Chipproducent TSMC verdient fors meer aan halfgeleiders
HSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - 's Werelds grootste chipfabrikant, TSMC, heeft 36 procent meer omzet behaald met de verkoop van halfgeleiders. Door de grote vraag naar elektronica van merken als Apple en Samsung zijn er steeds meer chips nodig. Dat leidde vorig jaar al tot tekorten aan chips die onder andere de auto-industrie parten speelden. Door strenge coronamaatregelen in China lopen de wachttijden voor halfgeleiders weer op, maar het Taiwanese TSMC heeft ervoor gekozen zijn fabrieken in het Aziatische land te laten draaien.
In de eerste drie maanden van het jaar verkocht TSMC voor 202,7 miljard Taiwanese dollar, omgerekend zo'n 15,5 miljard euro, aan chips. Daarop boekte het bedrijf een winst van omgerekend 6,4 miljard euro, een stijging van ruim 45 procent.
TSMC, een belangrijke klant van de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML, wil door de wereldwijde schaarste aan chips zijn productiecapaciteit fors uitbreiden. Voor de bouw van nieuwe fabrieken en de uitbreiding van bestaande faciliteiten heeft het bedrijf tussen de 36,7 miljard en 40,3 miljard euro gereserveerd.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, de belangenbehartiger van huurders, vindt het goed dat het kabinet inzet op meer bijbouwen van betaalbare huurwoningen met het actieplan om de woningbouw te versnellen. Maar het is volgens de Woonbond "ongehoord dat de rekening hiervoor bij huurders ligt".
32 minuten geledenWEESP (ANP) - Het Nederlandse duurzame kledingmerk MUD Jeans maakt een doorstart. Dat blijkt uit het eerste faillissementsverslag van de curatoren. De nieuwe eigenaar is N5 Holding, dat 255.000 euro voor de merkrechten, domeinnamen, website en voorraden betaalde. N5 Holding heeft onder meer de rechten van het schoenenmerk Van Lier, dat halverwege 2025 failliet ging.
1 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse privacytoezichthouder heeft Google een boete van 403 miljoen euro opgelegd vanwege het schenden van de regels voor locatiegegevens van gebruikers. De waakhond in Ierland treedt op namens andere toezichthouders in de Europese Unie, omdat het Europese hoofdkantoor van het techconcern in dat land is gevestigd.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Vluchten op enkele Britse luchthavens hebben last van vertraging door een nieuw probleem bij de luchtverkeersleiding. Dat meldt de Britse luchtverkeersleider National Air Traffic Service (NATS). Bijna twee weken geleden leidde een softwareprobleem bij NATS tot het schrappen van 2000 vluchten.
3 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het luchtvaartverkeer in Japan wordt ontregeld door de naderende tyfoon Dujuan. De maatschappijen All Nippon Airways (ANA) en Japan Airlines hebben maandag honderden vluchten geschrapt nu de storm de Japanse hoofdstad Tokio en omliggende gebieden nadert.
3 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Woonwinkelketen Xenos heeft vorig jaar opnieuw verlies geleden, maar wel minder dan het jaar ervoor. Dat blijkt uit de onlangs gedeponeerde jaarrekening, die als eerste werd opgemerkt door vakblad RetailTrends. De winkelketen met ruim 160 vestigingen in Nederland noteert al jaren rode cijfers.
3 uur geledenCHENNAI (ANP/RTR) - De Amerikaanse koffieketen Starbucks heeft een overeenkomst getekend voor de oprichting van een wereldwijd expertisecentrum (GCC) in de Zuid-Indiase stad Chennai. Hiermee worden naar schatting achthonderd banen in de technologiesector gecreëerd, maakte de deelstaatregering van Tamil Nadu maandag bekend.
4 uur geleden