Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipfondsen drukken op AEX-index op Beursplein 5

Chipfondsen drukken op AEX-index op Beursplein 5

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is vrijdag met verlies aan de laatste handelsdag van de week begonnen. Ook elders in Europa was het sentiment overwegend negatief. Beleggers zijn in afwachting van het Amerikaanse banenrapport later op de dag. Verder worden de gesprekken tussen de leiders van de Europese Unie in Praag met een schuin oog in de gaten gehouden. Zij buigen zich daar opnieuw over de torenhoge energieprijzen.

In Amsterdam stonden chipfondsen in de belangstelling na tegenvallende cijferupdates van chipproducenten Samsung en AMD. Chiptoeleverancier ASMI leverde in de vroege handel 3 procent in en was daarmee de sterkste daler in de AEX. Ook sectorgenoot Besi en chipmachinemaker ASML stonden bij de sterkste zakkers.

Shell was de sterkste stijger. Het olie- en gasconcern won 0,6 procent. Verder stonden alleen staalconcern ArcelorMittal en supermarktbedrijf Ahold Delhaize bij de winnaars in de AEX. De AEX-index zelf noteerde 0,6 procent lager op 657,13 punten.

Intertrust

Bij de middelgrote fondsen steeg Intertrust 1,2 procent. De overname van de financieel dienstverlener is weer een stap dichterbij nu de centrale bank van de Bahamas akkoord ging. Het Amerikaanse CSC maakte eerder bekend Intertrust te willen overnemen. De partijen denken de overname nog dit jaar te kunnen afronden.

De MidKap noteerde 0,3 procent lager op 871,13 punten. In Frankfurt en Parijs stonden minnen tot 0,8 procent op de borden. Londen stond licht hoger.

Credit Suisse

Ook het geplaagde Credit Suisse blijft de gemoederen bezighouden. De Zwitserse bank steeg 2,6 procent nadat het bekend had gemaakt voor omgerekend circa 3 miljard euro aan eigen schuldpapier terug te kopen. Dat gebeurt op het moment dat de bank bezig is met een grote reorganisatie. Daarbij worden vermoedelijk onderdelen verkocht om de balans te versterken.

Verder is er in Duitsland aandacht voor Adidas (min 1,6 procent) dat onderzoekt of het door wil gaan met de samenwerking met rapper Kanye 'Ye' West. Het Duitse sportkledingmerk en de artiest werken sinds 2015 samen aan de Yeezy-schoenenlijn, maar West liet zich onlangs negatief uit over die krachtenbundeling.

Automakers

Automakers als Renault, BMW en Volkswagen noteerden tot 2,5 procent hoger ondanks sombere vooruitzichten. De koepel van Europese autobouwers ACEA verwacht ook dit jaar een krimp in de verkopen.

De euro was 0,9785 dollar waard, tegen 0,9820 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 88,05 dollar. Brentolie zakte 0,5 procent tot 94,11 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Experts: brandstofprijs harder op en neer bij OPEC-exit Venezuela

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Een mogelijk vertrek van Venezuela uit oliekartel OPEC kan op termijn voor lagere olieprijzen zorgen, wat tevens lagere prijzen aan de Nederlandse pomp kan betekenen. Maar de prijzen kunnen dan ook weer sneller omhooggaan, zeggen energiedeskundigen. Ze voorzien een afname van de prijsstabiliteit op de oliemarkt als de macht van de groep van olieproducerende landen afbrokkelt.

1 uur geleden
AEX-index sluit hoger na toespraak Fed-voorzitter Warsh

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met winst de handelsweek uitgegaan. Bijna alle dertig bedrijven in de Amsterdamse hoofdindex sloten vrijdag met een plus. Beleggers verwerkten vrijdag een langverwachte toespraak van Fed-baas Kevin Warsh.

2 uur geleden
Fed-baas Warsh waarschuwt voor hardnekkige Amerikaanse inflatie

JACKSON HOLE (ANP/BLOOMBERG) - Fed-voorzitter Kevin Warsh heeft gewaarschuwd dat de inflatie in de VS niet noemenswaardig afkoelt. In een toespraak op het jaarlijkse symposium van de Amerikaanse centrale bank in Jackson Hole zei hij dat beleidsmakers er zeker van moeten zijn dat dit wel gebeurt, en dat de Federal Reserve anders nog "het nodige te doen heeft". Daarmee zinspeelde hij op de mogelijkheid van een renteverhoging, al nuanceerde hij zijn woorden ook.

3 uur geleden
Chipbedrijf Marvell en betaalbedrijf PayPal zakken op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Chipbedrijf Marvell Technology en betaalbedrijf PayPal gingen vrijdag onderuit op de beurzen in New York. Marvell boekte afgelopen kwartaal een recordomzet door de aanhoudende sterke vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Ook werd het bedrijf opnieuw positiever over de jaaromzet. De margeverwachting voor het huidige kwartaal viel echter tegen en beleggers grepen de resultaten aan om winst te nemen in het sterk gestegen aandeel. Marvell is dit jaar al 170 procent in waarde gestegen, mede door een grote chipdeal met Google. Het aandeel zakte nu 7 procent.

4 uur geleden
Winst automaker BYD voor het eerst in vijf kwartalen omhoog

SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Chinese maker van elektrische auto's BYD is voor het eerst in vijf kwartalen gestegen. De autofabrikant profiteerde van een flinke toename van de verkopen in landen buiten China en meer vraag naar sommige van zijn duurdere modellen.

6 uur geleden
Nexperia is op goede weg met herstel, zegt interim-topman

NIJMEGEN (ANP) - De Nijmeegse chipfabrikant Nexperia krabbelt langzaam uit het dal. Volgens de onderneming, die vorig jaar onderwerp werd van een diplomatieke rel tussen Nederland en China, gaat de omzet de laatste tijd weer omhoog. Interim-topman Stefan Tilger laat weten dat dit vertrouwen geeft dat Nexperia met zijn hersteltraject op de goede weg zit.

8 uur geleden
Ook MediaMarkt versobert spaarprogramma

ROTTERDAM (ANP) - Klanten van MediaMarkt gaan er vijf keer zo lang over doen om een kortingsbon van 20 euro te krijgen. De elektronicaketen is de tweede retailer in korte tijd die een versobering van een spaarprogramma doorvoert. Begin augustus kondigde Albert Heijn aan dat het twee keer zo lang duurt voor klanten hun spaarboekje met koopzegels vol hebben.

8 uur geleden