Chipfabrikant Qualcomm somberder over verkoop smarthoneprocessors
SAN DIEGO (ANP) - Chipproducent Qualcomm is somberder geworden over vraag naar zijn chips voor smartphones. Het Amerikaanse bedrijf is een van 's werelds belangrijkste leveranciers van processoren voor telefoons van onder andere Apple. Maar door de onzekere economische vooruitzichten en opgebouwde voorraden bij klanten verwacht het concern uit San Diego daar veel minder van de verkopen.
In het lopende, gebroken boekjaar denkt Qualcomm dat de omzet uit chips voor smartphones met 3G-, 4G- of 5G-verbinding met 10 tot 15 procent zal dalen ten opzichte van het afgelopen jaar. In een eerdere vooruitblik repte het bedrijf nog van een neergang van 5 procent.
Door de hoge inflatie hebben consumenten waarschijnlijk minder geld over voor grote aankopen, zoals een nieuwe smartphone. Tegelijkertijd kampten elektronicafabrikanten sinds vorig jaar met chiptekorten, waardoor ze grotere voorraden aanhielden. Nu de toeleveringsproblemen minder groot zijn maken die bedrijven hun voorraden eerst op voordat ze nieuwe chips van Qualcomm kopen.
Minder afhankelijk
In het vierde kwartaal van het boekjaar van Qualcomm, dat eindigde op 25 september, steeg de omzet met 22 procent op jaarbasis tot 11,4 miljard dollar. Daarop boekte het bedrijf een nettowinst van 2,9 miljard dollar, 3 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
Er is Qualcomm veel aan gelegen minder afhankelijk te worden van de markt voor smartphones. Die koers blijft onveranderd, zo meldt topman Cristiano Amon in een toelichting op de kwartaalcijfers. Hij mikt onder andere op de verkoop van processors voor allerlei slimme apparaten die verbonden zijn met het internet en elkaar.
Meer uit Financieel
HORLEY (ANP/AFP) - De Londense luchthaven Gatwick kampt zondag midden in de drukke zomerperiode met een storing in de watervoorziening. Naar verluidt werken toiletten niet en zijn restaurants gesloten op de op een na drukste luchthaven van Groot-Brittannië.
8 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van het Italiaanse UniCredit heeft gezegd dat hij ruimte ziet voor een akkoord over de overname van het Duitse Commerzbank, waar de bank op aanstuurt. Daarmee toont hij zich optimistisch dat de gesprekken met de Duitse regering en andere betrokken partijen kunnen leiden tot een deal, nu de besprekingen worden hervat.
9 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India stelt dat handelsoverleg met de Verenigde Staten ervoor heeft gezorgd dat het land in de "onderste categorie" is geplaatst wat betreft de nieuwste importheffingen van de regering-Trump. Hierdoor behoudt het land een voordeel voor belangrijke exportproducten.
11 uur geledenFARNBOROUGH (ANP) - De grootste defensiebedrijven van de wereld hebben dit jaar een recordbedrag geïnvesteerd in militaire start-ups, in een poging zich aan te passen aan het snel veranderende karakter van moderne oorlogsvoering. Dat schrijft de Financial Times (FT) op basis van gegevens van bedrijfsanalysebureau Dealroom.
13 uur geledenCANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft gezegd dat hij direct een beroep zal doen op de Amerikaanse president Donald Trump vanwege de nieuwe importheffingen die vanuit Washington zijn aangekondigd. Hij noemde deze tarieven onterecht.
14 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - VodafoneZiggo is na de hack bij Odido "niet actief gaan jagen" op klanten van dat telecombedrijf. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een interview in Het Financieele Dagblad.
1 dag geleden