Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipmachinemaker ASML stijgt op Damrak na koopadvies

Chipmachinemaker ASML stijgt op Damrak na koopadvies

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinemaker ASML behoorde woensdag tot de sterkste stijgers op het Damrak dankzij een koopadvies van de Zwitserse bank UBS. Ook de andere chipbedrijven ASMI en Besi lieten stevige winsten zien en hielpen de AEX-index weer vooruit. Beleggers bleven verder terughoudend in afwachting van het inflatiecijfer van de eurozone.

De consumentenprijzen in het eurogebied zijn naar verwachting opnieuw flink toegenomen, mede door de sterke stijging van de gasprijs. Het CBS meldde alvast dat de inflatie in Nederland deze maand volgens de Europese rekenmethode is uitgekomen op 13,6 procent. In juli was dat nog 11,6 procent.

De inflatie speelt een belangrijke rol in het rentebeleid van de Europese Centrale Bank (ECB). De centrale bank heeft de rente in het eurogebied al verhoogd met 0,5 procentpunt om de hoge inflatie te bestrijden. Verschillende beleidsmakers van de ECB, waaronder president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank, hebben al gehint op een stevige renteverhoging in de eurozone.

Ahold Delhaize

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,8 procent hoger op 695,96 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 935,58 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs bleven vrijwel vlak. Londen daalde 0,1 procent.

ASMI, Besi en ASML stegen tot 4 procent. Ook supermarktconcern Ahold Delhaize (plus 1,7 procent) stond in de kopgroep van de AEX, dankzij een koopadvies door analisten van Bryan Garnier. Techinvesteerder Prosus deed eveneens goede zaken en dikte 2,8 procent aan. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway sloot de rij met een min van 1,2 procent.

AkzoNobel daalde 0,3 procent. Kredietbeoordelaar Fitch heeft de kredietwaardigheid van het verfconcern verlaagd. Philips verloor 0,9 procent. Het zorgtechnologiebedrijf moet een boete betalen van 4,2 miljoen euro aan de Amerikaanse overheid omdat het bedrijf het leger niet goed had geïnformeerd over aanpassingen aan bepaalde producten. Philips leverde de Amerikaanse strijdkrachten apparaten voor de controle van de hartslag van patiënten.

Gamebedrijf

Bij de kleinere bedrijven steeg Azerion 1,5 procent. Het Nederlandse gamebedrijf boekte in het tweede kwartaal bijna dubbel zo veel omzet als een jaar eerder. Het bedrijf wist meer advertentieruimte binnen zijn gratis spelletjes voor mobiele telefoons te verkopen.

De euro was iets meer waard dan de dollar en noteerde 1,0014 dollar. De olieprijzen veerden wat op na de forse daling een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent duurder op 92,10 dollar. Brentolie kostte ook een half procent meer, op 99,80 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Unilever verliest fors na beursgang ijsjestak, ASMI koploper

AMSTERDAM (ANP) - Unilever heeft maandag flink verloren op de eerste handelsdag van de afgesplitste ijsjestak The Magnum Ice Cream Company (TMICC) in Amsterdam. Het voedings- en verzorgingsmiddelenconcern eindigde onderaan in de AEX-index met een min van 6,7 procent. Het aandeel Magnum noteerde op net geen 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro.

3 uur geleden
Trump komt met hulppakket van 12 miljard dollar voor boeren VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigt maandag een hulppakket van 12 miljard dollar aan voor Amerikaanse boeren die last hebben gehad van zijn handelsbeleid, zeggen twee functionarissen van het Witte Huis.

3 uur geleden
Karremans verwacht geen kerstgroeten rondom Nexperia

BRUSSEL (ANP) - Minister Vincent Karremans (Economische Zaken) verwacht dat de Nederlandse en Chinese kant van chipfabrikant Nexperia prima zullen samenwerken als het aankomt op de logistieke en functionele processen. "Maar wederzijdse kerstgroeten en alle warmte die daarbij hoort? Daar heb ik een hard hoofd in, gezien wat er allemaal is gebeurd", zei de minister in Brussel, waar hij overige EU-ministers bijpraatte.

4 uur geleden
Brussel keurt overname moederbedrijf Pringles door Mars goed

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft de miljardenovername van Pringles-moederbedrijf Kellanova door chocoladefabrikant Mars goedgekeurd. Eerder dit jaar begon Brussel een uitgebreid mededingingsonderzoek naar de overname, uit bezorgdheid dat de deal tot hogere prijzen voor consumenten zou kunnen leiden. De concurrentiewaakhond zegt nu dat er geen reden meer is voor die zorgen.

4 uur geleden
Paramount wint op Wall Street na vijandig bod op Warner Bros.

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcerns Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery (WBD) wonnen maandag op de aandelenbeurzen in New York vanwege de overnamestrijd rond WBD. Paramount deed vlak voor de beursopening een vijandig bod op WBD, met een hogere waarde dan het vorige week geaccepteerde bod van Netflix. Paramount en WBD wonnen tot 8 procent, Netflix verloor opnieuw (min 3 procent).

5 uur geleden
Paramount wil Warner Bros. overnemen voor 108 miljard dollar

LOS ANGELES (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft een overnamebod uitgebracht van 108,4 miljard dollar om Warner Bros. Discovery (WBD) in zijn geheel over te nemen. Het bod voor de volledige overname van WBD biedt aandeelhouders 18 miljard dollar meer dan de bieding van streamingdienst Netflix, meldt Paramount.

6 uur geleden
Nieuwe Nederlandse aanbieder voor treinreizen naar Berlijn

BREDA (ANP) - Het Nederlandse GoVolta biedt vanaf maart een nieuwe optie om met de trein naar Berlijn en Hamburg te reizen. Na een moeizaam toegangstraject heeft de Bredase onderneming met steun van Keolis, een dochteronderneming van het Franse spoorwegbedrijf SNCF, genoeg geld beschikbaar om drie keer per week vanuit Amsterdam naar de Duitse steden te reizen. Komende zomer worden dat dagelijkse verbindingen, later moet Parijs daar bijkomen.

7 uur geleden