Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipfondsen grote winnaars op Wall Street

Chipfondsen grote winnaars op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Chipfondsen zijn donderdag flink in waarde gestegen op de aandelenbeurzen in New York. Vooral aandelen van Nvidia werden flink meer waard, geholpen door analisten die opeens positiever tegen het bedrijf aankeken dan voorheen. Wall Street probeerde daarnaast de veerkracht van de Amerikaanse economie af te wegen tegen de dreiging dat de oorlog in Oekraïne grotere gevolgen heeft. De stemming was daarbij positief, want de belangrijkste graadmeters gingen duidelijk omhoog.

Nvidia werd bijna een tiende meer waard. Het bedrijf maakte eerder deze week bekend dat het kansen ziet in diensten op het gebied van bijvoorbeeld datacenters. Ook toonde Nvidia zich op een beleggersdag erg ambitieus als het gaat om de markt voor de softwarebranche. De beurswaarde van branchegenoot Intel ging in het kielzog van Nvidia met bijna 7 procent omhoog. AMD en Applied Materials wonnen op hun beurt tussen de 5 en 6 procent.

De opmars van de chipfondsen leidde ertoe dat techgraadmeter Nasdaq 1,9 procent hoger de handel uitging op 14.191,84 punten. De Dow-Jonesindex won 1 procent tot 34.707,94 punten en de brede S&P 500 steeg 1,4 procent tot 4520,16 punten.

Apple

Beleggers hielden de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne in de gaten. President Joe Biden was donderdag in Europa voor vergaderingen van de NAVO, de G7 en met de Europese Unie, die in het teken stonden van het conflict. De VS en westerse bondgenoten kondigden daarbij een nieuwe ronde van sancties aan tegen Rusland. Voorbeurs werd ook bekend dat het aantal wekelijkse aanvragen van werkloosheidsuitkeringen in de VS is gezakt tot het laagste niveau sinds 1969.

Bij de bedrijven wist ook Apple (plus 2,3 procent) de aandacht op zich gericht. Het concern werkt naar verluidt aan een abonnementsdienst voor apparaten als de iPhone. In plaats van eenmalig honderden euro’s te betalen voor een nieuwe telefoon of tablet, kan daarvoor straks waarschijnlijk maandelijks worden betaald.

Uber

Uber steeg zo'n 5 procent, nadat bekend werd dat het bedrijf een deal heeft gesloten om alle taxi's in de stad New York op te nemen in zijn app. De samenwerking biedt mogelijk een oplossing voor het chauffeurstekort waarmee Uber kampt.

De euro was 1,0997 dollar waard, tegen 1,0985 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. De olieprijzen vielen terug, na een forse stijging op woensdag. Een vat Amerikaanse olie werd ruim 3 procent goedkoper op 111,41 dollar. Brentolie kostte bijna 3 procent minder op 118,02 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX-index begint voorzichtig na dalingen olieprijs en marktrentes

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag vrijwel vlak begonnen. Beleggers bleven voorzichtig ondanks de hogere slotstanden op Wall Street. De Amerikaanse beurzen wisten daarmee een verliesreeks van drie dagen te doorbreken. Een daling van de olieprijzen, na drie dagen van stijgingen op rij, zorgde voor enige opluchting. Daarnaast liepen de rentes op de obligatiemarkten weer wat terug, na het bereiken van meerjarige hoogtepunten door zorgen over vooral de torenhoge Amerikaanse staatsschuld.

11 minuten geleden
Prijzen aan de pomp lopen verder op, weer nieuw record benzine

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn donderdag verder gestegen, volgens cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. Benzine bereikte een nieuwe recordadviesprijs van 2,692 euro per liter Euro95. Dat is een stijging van 2,4 cent vergeleken met woensdag.

33 minuten geleden
Rabo-economen zien economie vooral door uitgaven overheid groeien

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse economie groeit dit jaar 1,3 procent en volgend jaar 1,1 procent, verwacht Rabobank. Dat komt vooral doordat de overheid en consumenten meer uitgeven, schrijft de bank.

1 uur geleden
Bestedingen tv-reclames groeien in eerste jaarhelft door sport

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.

7 uur geleden
Bestedingen tv-reclames groeien in eerste jaarhelft door sport

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.

9 uur geleden
Beursgraadmeters Wall Street herstellen iets na verliesreeks

NEW YORK (ANP) - Wall Street heeft woensdag wat terrein teruggewonnen na een verliesreeks van drie dagen. Beleggers gingen volgens kenners op koopjesjacht. Door de verliezen van de afgelopen dagen leken sommige aandelen opeens aantrekkelijk geprijsd. De koerswinsten werden wel enigszins getemperd door een verkoopgolf op de obligatiemarkt.

11 uur geleden
Buitenlandse bedrijven tekenen oliedeals in Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Chevron, het Italiaanse Eni en andere buitenlandse energiebedrijven hebben woensdag in Caracas handtekeningen gezet onder grote projectuitbreidingen om de olieproductie in Venezuela op te krikken. Ze willen er komende jaren veel geld investeren. Chevron heeft zelfs meer dan 7 miljard dollar toegezegd.

11 uur geleden