Chipmaker Intel haalt met nieuwe topman oude bekende terug
SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Patrick Gelsinger wordt de nieuwe topman van het Amerikaanse chipconcern Intel. Hij is de opvolger van Bob Swan die de functie formeel sinds begin 2019 bekleedde.
Gelsinger komt over van softwarebedrijf VMware. Maar hij is zeker geen onbekende voor Intel. Daar was hij eerder als technologiedirecteur actief. Gelsinger heeft een technische achtergrond, hij begon zijn Intel-carrière als ingenieur. In dertig jaar tijd werkte hij zich op bij het bedrijf waar hij in 2009 vertrok. Hij stond sinds 2012 aan het roer bij VMWare
Het is nu zijn taak het bedrijf door de huidige zware tijden te loodsen. De grootste chipmaker ter wereld kampt onder meer met vertragingen bij de introductie van een nieuwe generatie chips. Grote klanten zoals Apple keerden Intel de rug toe en zijn begonnen met het ontwerpen van hun eigen chips. Dergelijke stappen worden ook door andere grote bedrijven als Amazon en Google-moeder Alphabet gemaakt.
Swan zei vorig jaar dat hij overwoog om een deel van de chipproductie uit te besteden. Daarover werden aankondigingen verwacht. Aandeelhouders begonnen zich ondertussen te roeren. Zij stelden dat het bedrijf de laatste jaren op achterstand is gezet door zijn concurrenten.
Volgens Intel staat de aanstelling los van de financiële prestaties. Daarbij zei het bedrijf dat de prestaties in de komende kwartalen hoger zullen uitvallen dan verwacht. Het aandeel Intel maakte woensdag een sprong op de beurs. Tussentijds stond het 13 procent hoger. Halverwege de sessie noteerde Intel een plus van 7,5 procent.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Centrale banken hebben in het derde kwartaal van 2026 per saldo 321 ton goud aangekocht. Dat is een stijging van 42 procent op jaarbasis en de grootste hoeveelheid op kwartaalbasis sinds het laatste kwartaal van 2024. Dat meldt goudbrancheorganisatie World Gold Council (WGC).
45 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten uiterlijk vrijdag laten weten wie zij voordragen als opvolger van voorzitter Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB). Zij kondigde vorige week haar vertrek aan per 7 februari. De voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, heeft de lidstaten gevraagd hun voordrachten uiterlijk vrijdag bij hem in te dienen. Dat laat een woordvoerder van de Eurogroep weten.
2 uur geledenDEURNE (ANP) - De fabrikant van elektrische bussen Ebusco heeft de uitbetaling van salarissen over oktober uitgesteld vanwege de acute financiële problemen. Het bedrijf uit het Brabantse Deurne voert gesprekken met een aantal aandeelhouders over financiering van de operationele kosten op de korte termijn, maar die onderhandelingen duren langer dan verwacht.
2 uur geledenASSE (ANP/BELGA) - Supermarkten van de Belgische keten Delhaize hebben geen last meer van de cyberaanval waardoor maandag vriezers en koelkasten werden gehackt. De bevoorrading verloopt volgens plan en alle winkels zijn weer volledig operationeel, meldt een woordvoerder van de supermarktketen aan persbureau Belga.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal hogeropgeleiden met een WW-uitkering groeit, signaleert uitkeringsinstantie UWV in een nieuw rapport. Dat hangt mogelijk samen met de opkomst van kunstmatige intelligentie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips behoorde dinsdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern zag de omzet stijgen dankzij de verkopen van medische apparatuur, tandenborstels en scheerapparaten. De nettowinst nam wel flink af. Dat kwam doordat Philips geld opzij zette voor een schikking in de Verenigde Staten voor de grote terugroepactie van zijn slaapapneu-apparaten. Het aandeel steeg ruim 3 procent.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp zijn verder gedaald door de recente daling van de olieprijzen. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter benzine nu 2,524 euro. Op 10 oktober bereikte de adviesprijs voor Euro95 nog de hoogste stand ooit met 2,732 euro.
2 uur geleden