Chipfondsen grote winnaars op Wall Street
NEW YORK (ANP) - Chipfondsen zijn donderdag flink in waarde gestegen op de aandelenbeurzen in New York. Vooral aandelen van Nvidia werden flink meer waard, geholpen door analisten die opeens positiever tegen het bedrijf aankeken dan voorheen. Wall Street probeerde daarnaast de veerkracht van de Amerikaanse economie af te wegen tegen de dreiging dat de oorlog in Oekraïne grotere gevolgen heeft. De stemming was daarbij positief, want de belangrijkste graadmeters gingen duidelijk omhoog.
Nvidia werd bijna een tiende meer waard. Het bedrijf maakte eerder deze week bekend dat het kansen ziet in diensten op het gebied van bijvoorbeeld datacenters. Ook toonde Nvidia zich op een beleggersdag erg ambitieus als het gaat om de markt voor de softwarebranche. De beurswaarde van branchegenoot Intel ging in het kielzog van Nvidia met bijna 7 procent omhoog. AMD en Applied Materials wonnen op hun beurt tussen de 5 en 6 procent.
De opmars van de chipfondsen leidde ertoe dat techgraadmeter Nasdaq 1,9 procent hoger de handel uitging op 14.191,84 punten. De Dow-Jonesindex won 1 procent tot 34.707,94 punten en de brede S&P 500 steeg 1,4 procent tot 4520,16 punten.
Apple
Beleggers hielden de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne in de gaten. President Joe Biden was donderdag in Europa voor vergaderingen van de NAVO, de G7 en met de Europese Unie, die in het teken stonden van het conflict. De VS en westerse bondgenoten kondigden daarbij een nieuwe ronde van sancties aan tegen Rusland. Voorbeurs werd ook bekend dat het aantal wekelijkse aanvragen van werkloosheidsuitkeringen in de VS is gezakt tot het laagste niveau sinds 1969.
Bij de bedrijven wist ook Apple (plus 2,3 procent) de aandacht op zich gericht. Het concern werkt naar verluidt aan een abonnementsdienst voor apparaten als de iPhone. In plaats van eenmalig honderden euro’s te betalen voor een nieuwe telefoon of tablet, kan daarvoor straks waarschijnlijk maandelijks worden betaald.
Uber
Uber steeg zo'n 5 procent, nadat bekend werd dat het bedrijf een deal heeft gesloten om alle taxi's in de stad New York op te nemen in zijn app. De samenwerking biedt mogelijk een oplossing voor het chauffeurstekort waarmee Uber kampt.
De euro was 1,0997 dollar waard, tegen 1,0985 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. De olieprijzen vielen terug, na een forse stijging op woensdag. Een vat Amerikaanse olie werd ruim 3 procent goedkoper op 111,41 dollar. Brentolie kostte bijna 3 procent minder op 118,02 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met kleine verliezen gesloten. Beleggers keken met argusogen naar opgelopen rentes op staatsobligaties en verwerkten de stijging van de olieprijzen, die de inflatie verder kan aanjagen.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Palestijnse gebieden kampen met verslechterde economische omstandigheden. In de Gazastrook is meer dan 90 procent van alle bedrijven beschadigd of verwoest. Op de Westelijke Jordaanoever kampt de Palestijnse Autoriteit met een economische en financiële crisis die het onderwijs en de gezondheidszorg raakt. Daarvoor waarschuwt VN-organisatie voor handel en ontwikkeling UNCTAD in een nieuw rapport.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Premier Rob Jetten zegt er vertrouwen in te hebben dat hij met de Amerikaanse regering een oplossing vindt rondom dreigende nieuwe exportrestricties voor chipmachinemaker ASML. Congresleden in de VS hebben voorstellen gedaan om de export van chiptechnologie van Veldhovense bedrijf naar China verder te beperken. Jetten zei "veel gesprekken" met president Donald Trump en Amerikaanse politici te hebben gevoerd over deze zogeheten Match Act.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na twee oorlogen die de afgelopen jaren hebben geleid tot minder energie voor Europa, is er nog steeds niet genoeg aandacht voor de weerbaarheid van het energiesysteem. Dat heeft topvrouw Manon van Beek van hoogspanningsnetbeheerder TenneT donderdag gezegd tijdens een symposium van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) over het Europese energiesysteem.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Isabel Schnabel, lid van de directie van de Europese Centrale Bank (ECB), stapt op per 3 januari 2027. Dat heeft ze aan president Christine Lagarde laten weten, meldt de ECB. Eerder op de dag meldde Bloomberg al op basis van ingewijden dat Schnabel zou vertrekken voor een functie bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF).
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureur-generaal van New York heeft donderdag een rechtszaak aangespannen tegen de Amerikaanse voorspellingssite Polymarket. Volgens haar zijn deze zogenoemde voorspellingsmarkten in strijd met de betreffende gokwetgeving.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies de handel uitgegaan. Daarmee volgt de graadmeter van hoofdfondsen de tendens in de rest van Europa. Beleggers hebben speciale aandacht voor de topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Beleggers houden daarnaast de stijgende olieprijzen in de gaten.
6 uur geleden