Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipfonds ASMI fier aan kop bij hoofdfondsen Damrak

Chipfonds ASMI fier aan kop bij hoofdfondsen Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI was donderdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de beurs in Amsterdam. Beleggers waren enthousiast over het aandeel na een positief bericht van branchegenoot STMicroelectronics, waardoor de hele chipsector in de schijnwerpers stond. Verder was het beurssentiment overwegend positief, gedreven door de hoop op een akkoord in Washington over extra stimuleringsmaatregelen van de Amerikaanse overheid.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,5 procent hoger op 550,54 punten. De MidKap won 0,9 procent, tot 812,70 punten. De beursgraadmeters in Londen en Parijs stegen tot 0,4 procent. De DAX in Frankfurt daalde 0,2 procent door een fors koersverlies van Bayer.

ASMI ging meer dan 7 procent vooruit en eindigde daarmee met afstand bovenaan bij de hoofdfondsen. Branchegenoot STMicroelectronics dikte op zijn beurt een kleine 7 procent aan in Parijs. De chipmaker denkt de verwachtingen voor 2020 te overtreffen dankzij een sterk derde kwartaal.

Air France-KLM

Ook verzekeraar Aegon was in trek op het Damrak, met een winst van ruim 4 procent dankzij een adviesverhoging door JPMorgan. Hekkensluiter bij de hoofdfondsen was Shell met een min van 4 procent. Het olie- en gasconcern dat eerder deze week nog een grote ontslagronde aankondigde, gaat door een moeilijke periode en eindigde op de laagste koers in jaren.

Luchtvaartcombinatie Air France-KLM zakte 1,3 procent in de MidKap. KLM heeft op hoofdlijnen overeenstemming bereikt met vakbonden voor cabinemedewerkers en grondpersoneel over de versobering van de arbeidsvoorwaarden. Met de piloten is er nog geen principeakkoord.

Renewi

Op de lokale markt maakte Renewi een koerssprong van bijna 20 procent. De afvalverwerker is positiever gestemd over het resultaat voor het lopende boekjaar dankzij beter dan verwachte prestaties in de eerste jaarhelft.

Bayer raakte circa 13 procent kwijt in Frankfurt. De Duitse chemie- en farmaciereus trekt de broekriem verder aan vanwege de coronacrisis en wil 1,5 miljard euro extra besparen. Bayer sluit daarbij ingrepen in het personeelsbestand niet uit. Daarentegen ging Hennes & Mauritz (H&M) ongeveer 6 procent omhoog, na beter dan verwachte kwartaalcijfers van de Zweedse kledingketen. Het bedrijf heeft ook aangekondigd volgend jaar 250 winkels te sluiten.

De euro stond op 1,1754 dollar, tegen 1,1725 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 5,5 procent goedkoper op 38,00 dollar. Brentolie kostte 4,8 procent minder op 410,27 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Rusland blokkeert toegang tot gamingplatform Roblox in het land

MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.

4 uur geleden
Autofabrikanten winnen op Wall Street, Apple levert juist in

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.

4 uur geleden
Trump zwakt brandstofverbruiksnormen auto's in VS flink af

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.

4 uur geleden
Ebusco krijgt miljoenenlening van aandeelhouders om te overleven

DEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.

6 uur geleden
Damrak trekt zich op aan hoop op Amerikaanse renteverlaging

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.

8 uur geleden
Bronnen: FIOD pakt 2 personen op in onderzoek scheepsbouwer Damen

GORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.

9 uur geleden
Cryptoaandelen omhoog op Wall Street door herstel bitcoinkoers

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.

11 uur geleden