Chipfirma's en financiële fondsen helpen Wall Street aan records
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. De graadmeters werden vooruitgeholpen door plussen bij chipbedrijven en financiële fondsen. Voor de brede S&P 500 en techgraadmeter Nasdaq betekenden de groene koersborden een aanscherping van de recordstanden van dinsdag.
De leidende Dow-Jonesindex sloot de sessie met een winst van 0,1 procent op 34.405,50 punten. De S&P 500 steeg 0,2 procent tot een nieuwe record van 4496,19 punten. Ook de Nasdaq scherpte zijn oude record aan met een winst van 0,2 procent tot 15.041,86 punten.
De stijgende rente op Amerikaanse staatsobligaties was een aanjager voor rentegevoelige fondsen als financiële instellingen. Ook sectoren die het meest te winnen hebben bij een economische opleving, waaronder chipbedrijven, presteerden beter dan de bredere markt.
Nvidia
Chipmakers Nvidia en Applied Materials stegen tot 1,9 procent. Samen met de kleinere stijgingen bij zwaargewichten als Google-moeder Alphabet, autoproducent Tesla en techbedijf Facebook gaven zij een impuls aan de Nasdaq.
Nordstrom kelderde bijna 18 procent. De omzet van het warenhuisbedrijf was in het afgelopen kwartaal nog altijd lager dan voor de coronacrisis. De verkoper van sportartikelen Dick's Sporting Goods opende eveneens de boeken. Die resultaten vielen wel goed, het aandeel klom 13 procent.
Ook Western Digital (plus 8 procent) stond bij de stijgers. Het technologieconcern zou volgens zakenkrant The Wall Street Journal in vergevorderde gesprekken zijn met het Japanse chipbedrijf Kioxia over een fusie. De deal zou een waarde hebben van zeker 20 miljard dollar (zo'n 17 miljard euro).
Vergadering Jackson Hole
Beleggers kijken verder vooral uit naar de jaarlijkse Jackson Hole-vergadering van centrale bankiers die donderdag begint. Voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve, de koepel van centrale banken in de VS, geeft vrijdag een toespraak over de economische vooruitzichten. De markten zullen gespitst zijn op aanwijzingen over de afbouw van coronasteun en de impact van de Delta-variant van het coronavirus op het economisch herstel.
De euro was 1,1768 dollar waard, tegen 1,1752 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent duurder op 68,33 dollar. Brentolie kostte 1,6 procent meer op 72,17 dollar per vat. Het is de derde sessie op rij dat de olieprijzen stijgen, geholpen door een overheidsrapport waaruit bleek dat de olievoorraden in de VS waren afgenomen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De cao-lonen in Nederland zijn dit jaar met gemiddeld 5 procent gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In de vorige twee jaar was die stijging sterker, maar het gaat volgens het statistiekbureau nog altijd om een van de grootste toenames in de afgelopen veertig jaar.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In Nederland zijn dit jaar al meer dan 10.000 nieuwe campers en caravans verkocht, ruim 5 procent meer dan in heel 2024. Dat melden brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Afgezien van coronajaar 2021 is het de hoogste verkoop in vijftien jaar.
23 minuten geledenBEIJING (ANP) - China heeft Nederland woensdag opgeroepen om zijn "fouten" te herstellen in zijn behandeling van chipfabrikant Nexperia, een in Nederland gevestigde dochteronderneming van het Chinese bedrijf Wingtech.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tesla hoorde dinsdag bij de verliezers op de beurzen in New York na publicatie van de verkoopprognoses van analisten. Daaruit kwam naar voren dat de leveringen in de laatste maanden van dit jaar volgens de kenners mogelijk lager uitpakken dan veel beleggers voorzien. Het aandeel zakte op de een na laatste handelsdag van het jaar ruim 1 procent.
8 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - De populariteit van Labubu-knuffels lijkt over zijn hoogtepunt heen, vrezen beleggers. De Chinese speelgoedfabrikant Pop Mart, de maker van de kleine pluchen monsters met puntige oren en gekartelde tanden, is op de beurs in Hongkong sinds augustus al zo'n 44 procent gezakt. Daardoor is omgerekend meer dan 20 miljard euro aan beurswaarde weggevaagd.
9 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China eist van chipfabrikanten dat ze minstens 50 procent in China geproduceerde apparatuur gebruiken als ze hun productiecapaciteit in het land willen uitbreiden. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een van de grootste maatregelen tot nu toe van de regering in Beijing om de afhankelijkheid van buitenlandse technologie te verminderen.
10 uur geledenROME (ANP/DPA/BELGA) - De Italiaanse regering heeft na jaren van weerstand de productie van alcoholvrije wijn goedgekeurd. Daarvoor hebben de ministeries van Financiën en Landbouw een decreet ondertekend, een definitieve goedkeuring waar de Italiaanse wijnindustrie lang op heeft gewacht.
10 uur geleden