
Chipfirma's en financiële fondsen helpen Wall Street aan records
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. De graadmeters werden vooruitgeholpen door plussen bij chipbedrijven en financiële fondsen. Voor de brede S&P 500 en techgraadmeter Nasdaq betekenden de groene koersborden een aanscherping van de recordstanden van dinsdag.
De leidende Dow-Jonesindex sloot de sessie met een winst van 0,1 procent op 34.405,50 punten. De S&P 500 steeg 0,2 procent tot een nieuwe record van 4496,19 punten. Ook de Nasdaq scherpte zijn oude record aan met een winst van 0,2 procent tot 15.041,86 punten.
De stijgende rente op Amerikaanse staatsobligaties was een aanjager voor rentegevoelige fondsen als financiële instellingen. Ook sectoren die het meest te winnen hebben bij een economische opleving, waaronder chipbedrijven, presteerden beter dan de bredere markt.
Nvidia
Chipmakers Nvidia en Applied Materials stegen tot 1,9 procent. Samen met de kleinere stijgingen bij zwaargewichten als Google-moeder Alphabet, autoproducent Tesla en techbedijf Facebook gaven zij een impuls aan de Nasdaq.
Nordstrom kelderde bijna 18 procent. De omzet van het warenhuisbedrijf was in het afgelopen kwartaal nog altijd lager dan voor de coronacrisis. De verkoper van sportartikelen Dick's Sporting Goods opende eveneens de boeken. Die resultaten vielen wel goed, het aandeel klom 13 procent.
Ook Western Digital (plus 8 procent) stond bij de stijgers. Het technologieconcern zou volgens zakenkrant The Wall Street Journal in vergevorderde gesprekken zijn met het Japanse chipbedrijf Kioxia over een fusie. De deal zou een waarde hebben van zeker 20 miljard dollar (zo'n 17 miljard euro).
Vergadering Jackson Hole
Beleggers kijken verder vooral uit naar de jaarlijkse Jackson Hole-vergadering van centrale bankiers die donderdag begint. Voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve, de koepel van centrale banken in de VS, geeft vrijdag een toespraak over de economische vooruitzichten. De markten zullen gespitst zijn op aanwijzingen over de afbouw van coronasteun en de impact van de Delta-variant van het coronavirus op het economisch herstel.
De euro was 1,1768 dollar waard, tegen 1,1752 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent duurder op 68,33 dollar. Brentolie kostte 1,6 procent meer op 72,17 dollar per vat. Het is de derde sessie op rij dat de olieprijzen stijgen, geholpen door een overheidsrapport waaruit bleek dat de olievoorraden in de VS waren afgenomen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen in Nederland stijgen dit jaar volgens ABN AMRO sterker dan verwacht. De bank heeft haar verwachting bijgesteld naar een stijging van 8 procent, ten opzichte van de eerdere 7 procent. "De prijsgroei wordt vooral gedreven door inkomensgroei en aanbodtekort", aldus de economen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. De elektrische autofabrikant Tesla eindigde 5,3 procent lager na de opgelaaide ruzie tussen topman Elon Musk en de Amerikaanse president Donald Trump. Trump heeft gedreigd om te bezuinigen op overheidsgeld voor Musks bedrijven.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niet na te denken over een mogelijke verlenging van de pauze die hij heeft ingesteld op hogere importheffingen voor tientallen handelspartners. Dat zei hij tegen journalisten aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One.
6 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe caravans en campers in Nederland is in de eerste helft van dit jaar gestegen. Dat melden brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Van alle caravans en kampeerauto's in ons land staan de meeste geregistreerd in de provincie Noord-Brabant.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Franse luchtvaartautoriteit DGAC heeft luchtvaartmaatschappijen gevraagd hun vluchten van en naar Parijse luchthavens op donderdag met een kwart te verminderen. Dat is het gevolg van een aangekondigde staking door luchtverkeersleiders. De oproep geldt onder meer voor de drukke Parijse luchthaven Charles de Gaulle.
7 uur geledenLIJNDEN (ANP) - Slechts een kleine groep uitzendkrachten bij enkele distributiecentra van Albert Heijn heeft het werk neergelegd, stelt de werkgeversorganisatie voor de uitzendbranche ABU. Volgens de organisatie geldt voor de "overgrote meerderheid van de uitzendkrachten" dat die gewoon werkt of wil werken. Dinsdag heeft vakbond FNV aangekondigd dat de staking van uitzendkrachten is uitgebreid van twee naar vier locaties.
9 uur geledenLEIDEN (ANP) - Nederlanders kiezen op een festival steeds vaker voor alcoholvrij bier. De consumptie van 0.0-bieren op festivals is dit jaar met 35 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder, meldt Heineken op basis van eigen cijfers over de verkopen. De brouwer verkoopt zijn biermerken, waaronder Heineken, Heineken 0.0, Brand en Desperados, naar eigen zeggen op 70 procent van alle festivals en evenementen in Nederland.
9 uur geleden