Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipmaker Intel hard omhoog op Wall Street na sterke resultaten

Chipmaker Intel hard omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard omhoog op de beurzen in New York. De chipfabrikant presteerde afgelopen kwartaal veel beter dan verwacht en gaf ook een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Het concern profiteerde van de sterke vraag naar processors (CPU's) die nodig zijn om geavanceerde AI-modellen te laten draaien.

Intel werd 26 procent meer waard en wist voor het eerst het oude recordniveau van tijdens de internethype in 2000 te overtreffen. De beurswaarde van het concern steeg met tientallen miljarden dollars. Concurrent Advanced Micro Devices (AMD) ging mee omhoog en klom 12 procent. Nvidia, de grootste verkoper van AI-chips ter wereld, won 1,4 procent.

De algehele stemming op Wall Street was wisselend na de koersverliezen een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,3 procent lager op 49.134 punten en de brede S&P 500 won 0,2 procent tot 7123 punten. De technologiebeurs Nasdaq steeg 0,7 procent tot 24.623 punten, dankzij de sterke koerswinsten in de chipsector.

Hoop op einde oorlog

De Nasdaq bereikte donderdag al een nieuw tussentijds recordniveau, maar eindigde 0,9 procent lager. Dat was het grootste koersverlies voor de sterk gestegen techbeurs in bijna een maand tijd. De Amerikaanse beurzen zijn in de afgelopen weken hard gestegen door de hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.

Beleggers reageerden deze week echter terughoudend op de eenzijdige verlenging van de wapenstilstand tussen de VS en Iran door de Amerikaanse president Donald Trump. Ondanks die verlenging lijkt Iran echter vooralsnog niet bereid te zijn om te onderhandelen over een vredesakkoord. Trump zei donderdag ook dat de wapenstilstand tussen Israël en Libanon met drie weken wordt verlengd. Dat bestand zou zondag aflopen.

Procter & Gamble steeg 3 procent. Het bedrijf achter merken als Pampers, Ariel en Gillette boekte meer omzet en winst dan verwacht dankzij een sterke vraag naar zijn schoonheidsproducten. Het concern handhaafde ook de jaarverwachtingen ondanks de uitdagende geopolitieke en economische omstandigheden.

Meer uit Financieel

Bedrijf achter Pampers en Oral-B ziet verkoop toenemen

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Procter & Gamble heeft de verkoop afgelopen kwartaal zien toenemen. Vooral de schoonheidstak van het bedrijf achter Gillette, Head & Shoulders en Oral-B deed het beter dan in dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf verwacht wel dat de grondstofkosten dit jaar flink oplopen.

2 uur geleden
Belgische winkels mogen binnenkort langer open

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Winkels in België mogen binnenkort langer openblijven, staat in een nieuw wetsvoorstel van de regering in Brussel. Als dat wordt aangenomen, mogen winkeliers hun zaak elke dag tot 21.00 uur openhouden. Ook vervalt de verplichte wekelijkse rustdag. De ruimere openingstijden moeten winkels in staat stellen om beter te concurreren met webshops en winkeliers over de grens.

2 uur geleden
Internationaal vliegverkeer vanaf Teheran hervat zaterdag

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het internationale vliegverkeer vanaf de Imam Khomeini-luchthaven in Teheran wordt zaterdag hervat. Volgens het Iraanse persbureau ISNA gaan de eerste vluchten naar het Turkse Istanbul en Muscat in Oman.

2 uur geleden
Ryanair sluit basis in Berlijn om stijgende luchthaventarieven

BERLIJN (ANP) - Ryanair sluit zijn basis op de luchthaven van Berlijn omdat het vliegveld te duur zou worden. De Ierse budgetmaatschappij wil zijn zeven toestellen in Berlijn verplaatsen naar goedkopere luchthavens in andere EU-landen, zoals Zweden, Slowakije, Albanië en Italië.

2 uur geleden
China verbiedt export naar wapenbedrijven door handel met Taiwan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft vrijdag zeven Europese bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd. Aanleiding is hun betrokkenheid bij wapenverkopen aan Taiwan. Het is volgens persbureau Bloomberg voor het eerst dat Europese bedrijven op deze lijst terechtkomen.

4 uur geleden
Wedden op eigen doelpunt kan niet meer na ingrijpen autoriteit

DEN HAAG (ANP) - Twee goksites hebben de mogelijkheid om op eigen doelpunten te wedden verwijderd nadat ze daarop waren aangesproken door de Kansspelautoriteit (Ksa). Dit soort weddenschappen zijn niet toegestaan omdat ze een verhoogd risico hebben op matchfixing.

5 uur geleden
Duits bedrijfsleven even somber als tijdens coronapandemie

MÜNCHEN (ANP) - De omstandigheden voor Duitse bedrijven zijn in april aanzienlijk verslechterd, meldt onderzoeksinstituut Ifo op basis van zijn maandelijkse enquête onder ondernemers. Een graadmeter voor het ondernemersvertrouwen in Duitsland zakte tot het laagste niveau sinds de coronapandemie.

5 uur geleden