Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipfondsen en Corbion bij winnaars op groen Damrak

Chipfondsen en Corbion bij winnaars op groen Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Chipfondsen hebben donderdag goede zaken gedaan in de AEX-index op Beursplein 5. De aandelen van chipmachinemakers ASML en chiptoeleveranciers Besi en ASML sloten de handelsdag met winsten tot 5,6 procent. Uit nieuwe cijfers van de Nevi bleek een daling van de bedrijvigheid in de industrie. Maar dat gold niet voor de chipsector. Speciaalchemiebedrijf Corbion werd hoger gezet nadat het op zijn beleggersdag met gunstigere vooruitzichten kwam.

Er heerste donderdag optimisme onder beleggers door eerdere uitspraken van de voorzitter van de Amerikaanse centrale bank Jerome Powell. Hij zei dat de Federal Reserve de rentes mogelijk deze maand al met minder grote stappen verhoogd. Hogere rentes zijn in de regel ongunstig voor de waarde van aandelen. Beleggers waren daarnaast optimistisch door de signalen uit China, dat het strenge coronabeleid toch wat lijkt te gaan versoepelen.

De AEX noteerde aan het einde van de handelsdag 1,1 procent hoger op 731,74 punten. De MidKap steeg, geholpen door de koerssprong van Corbion van dik 13 procent, 0,7 procent tot 956,10 punten. De leidende graadmeter in Frankfurt steeg 0,7 procent. Daarbij verwerkten beleggers een scherper dan verwachte daling van de Duitse winkelverkopen in oktober. De graadmeter in Londen sloot op een min van 0,2 procent. De beurs in Parijs won 0,2 procent.

Heineken

Corbion presenteerde in Amsterdam de voortgang van zijn strategische plannen aan beleggers en analisten. Daarbij meldde het speciaalchemiebedrijf zijn verwachte omzetgroei in de komende jaren te verhogen. Onderaan de MidKap eindigde koffieconcern JDE Peet's de handelsdag met een min van 3,5 procent.

Ook de aandelen van Heineken (plus 3,3 procent) gingen omhoog, eveneens na een beleggersdag. Daarin vertelde de bierbrouwer dat de financiële doelstellingen voor dit en volgend jaar gehandhaafd blijven. Ook verwacht Heineken nog altijd dat de operationele winst voor dit jaar de winst van voor corona ruim overstijgt.

De euro steeg in waarde tot 1,0507 dollar, tegen 1,0324 dollar een dag eerder. Dat komt door de aanstaande mildere renteverhogingen in de VS. Een vat Amerikaanse olie werd 2,1 procent duurder op 82,20 dollar. Brentolie werd 1,3 duurder op 88,12 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitse minister pleit bij topoverleg tegen economische conflicten

ASHEVILLE (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil is van plan om tijdens overleg met zijn collega's van de G20-landen te pleiten voor een einde aan economisch schadelijke conflicten, zoals handelsoorlogen en de oorlogen in Iran en Oekraïne.

13 uur geleden
Voorzitter VNO-NCW hoopt op 'langjarige stabiliteit' in Den Haag

HILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat er "langjarige stabiliteit" komt in politiek Den Haag. Dat zei de VNO-NCW-voorzitter zondag in het televisieprogramma Buitenhof.

15 uur geleden
Groot Chinees olieconcern boekt meer winst door hoge olieprijs

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De grootste olie- en gasproducent van China heeft ook flink geprofiteerd van de wereldwijde stijging van de energieprijzen. PetroChina zag de winst in de eerste helft van dit jaar met 22 procent stijgen, door toenemende inkomsten uit de winning van olie en gas.

17 uur geleden
Centrale bank VAE onderzoekt tak Egyptische bank na sancties VS

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De centrale bank van de Verenigde Arabische Emiraten gaat de grote Egyptische bank Banque Misr onderzoeken. De stap volgt op een aankondiging van het Amerikaanse ministerie van Financiën, dat de VAE-filialen van de Egyptische bank wil afsluiten van transacties in Amerikaanse dollars vanwege banden met Iran.

19 uur geleden
Rusland verlengt opnieuw verbod op export van diesel

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland verlengt opnieuw het verbod op de export van diesel om binnenlandse tekorten te voorkomen door de Oekraïense aanvallen op Russische olieraffinaderijen. Het verbod wordt nu verlengd tot eind september.

1 dag geleden
Sky News: Allianz bekijkt overname Britse autopechhulp AA

LONDEN (ANP) - De Duitse verzekeraar Allianz overweegt een overname van de Britse autopechhulpdienst AA. Dat meldt nieuwszender Sky News. Met die overname kan volgens Sky een bedrag van 5 miljard pond, omgerekend 5,8 miljard euro, gemoeid zijn.

1 dag geleden
Chinees chipbedrijf CXMT naar rechter over zwarte lijst Pentagon

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese chipbedrijf CXMT heeft in de Verenigde Staten een rechtszaak aangespannen tegen het Pentagon omdat het verwijderd wil worden van de zwarte lijst van het Amerikaanse leger. Het Pentagon stelt dat CXMT banden heeft met het Chinese leger.

1 dag geleden