Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipmaker Intel haalt met nieuwe topman oude bekende terug

Chipmaker Intel haalt met nieuwe topman oude bekende terug

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Patrick Gelsinger wordt de nieuwe topman van het Amerikaanse chipconcern Intel. Hij is de opvolger van Bob Swan die de functie formeel sinds begin 2019 bekleedde.

Gelsinger komt over van softwarebedrijf VMware. Maar hij is zeker geen onbekende voor Intel. Daar was hij eerder als technologiedirecteur actief. Gelsinger heeft een technische achtergrond, hij begon zijn Intel-carrière als ingenieur. In dertig jaar tijd werkte hij zich op bij het bedrijf waar hij in 2009 vertrok. Hij stond sinds 2012 aan het roer bij VMWare

Het is nu zijn taak het bedrijf door de huidige zware tijden te loodsen. De grootste chipmaker ter wereld kampt onder meer met vertragingen bij de introductie van een nieuwe generatie chips. Grote klanten zoals Apple keerden Intel de rug toe en zijn begonnen met het ontwerpen van hun eigen chips. Dergelijke stappen worden ook door andere grote bedrijven als Amazon en Google-moeder Alphabet gemaakt.

Swan zei vorig jaar dat hij overwoog om een deel van de chipproductie uit te besteden. Daarover werden aankondigingen verwacht. Aandeelhouders begonnen zich ondertussen te roeren. Zij stelden dat het bedrijf de laatste jaren op achterstand is gezet door zijn concurrenten.

Volgens Intel staat de aanstelling los van de financiële prestaties. Daarbij zei het bedrijf dat de prestaties in de komende kwartalen hoger zullen uitvallen dan verwacht. Het aandeel Intel maakte woensdag een sprong op de beurs. Tussentijds stond het 13 procent hoger. Halverwege de sessie noteerde Intel een plus van 7,5 procent.

Meer uit Financieel

Lukoil krijgt van VS langer de tijd om koper te vinden

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten geven het Russische oliebedrijf Lukoil een maand extra de tijd om een koper te vinden voor zijn buitenlandse bezittingen. De deadline zou aanstaande zaterdag zijn, maar is nu met een maand opgeschoven.

7 uur geleden
Winsten op Wall Street na derde renteverlaging door Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.

7 uur geleden
Europese Commissie doet inval bij hoofdkantoor Temu

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.

8 uur geleden
Verdeelde Fed verlaagt opnieuw de rente

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.

10 uur geleden
Oostenrijkse zakenman Benko opnieuw veroordeeld voor fraude

INNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.

10 uur geleden
Ondernemers blij met stikstofvrijstelling die Brussel voorstelt

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.

11 uur geleden
Beurs in Amsterdam verliest in aanloop naar rentebesluit Fed

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.

12 uur geleden