Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipfondsen grote winnaars op Wall Street

Chipfondsen grote winnaars op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Chipfondsen zijn donderdag flink in waarde gestegen op de aandelenbeurzen in New York. Vooral aandelen van Nvidia werden flink meer waard, geholpen door analisten die opeens positiever tegen het bedrijf aankeken dan voorheen. Wall Street probeerde daarnaast de veerkracht van de Amerikaanse economie af te wegen tegen de dreiging dat de oorlog in Oekraïne grotere gevolgen heeft. De stemming was daarbij positief, want de belangrijkste graadmeters gingen duidelijk omhoog.

Nvidia werd bijna een tiende meer waard. Het bedrijf maakte eerder deze week bekend dat het kansen ziet in diensten op het gebied van bijvoorbeeld datacenters. Ook toonde Nvidia zich op een beleggersdag erg ambitieus als het gaat om de markt voor de softwarebranche. De beurswaarde van branchegenoot Intel ging in het kielzog van Nvidia met bijna 7 procent omhoog. AMD en Applied Materials wonnen op hun beurt tussen de 5 en 6 procent.

De opmars van de chipfondsen leidde ertoe dat techgraadmeter Nasdaq 1,9 procent hoger de handel uitging op 14.191,84 punten. De Dow-Jonesindex won 1 procent tot 34.707,94 punten en de brede S&P 500 steeg 1,4 procent tot 4520,16 punten.

Apple

Beleggers hielden de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne in de gaten. President Joe Biden was donderdag in Europa voor vergaderingen van de NAVO, de G7 en met de Europese Unie, die in het teken stonden van het conflict. De VS en westerse bondgenoten kondigden daarbij een nieuwe ronde van sancties aan tegen Rusland. Voorbeurs werd ook bekend dat het aantal wekelijkse aanvragen van werkloosheidsuitkeringen in de VS is gezakt tot het laagste niveau sinds 1969.

Bij de bedrijven wist ook Apple (plus 2,3 procent) de aandacht op zich gericht. Het concern werkt naar verluidt aan een abonnementsdienst voor apparaten als de iPhone. In plaats van eenmalig honderden euro’s te betalen voor een nieuwe telefoon of tablet, kan daarvoor straks waarschijnlijk maandelijks worden betaald.

Uber

Uber steeg zo'n 5 procent, nadat bekend werd dat het bedrijf een deal heeft gesloten om alle taxi's in de stad New York op te nemen in zijn app. De samenwerking biedt mogelijk een oplossing voor het chauffeurstekort waarmee Uber kampt.

De euro was 1,0997 dollar waard, tegen 1,0985 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. De olieprijzen vielen terug, na een forse stijging op woensdag. Een vat Amerikaanse olie werd ruim 3 procent goedkoper op 111,41 dollar. Brentolie kostte bijna 3 procent minder op 118,02 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Chipbedrijven onder druk op Damrak na resultaten Samsung

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een kleine winst begonnen, mede door een goed ontvangen handelsupdate van olie- en gasconcern Shell (plus 2,7 procent). De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden echter onder druk na zware koersverliezen in de Aziatische chipsector, die volgden op de resultaten van Samsung.

17 minuten geleden
Shell verwacht opnieuw sterke handelsresultaten door marktonrust

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell heeft in het tweede kwartaal opnieuw sterke handelsresultaten behaald door de onrust op de olie- en gasmarkt vanwege de Iranoorlog. Dat meldt Shell in een voorlopige update over de afgelopen drie maanden. Wel is de gasproductie van Shell flink gedaald door de schade aan een groot gascomplex van het bedrijf in Qatar door een Iraanse aanval in maart.

35 minuten geleden
Olieprijzen hoger na aanval op tanker bij Straat van Hormuz

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen dinsdagochtend omhoog na de aanval op een tanker in de buurt van de Straat van Hormuz. De tanker werd voor de kust van Oman geraakt door een projectiel en vervoerde volgens persbureau Bloomberg vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar. Door de aanval brak brand uit aan boord.

1 uur geleden
Zuid-Koreaanse beurs hard onderuit, Samsung keldert na resultaten

SEOUL (ANP) - De aandelenbeurs in Zuid-Korea ging dinsdag hard onderuit. Vooral de grote chipfabrikanten werden van de hand gedaan na de resultaten van Samsung, de grootste fabrikant van geheugenchips ter wereld.

1 uur geleden
Shell verkoopt zijn pompstations in Zuid-Afrika aan Adnoc

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern Shell verkoopt zijn netwerk van pompstations in Zuid-Afrika aan staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten in een deal ter waarde van 1 miljard dollar. De verkoop hing al in de lucht, want persbureau Bloomberg meldde vorige week al dat een overeenkomst dichtbij was.

1 uur geleden
Prijzen motorbrandstof en accommodatie drukken inflatie in juni

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in juni gemiddeld 2,9 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie daalde daarmee flink ten opzichte van de 3,5 procent in mei.

2 uur geleden
CBS: bedrijven investeren opnieuw minder in verduurzaming

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven investeren opnieuw minder in verduurzaming. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) investeert dit jaar ruim 61 procent van de bedrijven in een klimaatneutrale bedrijfsvoering. Dat was iets meer dan 64 procent vorig jaar en 68 procent in 2024.

3 uur geleden