Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipsector centraal op Damrak na cijfers Applied Materials

Chipsector centraal op Damrak na cijfers Applied Materials

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs staan vrijdag onder meer de chipbedrijven ASML, Besi en ASMI in de belangstelling. De Amerikaanse fabrikant van chipapparatuur Applied Materials bracht donderdag na de slotbel op Wall Street beter dan verwachte resultaten naar buiten en lijkt vrijdag flink hoger te gaan openen.

Applied Materials deed vooral goede zaken in China en zag de verkopen daar meer dan verdubbelen. Ook gaf het concern, dat apparatuur levert aan grote chipproducenten als Samsung, TSMC en Intel, een positieve omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. De positieve boodschap van Applied Materials voedt de hoop dat de grote chipmakers hun investeringen weer uitbreiden om de productie op te voeren.

De AEX-index koerst af op een positief begin en ook de andere Europese beurzen lijken hoger te openen. De Aziatische aandelenmarkten lieten vrijdag ook winsten zien. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar de hoop op een spoedige renteverlaging werd aangewakkerd door tegenvallende winkelverkopen in de VS. Doordat Amerikaanse consumenten minder kopen is de kans kleiner dat de inflatie weer wordt aangejaagd en zou de Federal Reserve eerder kunnen beginnen met het verlagen van de rente.

DSM-Firmenich

De Nikkei in Tokio sloot de week 0,9 procent hoger af onder aanvoering van de Japanse chipbedrijven. De Japanse hoofdindex zette daarmee de opmars richting het recordniveau uit 1989 voort. De Hang Seng-index in Hongkong steeg 2,5 procent. In Shanghai was de beurs de hele week dicht door de vakantieperiode rond het Chinees Nieuwjaar.

Op het Damrak blijft ook DSM-Firmenich in de belangstelling staan. Het voedings- en gezondheidsbedrijf werd donderdag ruim 11 procent meer waard. Beleggers reageerden verheugd op het plan van het fusieconcern om zijn activiteiten op het gebied van diervoeding af te splitsen, via bijvoorbeeld een beursgang of verkoop. Investeringsbank Berenberg verhoogde het koersdoel voor DSM-Firmenich.

BAM

Ook gaat de aandacht uit naar bouwbedrijf BAM, dat donderdag de beurswaarde met bijna 19 procent zag stijgen. Het concern presteerde vorig jaar veel beter dan verwacht en stelde de eigen ambities voor de komende jaren naar boven bij.

De euro was 1,0761 dollar waard, tegen 1,0757 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder en kostte 78,10 dollar. Brentolie daalde 0,1 procent in prijs tot 82,78 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Beleggers houden zich koest bij opening Wall Street

NEW YORK (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street lieten woensdag bij de opening geen grote uitslagen zien. Beleggers deden het voorzichtig aan in afwachting van nieuwe ontwikkelingen in de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de VS en China, die donderdag plaatsvindt.

1 uur geleden
Staat koopt aandelen kerncentrale Borssele van Zeeuwse overheden

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat koopt 70 procent van de aandelen van EPZ, de exploitant van de kerncentrale in het Zeeuwse dorp Borssele. Het doel van de overname is het langer openhouden van de kerncentrale.

2 uur geleden
Rechter wijst verzet afhandelaren tegen aanbesteding Schiphol af

DEN HAAG (ANP) - De aanbesteding waarbij drie in plaats van zes afhandelaren actief zijn op Schiphol mag doorgaan. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat drie verliezende partijen een kort geding hadden aangespannen. Swissport, Aviapartner en Menzies voerden bezwaren aan waarom hun concurrenten de opdracht niet zouden moeten krijgen, maar de rechter wees die af.

2 uur geleden
IKEA opent volgend jaar 'supermarktformaat' winkels in Nederland

HAARLEM (ANP) - IKEA wil volgend jaar een aantal kleinere winkels in Nederland openen. Dat bevestigt een woordvoerder van de meubelketen na berichtgeving van het AD. In de nieuwe winkels, met het formaat van een supermarkt, zal onder meer servies en verlichting te koop zijn.

2 uur geleden
Rechter wijst verzet afhandelaren tegen aanbesteding Schiphol af

DEN HAAG (ANP) - De aanbesteding waarbij drie in plaats van zes afhandelaren actief zijn op Schiphol mag doorgaan. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat drie verliezende partijen een kort geding hadden aangespannen. Swissport, Aviapartner en Menzies voerden bezwaren aan waarom hun concurrenten de opdracht niet zouden moeten krijgen, maar de rechter wees die af.

3 uur geleden
Waterpeil belangrijk knelpunt Rijn richting nieuw dieptepunt

KAUB (ANP) - Het waterpeil bij het Duitse Kaub, een belangrijk knelpunt in de Rijn, zakt deze week tot een zeer laag niveau. De waterstanden in de Rijn in Duitsland zijn weer gezakt door de aanhoudende droogte.

5 uur geleden
Britse toezichthouder onderzoekt leeftijdschecks Pornhub

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediatoezichthouder Ofcom gaat onderzoek doen naar de leeftijdschecks bij pornowebsite Pornhub. Daarbij kijkt Ofcom of Pornhub voldoet aan zijn wettelijke verplichtingen om te voorkomen dat minderjarigen porno te zien krijgen.

6 uur geleden