veranderen. Nu kunnen woningbouwprojecten nog prioriteit krijgen over de aanvragen van sommige andere sectoren. Maar bouwers kunnen door onzekerheid over welke projecten straks nog maatschappelijke prioriteit krijgen in een bepaalde regio, besluiten om minder nieuwe huizen te bouwen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal gokaccounts waarmee per maand legaal wordt gespeeld is opnieuw gestegen. Ook nam het verlies per speler in de afgelopen periode iets toe. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in de monitoringsrapportage voorjaar 2026.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De effecten van hogere brandstofprijzen door de Iranoorlog voor huishoudens met lagere inkomens kunnen sterk verschillen. Daarvoor waarschuwt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw rapport over de economische gevolgen van het conflict. In doorsnee lijken de gevolgen beperkt, maar in bepaalde scenario's kunnen grootverbruikers van de auto in deze inkomensgroep dit jaar 1000 euro duurder uit zijn.
2 uur geleden