Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipfondsen grote winnaars op Wall Street

Chipfondsen grote winnaars op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Chipfondsen zijn donderdag flink in waarde gestegen op de aandelenbeurzen in New York. Vooral aandelen van Nvidia werden flink meer waard, geholpen door analisten die opeens positiever tegen het bedrijf aankeken dan voorheen. Wall Street probeerde daarnaast de veerkracht van de Amerikaanse economie af te wegen tegen de dreiging dat de oorlog in Oekraïne grotere gevolgen heeft. De stemming was daarbij positief, want de belangrijkste graadmeters gingen duidelijk omhoog.

Nvidia werd bijna een tiende meer waard. Het bedrijf maakte eerder deze week bekend dat het kansen ziet in diensten op het gebied van bijvoorbeeld datacenters. Ook toonde Nvidia zich op een beleggersdag erg ambitieus als het gaat om de markt voor de softwarebranche. De beurswaarde van branchegenoot Intel ging in het kielzog van Nvidia met bijna 7 procent omhoog. AMD en Applied Materials wonnen op hun beurt tussen de 5 en 6 procent.

De opmars van de chipfondsen leidde ertoe dat techgraadmeter Nasdaq 1,9 procent hoger de handel uitging op 14.191,84 punten. De Dow-Jonesindex won 1 procent tot 34.707,94 punten en de brede S&P 500 steeg 1,4 procent tot 4520,16 punten.

Apple

Beleggers hielden de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne in de gaten. President Joe Biden was donderdag in Europa voor vergaderingen van de NAVO, de G7 en met de Europese Unie, die in het teken stonden van het conflict. De VS en westerse bondgenoten kondigden daarbij een nieuwe ronde van sancties aan tegen Rusland. Voorbeurs werd ook bekend dat het aantal wekelijkse aanvragen van werkloosheidsuitkeringen in de VS is gezakt tot het laagste niveau sinds 1969.

Bij de bedrijven wist ook Apple (plus 2,3 procent) de aandacht op zich gericht. Het concern werkt naar verluidt aan een abonnementsdienst voor apparaten als de iPhone. In plaats van eenmalig honderden euro’s te betalen voor een nieuwe telefoon of tablet, kan daarvoor straks waarschijnlijk maandelijks worden betaald.

Uber

Uber steeg zo'n 5 procent, nadat bekend werd dat het bedrijf een deal heeft gesloten om alle taxi's in de stad New York op te nemen in zijn app. De samenwerking biedt mogelijk een oplossing voor het chauffeurstekort waarmee Uber kampt.

De euro was 1,0997 dollar waard, tegen 1,0985 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. De olieprijzen vielen terug, na een forse stijging op woensdag. Een vat Amerikaanse olie werd ruim 3 procent goedkoper op 111,41 dollar. Brentolie kostte bijna 3 procent minder op 118,02 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Parttimer met minimumloon levert netto in, stelt salarisplatform

AMERSFOORT (ANP) - Mensen die in deeltijd werken voor het minimumloon dreigen er in hun nettosalaris op achteruit te gaan. Dat meldt salaris- en hr-platform Youforce op basis van eigen berekeningen naar aanleiding van de Prinsjesdagplannen.

55 minuten geleden
OpenAI werkt met Anthropic en Google samen aan veiligheid rond AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - ChatGPT-maker OpenAI werkt met zijn concurrenten Anthropic en Google DeepMind samen om veiligheidsproblemen rond kunstmatige intelligentie (AI) aan te pakken. De AI-bedrijven overleggen gezamenlijk over maatregelen, na groeiende bezorgdheid dat de technologie een bedreiging vormt voor de economie en veiligheid.

1 uur geleden
AEX eindigt Prinsjesdag lager, blik vooral op AI-zorgen en olie

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is op Prinsjesdag licht lager geëindigd. Beleggers hadden oog voor de begrotingsplannen die het kabinet dinsdag presenteerde, maar richtten de blik vooral op zorgen over de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) en de stijgende olieprijzen. De chipbedrijven ASMI (min 1,2 procent) en ASML (min 0,7 procent) hoorden bij de dalers. Oliebedrijf Shell en maritiem oliedienstverlener SBM Offshore profiteerden van de hogere olieprijzen en voerden de stijgers in de Amsterdamse hoofdindex aan met plussen van 1,9 en 2,1 procent.

2 uur geleden
Bronnen: olie-export vanuit Saudische haven Yanbu opgeschort

YANBU (ANP/RTR) - Het laden van olie in de Saudische havenstad Yanbu aan de Rode Zee is opgeschort. Dat melden scheepvaartbronnen aan persbureau Reuters. Enkele dagen geleden werd de belangrijke oost-westelijke pijpleiding uit voorzorg stilgelegd na een aanval met drones. Via deze pijpleiding wordt normaal olie vervoerd van de Perzische Golf naar de havenstad aan de Rode Zee om vanuit daar geëxporteerd te worden.

3 uur geleden
Ziggo wil in mei of september volgend jaar naar beurs Amsterdam

UTRECHT (ANP) - Ziggo mikt erop in mei of september volgend jaar naar de beurs in Amsterdam te gaan. Die maanden ziet het telecombedrijf als de meest voor de hand liggende voor een beursgang, is dinsdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
EU-rekenkamer: groenten- en fruittelers te weinig georganiseerd

LUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU wordt te weinig gedaan om groenten- en fruittelers lid te laten zijn van een producentenorganisatie, waarmee ze de strijd kunnen aangaan met grote detailhandelaren. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) dinsdag in een rapport. Alleen in Nederland en België zijn dit soort organisaties groot genoeg om vanuit een sterke positie te onderhandelen, aldus de rekenkamer.

3 uur geleden
EU-rekenkamer: groenten- en fruittelers te weinig georganiseerd

LUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU wordt te weinig gedaan om groenten- en fruittelers lid te laten zijn van een producentenorganisatie, waarmee ze de strijd kunnen aangaan met grote detailhandelaren. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) dinsdag in een rapport. Alleen in Nederland en België zijn dit soort organisaties groot genoeg om vanuit een sterke positie te onderhandelen, aldus de rekenkamer.

3 uur geleden