Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipmaker NXP snijdt in prognoses om coronacrisis

Chipmaker NXP snijdt in prognoses om coronacrisis

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovens chipmaker NXP Semiconductors kampt met negatieve effecten van het nieuwe coronavirus. Topman Richard Clemmer spreekt in een update over een minder dan verwachte vraag naar chips bij eindklanten. Daardoor zal het resultaat in het eerste kwartaal fors lager uitvallen dan eerder gedacht.

In de eerste maanden van het jaar zal de omzet van NXP 3,5 procent lager zijn dan in na het eerste kwartaal van 2019. Tot het virus wereldwijd om zich heen greep rekende NXP op een stijging van de omzet met 6,3 procent. Die voorspelling deed NXP begin maart, toen bijvoorbeeld in China al sprake was van grote problemen door het virus. NXP voorziet verder een operationele winst van 68 miljoen dollar, tegen 179 miljoen dollar bij een eerder raming.

NXP is één van de belangrijkste spelers wereldwijd voor chips die gebruikt worden in auto's. Doordat verschillende bedrijven hun fabrieken tijdelijk op slot gooiden, zat dat ook de vraag naar chips van NXP in de weg. De impact is volgens Clemmer groter dan voorzien. In maart sprak hij al van enige herstel op de markten waar het virus al had huisgehouden. Het bedrijf besloot ook voor 150 miljoen dollar aan chips niet uit te leveren.

NXP komt eind april met meer details.

Meer uit Financieel

Lichtproducent Signify negatiever over omzet door zwakke markt VS

EINDHOVEN (ANP) - Verlichtingsproducent Signify heeft de omzet in het derde kwartaal van 2025 zien dalen. Ook de nettowinst nam af. De nieuwe topman As Tempelman sprak van "uitdagende marktomstandigheden, met een zwakke vraag en prijsdruk in Europa en een tragere Amerikaanse markt dan verwacht". Door de zwakkere Amerikaanse markt en een verdere vraagkrimp bij het onderdeel dat componenten maakt voor andere bedrijven werd Signify ook negatiever over de omzet dit jaar.

29 minuten geleden
Olieprijzen stijgen na Amerikaanse sancties tegen Russische olie

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is omhooggeschoten na het aankondigen van sancties door de Verenigde Staten tegen de grootste Russische olieproducenten. Dit is de recentste zet van de Trump-regering om president Vladimir Poetin onder druk te zetten om te onderhandelen over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne.

2 uur geleden
Banken: achterstanden met betalingen weggewerkt

AMSTERDAM (ANP) - Banken hebben hun achterstanden met girale betalingen weggewerkt. Dat betekent dat bijvoorbeeld salarisstortingen die voor donderdag op de planning stonden, allemaal goed moeten zijn verwerkt. Dat heeft de Betaalvereniging Nederland donderdagavond laten weten. "Alle achterstanden zijn inmiddels weggewerkt en girale betalingen lopen weer op schema."

9 uur geleden
Google sluit grote deal met AI-bedrijf Anthropic

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google en AI-bedrijf Anthropic versterken hun samenwerking. Google gaat tot 1 miljoen van zijn gespecialiseerde AI-chips leveren aan Anthropic. Dat moet Anthropic veel meer rekencapaciteit bieden en Google's positie versterken als grote investeerder en belangrijke infrastructuurleverancier in de race voor betere AI-modellen. Met de overeenkomst, die donderdag werd aangekondigd, zijn naar schatting vele miljarden dollars gemoeid.

9 uur geleden
Wall Street sluit hoger na aankondiging ontmoeting Trump en Xi

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beursgraadmeters zijn donderdag gedurende de handelssessie verder opgelopen. Op Wall Street werd gereageerd op de aankondiging dat president Donald Trump 30 oktober zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping ontmoet. Trump heeft eerder gezegd dat directe gesprekken met Xi de beste manier zijn om onderlinge meningsverschillen op te lossen.

10 uur geleden
Groep Filipino's klaagt Shell aan om rol bij orkaan Odette

LONDEN (ANP) - Shell is in het Verenigd Koninkrijk aangeklaagd voor zijn rol in het ontstaan van orkaan Odette op de Filipijnen. Een groep van 67 Filipino's claimt dat het olie- en gasbedrijf met zijn CO2-uitstoot de extreme weersomstandigheden mogelijk heeft gemaakt en daarmee in feite verantwoordelijk is voor de verwoestende storm die de Filipijnen op 16 december 2021 trof. Destijds kwamen meer dan vierhonderd mensen om het leven en werden miljoenen dakloos.

10 uur geleden
Washington heropent natuurgebied in Alaska voor oliewinning

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump stelt het gehele Arctic National Wildlife Refuge open voor olie- en gaswinning. Daarmee wordt een besluit van de regering-Biden teruggedraaid die het natuurgebied juist had afgesloten.

10 uur geleden