Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chips en chemie geven Zuid-Koreaanse export een boost

Chips en chemie geven Zuid-Koreaanse export een boost

SEOUL (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Zuid-Koreaanse export is in oktober met bijna een kwart gestegen ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder. Vooral de uitvoer van chips en chemieproducten zorgden voor de toename, zo meldt het Zuid-Koreaanse ministerie van Handel. Evengoed was de exportplus minder sterk dan verwacht, wat aantoont dat de problemen in de leveringsketen zijn weerslag hebben gehad op de cijfers.

Het was voor Zuid-Korea de twaalfde maand op rij dat de export steeg. De export van chips steeg in oktober met bijna 29 procent op jaarbasis.

Het land is een van de belangrijkste handelspartners van Nederland in Azië. Door het handelsverdrag tussen de Europese Unie en Zuid-Korea is de handel tussen Nederland en het Aziatische land de laatste jaren opgebloeid. Vorig jaar werd door Nederland voor 4,1 miljard euro aan goederen uit Zuid-Korea ingevoerd.

Importstijging

Tegenover de exportgroei van Zuid-Korea stond een importstijging van bijna 38 procent. Ook voor Nederland is Zuid-Korea een belangrijk afzetland. In coronajaar 2020 ging het om 6,5 miljard euro aan totale uitvoer.

Dan gaat het met name om gespecialiseerde machines, elektrische apparaten en instrumenten die in de wetenschap worden gebruikt. Vanuit Zuid-Korea worden met name auto's, elektrische apparaten en farmaceutische producten naar Nederland verscheept.

Het optimisme dat uit het handelsrapport van het Koreaanse ministerie sprak, werd deels tenietgedaan door een apart rapport van marktonderzoeker IHS Markit. Daaruit bleek dat de verwerkende industrie in oktober nauwelijks was gegroeid ten opzichte van een maand eerder. Volgens kenners heeft dat te maken met de aanhoudende problemen in de leveringsketen en grondstoftekorten.

Meer uit Financieel

Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

10 uur geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

13 uur geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

14 uur geleden
Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

15 uur geleden
Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

19 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

19 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

21 uur geleden