Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipmaker Intel koopt Israëlische branchegenoot voor miljarden

Chipmaker Intel koopt Israëlische branchegenoot voor miljarden

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse chipmaker Intel neemt de Israëlische branchegenoot Tower Semiconductor over voor 5,4 miljard dollar (3,8 miljard euro). Dat bod vertegenwoordigt een premie van 60 procent op de slotkoers van Tower van maandag. De overname wordt naar verwachting binnen een jaar afgerond.

Tower maakt chips voor energiebeheer, beeldsensoren en allerlei andere halfgeleiders. Het bedrijf is gevestigd in het noorden van Israël maar heeft ook een fabriek in Texas. De chipmaker boekte in 2021 een omzet van 1,3 miljard dollar. Dat is een fractie van de 56 miljard dollar aan verkopen van de Taiwanese sectorgenoot TSMC, die soortgelijke chips maakt.

De coronapandemie heeft geleid tot aanhoudende tekorten aan chips die worden geproduceerd door leveranciers zoals TSMC en Tower. Intel maakte eind vorig jaar bekend de komende tien jaar tientallen miljarden euro's te steken in het verbeteren van de chipcapaciteit in Europa. Het Amerikaanse bedrijf is de grootste maker van chips voor pc's en datacenters ter wereld.

Meer uit Financieel

Omzet luxeconcern LVMH daalt door lager consumentenvertrouwen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, heeft de omzet en winst vorig jaar zien dalen. "Ondanks een geopolitieke en macro-economische omgeving die onzeker blijft", heeft het concern vertrouwen voor dit jaar, stelt LVMH in een toelichting. De Franse onderneming had onder meer last van importheffingen en de gespannen geopolitieke situatie, die het consumentenvertrouwen aantastten.

55 minuten geleden
Eigenaar Pornhub beperkt toegang tot websites in VK

LONDEN (ANP/AFP) - De eigenaar van Pornhub en Youporn beperkt de toegang tot zijn websites in het Verenigd Koninkrijk. Vanaf 2 februari kunnen er geen nieuwe gebruikersaccounts meer worden gemaakt. Britse gebruikers die al een account hebben en hun leeftijd hebben geverifieerd, houden wel toegang, aldus moederbedrijf Aylo.

1 uur geleden
TikTok schikt in rechtszaak over verslavingsgevoeligheid jongeren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - TikTok schikt in een rechtszaak over socialemediaverslaving. Dat stellen de advocaten van de 19-jarige vrouw die het socialemediaplatform voor de rechter daagde. Zij klaagde ook YouTube, Meta en Snap aan. Dat laatste bedrijf trof eerder ook een schikking.

1 uur geleden
Europese beurzen hoger na historisch handelsakkoord EU-India

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beursgraadmeters eindigden dinsdag overwegend hoger, geholpen door de historische handelsovereenkomst van de Europese Unie met India. De onderhandelingen over de deal versnelden nadat de EU en India te maken kregen met handelstarieven van de Amerikaanse president Donald Trump. In het handelsverdrag is onder meer afgesproken dat de importtarieven op Europese auto's omlaaggaan van 110 naar 10 procent. Brussel verwacht dat de EU-export naar India wordt verdubbeld door de deal.

2 uur geleden
CNBC: pakketbezorger UPS schrapt nog eens 30.000 banen

ATLANTA (ANP) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS gaat opnieuw reorganiseren en schrapt daarvoor 30.000 extra banen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite CNBC. In oktober liet het bedrijf al weten 34.000 banen te schrappen, vooral onder chauffeurs en pakketverwerkers, om kosten te besparen en de winstgevendheid te vergroten.

3 uur geleden
General Motors stijgt op afwachtend Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - General Motors behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De autofabrikant uit Detroit boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook de winstverwachting voor dit jaar viel hoger uit dan voorzien. GM profiteerde onder meer van door president Donald Trump versoepelde klimaatregels.

4 uur geleden
Verkopen moederbedrijf DAF hard gedaald, Europese markt trekt aan

BELLEVUE (ANP/BLOOMBERG) - PACCAR, het Amerikaanse moederbedrijf van truckfabrikant DAF, heeft de resultaten in het vierde kwartaal van vorig jaar flink zien teruglopen. Het aantal verkochte vrachtwagens daalde wereldwijd met 25 procent tot 32.900, maakte het concern dinsdag bekend.

5 uur geleden