Chipmaker Intel flink hoger op Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - Intel was vrijdag een grote winnaar op de beurzen in New York. De chipfabrikant boekte in het derde kwartaal meer omzet dan verwacht. Ook behaalde Intel weer winst, na een fors verlies een jaar geleden. Het bedrijf liet daarnaast weten dat de vraag naar zijn chips groter is dan het aanbod. De regering-Trump heeft afgelopen zomer een groot belang genomen in Intel. Ook investeerde AI-chipbedrijf Nvidia miljarden in zijn sectorgenoot. Intel steeg 6,5 procent.
De aandacht ging verder uit naar de inflatiecijfers over september. De consumentenprijzen in de Verenigde Staten stegen vorige maand met 0,3 procent. Dat was minder dan verwacht.
De meevallende inflatie zorgde voor een positieve stemming op Wall Street. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,5 procent hoger op 46.965 punten. De brede S&P 500-index klom 0,7 procent tot 6781 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,8 procent tot 23.129 punten.
Chipbedrijven
De inflatiecijfers zouden eigenlijk op 15 oktober naar buiten komen, maar werden door de aanhoudende sluiting van de Amerikaanse overheid uitgesteld. Door de sluiting van de overheidsinstellingen worden er sinds begin oktober vrijwel geen economische cijfers bekendgemaakt. De inflatie speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve, dat volgende week op het programma staat. Algemeen wordt verwacht dat de Fed het rentetarief met een kwart procentpunt gaat verlagen.
Andere chipbedrijven als Advanced Micro Devices en Micron Technology gingen met Intel mee omhoog en wonnen 3,9 en 2,9 procent.
Handelsspanningen
De handelsspanningen tussen de VS en Canada laaiden op. Trump staakte de handelsonderhandelingen met het buurland vanwege een Canadese reclame waarin de Amerikaanse oud-president Ronald Reagan zich negatief uitspreekt over importtarieven.
Target steeg 1 procent. De warenhuisketen schrapt 1800 kantoorbanen, ongeveer 8 procent van het kantoorpersoneel. Onder het winkelpersoneel worden geen banen geschrapt. Het is de eerste grote ontslagronde bij Target in tien jaar.
Procter & Gamble
Ford steeg 6,6 procent. De autofabrikant boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Wel verlaagde Ford de jaarverwachtingen door de gevolgen van een brand bij een aluminiumleverancier.
Procter & Gamble won 1,4 procent. Het bedrijf achter merken als Pampers, Ariel en Gillette presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook heeft het concern de verwachte impact van de importheffingen van Trump gehalveerd.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft de handelsweek licht hoger afgesloten op een nieuw recordniveau. Beleggers reageerden op nieuwe inflatiecijfers uit de Verenigde Staten en de hogere slotstanden op Wall Street donderdag. Investeringsmaatschappij CVC eindigde bovenaan bij de hoofdfondsen en steeg 2,4 procent.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL verhoogt de prijs van een postzegel per 1 januari volgend jaar naar 1,40 euro. Nu kost een postzegel nog 1,31 euro. In juli van dit jaar werd de prijs al met 10 cent verhoogd.
4 uur geledenWOLFSBURG (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Autoconcern Volkswagen hoeft de komende week ondanks het chiptekort van Nexperia de productie in thuisland Duitsland niet te verlagen. Het bedrijf dat ook merken als Audi en Porsche bezit, waarschuwde eerder deze week nog voor mogelijke productiebeperkingen door de Chinese exportstop van het Nederlandse chipbedrijf, maar verzekert nu dat de productie tot en met aanstaande donderdag veilig is.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Facebook, Instagram en TikTok overtreden Europese digitale regels. Dat komt naar voren uit eerste bevindingen van de Europese Commissie, die onderzoek heeft gedaan naar de socialmediaplatforms. Daardoor dreigen forse boetes.
5 uur geledenOTTAWA (ANP/AFP) - Canada straft autoconcerns Stellantis en General Motors (GM) voor hun beslissingen om de productie in het land terug te brengen. De bedrijven moeten tarieven gaan betalen over een groter deel van hun import. Voor het Amerikaanse GM gaat het tariefvrije importquotum met 24 procent omlaag, voor Stellantis met de helft.
7 uur geledenKYIV (ANP/DPA/BELGA) - De Duitse regering werkt hard aan het oplossen van een tekort aan chips van Nexperia. Dat heeft de Duitse minister van Economische Zaken Katherina Reiche gezegd tijdens een bezoek aan de Oekraïense hoofdstad Kyiv. "De situatie is momenteel nog niet opgelost, maar we zijn er druk mee bezig", zei zij.
7 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese minister van Handel Wang Wentao vertrouwt erop dat China en de Verenigde Staten tot oplossingen kunnen komen voor het handelsconflict tussen beide landen. Dat heeft hij vrijdag laten weten tijdens een persconferentie in Beijing. Vertegenwoordigers van China en de VS komen dit weekend bijeen in Maleisië voor overleg.
9 uur geleden