Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipfonds ASMI fier aan kop bij hoofdfondsen Damrak

Chipfonds ASMI fier aan kop bij hoofdfondsen Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI was donderdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de beurs in Amsterdam. Beleggers waren enthousiast over het aandeel na een positief bericht van branchegenoot STMicroelectronics, waardoor de hele chipsector in de schijnwerpers stond. Verder was het beurssentiment overwegend positief, gedreven door de hoop op een akkoord in Washington over extra stimuleringsmaatregelen van de Amerikaanse overheid.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,5 procent hoger op 550,54 punten. De MidKap won 0,9 procent, tot 812,70 punten. De beursgraadmeters in Londen en Parijs stegen tot 0,4 procent. De DAX in Frankfurt daalde 0,2 procent door een fors koersverlies van Bayer.

ASMI ging meer dan 7 procent vooruit en eindigde daarmee met afstand bovenaan bij de hoofdfondsen. Branchegenoot STMicroelectronics dikte op zijn beurt een kleine 7 procent aan in Parijs. De chipmaker denkt de verwachtingen voor 2020 te overtreffen dankzij een sterk derde kwartaal.

Air France-KLM

Ook verzekeraar Aegon was in trek op het Damrak, met een winst van ruim 4 procent dankzij een adviesverhoging door JPMorgan. Hekkensluiter bij de hoofdfondsen was Shell met een min van 4 procent. Het olie- en gasconcern dat eerder deze week nog een grote ontslagronde aankondigde, gaat door een moeilijke periode en eindigde op de laagste koers in jaren.

Luchtvaartcombinatie Air France-KLM zakte 1,3 procent in de MidKap. KLM heeft op hoofdlijnen overeenstemming bereikt met vakbonden voor cabinemedewerkers en grondpersoneel over de versobering van de arbeidsvoorwaarden. Met de piloten is er nog geen principeakkoord.

Renewi

Op de lokale markt maakte Renewi een koerssprong van bijna 20 procent. De afvalverwerker is positiever gestemd over het resultaat voor het lopende boekjaar dankzij beter dan verwachte prestaties in de eerste jaarhelft.

Bayer raakte circa 13 procent kwijt in Frankfurt. De Duitse chemie- en farmaciereus trekt de broekriem verder aan vanwege de coronacrisis en wil 1,5 miljard euro extra besparen. Bayer sluit daarbij ingrepen in het personeelsbestand niet uit. Daarentegen ging Hennes & Mauritz (H&M) ongeveer 6 procent omhoog, na beter dan verwachte kwartaalcijfers van de Zweedse kledingketen. Het bedrijf heeft ook aangekondigd volgend jaar 250 winkels te sluiten.

De euro stond op 1,1754 dollar, tegen 1,1725 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 5,5 procent goedkoper op 38,00 dollar. Brentolie kostte 4,8 procent minder op 410,27 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Schiphol annuleert groot aantal vluchten voor zondag om sneeuwval

SCHIPHOL (ANP) - In verband met de verwachte sneeuwval op zondag schrapt Schiphol uit voorzorg een groot aantal vluchten. Dat bevestigt een woordvoerster van KLM na berichtgeving door NU.nl. Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is niet bekend. Volgens de woordvoerster gaat het bij KLM om zeker 150 vluchten.

1 uur geleden
China schrapt importheffingen voor bijna alle Afrikaanse landen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.

8 uur geleden
Oekraïne rekent op coulance IMF voor belangrijke miljardenlening

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.

9 uur geleden
Hoofd organisatie Spelen in LA verkoopt bedrijf om banden Epstein

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Het hoofd van de organisatie achter de Olympische Spelen in Los Angeles, Casey Wasserman, verkoopt zijn talenten- en sportmarketingbureau nadat zijn banden met Jeffrey Epstein aan het licht zijn gekomen. In een bericht aan het personeel schrijft Wasserman dat die controverse te veel afleidt van het werk dat zijn agentschap doet. Wasserman hoeft niet te vertrekken als voorzitter van het organisatiecomité voor de Spelen in Los Angeles in 2028.

11 uur geleden
Ingrid Thijssen: 'Nederland niet klaar voor golf AI-ontslagen'

DEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.

13 uur geleden
Aantal bloemen- en plantenzaken daalt opnieuw in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt voor het vierde jaar op rij minder bloemen- en plantenzaken. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP voor Valentijnsdag analyseerde. Er waren aan het begin van 2026 zo'n 6400 bloemen- en plantenzaken. Een jaar eerder was dat nog iets meer dan 6500.

14 uur geleden
CNV-analyse: WW-gerechtigde levert tot 66.000 euro in

UTRECHT (ANP) - Mensen die twee jaar werkloos zijn, leveren tot wel 66.000 euro in door de maatregelen van het nieuwe kabinet. Dat stelt vakbond CNV op basis van een analyse. De bond zegt dat dit komt door de verlaging van het maximumdagloon met 20 procent en de halvering van de WW-duur van 24 naar 12 maanden.

15 uur geleden