Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipmakers Nvidia en AMD zakken op lager Wall Street

Chipmakers Nvidia en AMD zakken op lager Wall Street

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse chipfabrikanten Nvidia en AMD behoorden donderdag tot de grootste dalers op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op het nieuws dat de twee bedrijven van de Amerikaanse overheid geen geavanceerde chips, bijvoorbeeld op het gebied van kunstmatige intelligentie, meer mogen verkopen aan China.

Nvidia verloor ruim 6 procent en AMD daalde bijna 4 procent. Andere chipbedrijven als Micron Technology en Qualcomm leverden tot ruim 3 procent in.

De graadmeters op Wall Street zakten ook op de eerste dag van september verder weg. De vrees dat de Federal Reserve de rente met stevige stappen blijft verhogen om de inflatie in te dammen hield de markten in de greep. Beleggers vrezen dat de hogere rentetarieven een recessie zullen veroorzaken. Ook een lockdown in de Chinese miljoenenstad Chengdu vanwege een uitbraak van het coronavirus drukt de stemming op de aandelenmarkten. De stad met zo'n 16 miljoen inwoners ligt in het midden van het land en is een belangrijk economisch centrum.

Arbeidsmarkt

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,6 procent lager op 31.317 punten. De brede S&P 500 daalde 0,8 procent tot 3925 punten en techbeurs Nasdaq verloor 1 procent tot 11.691 punten. De hoofdindices koersen daarmee af op de vijfde verliesdag op rij. In augustus raakten de Amerikaanse beurzen al meer dan 4 procent kwijt.

Beleggers verwerkten daarnaast nog nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Het aantal wekelijkse aanvragen van werkloosheidsuitkeringen was vorige week lager dan economen in doorsnee hadden verwacht. Vrijdag brengt de Amerikaanse overheid het belangrijke banenrapport naar buiten. Dat rapport is van belang omdat de werkgelegenheid een belangrijke rol speelt in het rentebeleid van de centrale bank. Een sterke arbeidsmarkt geeft de Fed meer ruimte om de rente flink te verhogen.

Ford

Ford verloor 2,5 procent. De autofabrikant roept bijna 200.000 SUV's terug in de VS vanwege brandgevaar. Campbell Soup verloor 4,6 procent. De kwartaalresultaten van de soepproducent lagen in lijn met de marktverwachtingen. De maker van netwerkapparatuur Ciena ging ruim 6 procent onderuit na tegenvallende resultaten. Het bedrijf spreekt van een sterke vraag naar zijn producten, maar de omzet staat onder druk door een tekort aan onderdelen.

De euro was opnieuw minder waard dan de dollar en noteerde op 0,9982 dollar. Een vat Amerikaanse olie werd 2,5 procent goedkoper op 87,29 dollar per vat. Brentolie kostte 2,3 procent minder op 93,45 dollar.

Meer uit Financieel

China roept Nederland op 'fouten' met Nexperia te herstellen

BEIJING (ANP) - China heeft Nederland woensdag opgeroepen om zijn "fouten" te herstellen in zijn behandeling van chipfabrikant Nexperia, een in Nederland gevestigde dochteronderneming van het Chinese bedrijf Wingtech.

14 minuten geleden
Tesla verliest op Wall Street na publicatie prognoses analisten

NEW YORK (ANP) - Tesla hoorde dinsdag bij de verliezers op de beurzen in New York na publicatie van de verkoopprognoses van analisten. Daaruit kwam naar voren dat de leveringen in de laatste maanden van dit jaar volgens de kenners mogelijk lager uitpakken dan veel beleggers voorzien. Het aandeel zakte op de een na laatste handelsdag van het jaar ruim 1 procent.

6 uur geleden
Labubu's mogelijk slechts tijdelijke hype, vrezen beleggers

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - De populariteit van Labubu-knuffels lijkt over zijn hoogtepunt heen, vrezen beleggers. De Chinese speelgoedfabrikant Pop Mart, de maker van de kleine pluchen monsters met puntige oren en gekartelde tanden, is op de beurs in Hongkong sinds augustus al zo'n 44 procent gezakt. Daardoor is omgerekend meer dan 20 miljard euro aan beurswaarde weggevaagd.

8 uur geleden
China wil dat chipfabrikanten uitbreiden met Chinese apparatuur

BEIJING (ANP/RTR) - China eist van chipfabrikanten dat ze minstens 50 procent in China geproduceerde apparatuur gebruiken als ze hun productiecapaciteit in het land willen uitbreiden. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een van de grootste maatregelen tot nu toe van de regering in Beijing om de afhankelijkheid van buitenlandse technologie te verminderen.

8 uur geleden
Italiaanse regering ook akkoord met productie alcoholvrije wijn

ROME (ANP/DPA/BELGA) - De Italiaanse regering heeft na jaren van weerstand de productie van alcoholvrije wijn goedgekeurd. Daarvoor hebben de ministeries van Financiën en Landbouw een decreet ondertekend, een definitieve goedkeuring waar de Italiaanse wijnindustrie lang op heeft gewacht.

8 uur geleden
Hoofdindex beurs Amsterdam stevent af op jaarwinst rond 8 procent

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam lijkt af te stevenen op een jaarwinst rond de 8 procent. Dinsdag, op de een na laatste handelsdag van het jaar, ging de hoofdgraadmeter aan het Damrak met een dagwinst van 0,5 procent de handel uit. Daarmee deden beleggers het rustig aan, na een onstuimig beursjaar.

10 uur geleden
Eurostar start dienstregeling weer op na heropening Kanaaltunnel

LONDEN (ANP) - Eurostar start de dienstregeling van de treinen van en naar Londen weer op, meldt het bedrijf. Eerder dinsdag schrapte Eurostar alle treinritten van en naar Londen tot nader order vanwege problemen met de bovenleiding in de Kanaaltunnel. Inmiddels is de tunnel weer deels open.

11 uur geleden