Chipfirma's en financiële fondsen helpen Wall Street aan records
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. De graadmeters werden vooruitgeholpen door plussen bij chipbedrijven en financiële fondsen. Voor de brede S&P 500 en techgraadmeter Nasdaq betekenden de groene koersborden een aanscherping van de recordstanden van dinsdag.
De leidende Dow-Jonesindex sloot de sessie met een winst van 0,1 procent op 34.405,50 punten. De S&P 500 steeg 0,2 procent tot een nieuwe record van 4496,19 punten. Ook de Nasdaq scherpte zijn oude record aan met een winst van 0,2 procent tot 15.041,86 punten.
De stijgende rente op Amerikaanse staatsobligaties was een aanjager voor rentegevoelige fondsen als financiële instellingen. Ook sectoren die het meest te winnen hebben bij een economische opleving, waaronder chipbedrijven, presteerden beter dan de bredere markt.
Nvidia
Chipmakers Nvidia en Applied Materials stegen tot 1,9 procent. Samen met de kleinere stijgingen bij zwaargewichten als Google-moeder Alphabet, autoproducent Tesla en techbedijf Facebook gaven zij een impuls aan de Nasdaq.
Nordstrom kelderde bijna 18 procent. De omzet van het warenhuisbedrijf was in het afgelopen kwartaal nog altijd lager dan voor de coronacrisis. De verkoper van sportartikelen Dick's Sporting Goods opende eveneens de boeken. Die resultaten vielen wel goed, het aandeel klom 13 procent.
Ook Western Digital (plus 8 procent) stond bij de stijgers. Het technologieconcern zou volgens zakenkrant The Wall Street Journal in vergevorderde gesprekken zijn met het Japanse chipbedrijf Kioxia over een fusie. De deal zou een waarde hebben van zeker 20 miljard dollar (zo'n 17 miljard euro).
Vergadering Jackson Hole
Beleggers kijken verder vooral uit naar de jaarlijkse Jackson Hole-vergadering van centrale bankiers die donderdag begint. Voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve, de koepel van centrale banken in de VS, geeft vrijdag een toespraak over de economische vooruitzichten. De markten zullen gespitst zijn op aanwijzingen over de afbouw van coronasteun en de impact van de Delta-variant van het coronavirus op het economisch herstel.
De euro was 1,1768 dollar waard, tegen 1,1752 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent duurder op 68,33 dollar. Brentolie kostte 1,6 procent meer op 72,17 dollar per vat. Het is de derde sessie op rij dat de olieprijzen stijgen, geholpen door een overheidsrapport waaruit bleek dat de olievoorraden in de VS waren afgenomen.
Meer uit Financieel
MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.
3 uur geledenRIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.
4 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.
5 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
1 dag geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.
1 dag geleden