Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipfabrikant NXP ziet omzet en winst dalen in 'uitdagende' markt

Chipfabrikant NXP ziet omzet en winst dalen in 'uitdagende' markt

EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipfabrikant NXP heeft het afgelopen jaar minder omzet en winst geboekt dan een jaar eerder. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf, dat een beursnotering in New York heeft, spreekt nog steeds van "uitdagende" marktomstandigheden.

De omzet bedroeg vorig jaar ruim 12,6 miljard dollar (ongeveer 12,2 miljard euro), tegenover 13,3 miljard dollar in 2023. De operationele winst daalde met 6 procent tot 4,4 miljard dollar.

NXP zegt vorig jaar "veerkrachtige resultaten" te hebben behaald, ondanks de moeilijkere omstandigheden. "We richten ons vastberaden op het beheersen van wat binnen onze invloedssfeer ligt, om een zachte landing te realiseren terwijl we onze groeistrategie uitvoeren", zegt topman Kurt Sievers in een toelichting op de cijfers.

De voormalige halfgeleiderdivisie van Philips, gevestigd in meer dan dertig landen, maakt chips voor tal van apparaten die in verbinding staan met het internet. De vraag naar sommige van die apparaten is erg gevoelig voor de stand van de economie. NXP heeft ook een grote vestiging met ongeveer 1600 medewerkers in Nijmegen.

Eerder dit jaar kreeg NXP nog 1 miljard euro te leen van de Europese Investeringsbank (EIB) om zijn innovatie met halfgeleiders te versnellen. De financiering is specifiek bedoeld voor de ontwikkeling van chips voor bijvoorbeeld de autosector en de industrie op NXP-locaties in Nederland, Oostenrijk, Frankrijk, Duitsland en Roemeniƫ.

Meer uit Financieel

Loonkloof moet inzichtelijk worden voor collega's

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers moeten vanaf 2027 mogelijk maken dat werknemers van een bedrijf kunnen zien wat hun collega's verdienen. Dat staat in een wetsvoorstel van minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken (D66). Met het wetsvoorstel geeft Nederland invulling aan een Europese richtlijn die landen verplicht om inzicht te geven in de salarisverschillen tussen mannen en vrouwen.

33 minuten geleden
Pensioenfonds ABP wil 2000 starters- en studentenwoningen bouwen

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vastgoedinvesteerder Rockfield Real Estate willen de komende jaren meer dan 2000 betaalbare en duurzame woningen voor studenten en starters in Nederland ontwikkelen. Ze stellen daarvoor 350 miljoen euro aan startkapitaal beschikbaar.

34 minuten geleden
AEX-index daalt licht na bereiken nieuw recordniveau

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag licht lager begonnen. Beleggers deden het rustig aan na de stevige winsten en het nieuwe slotrecord van de Amsterdamse hoofdindex op woensdag. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten en nieuwe recordresultaten van het Amerikaanse Nvidia hielden de koersverliezen beperkt.

45 minuten geleden
Waakhond VK: TikTok en YouTube beschermen kinderen onvoldoende

LONDEN (ANP/RTR) - Britse kinderen zijn op TikTok en YouTube nog niet genoeg beschermd tegen schadelijke content, volgens de Britse mediatoezichthouder Ofcom. De waakhond stelt dat de platforms geen significante, nieuwe toezeggingen hebben gedaan om de feeds met aanbevolen filmpjes veiliger te maken.

59 minuten geleden
Boekingen bij easyJet lopen achter door onzekerheid over oorlog

LONDEN (ANP) - EasyJet merkt dat de oorlog in het Midden-Oosten voor onzekerheid zorgt bij reizigers. De boekingen voor de zomerperiode bij de budgetmaatschappij lopen achter in vergelijking met vorig jaar, meldt het bedrijf bij zijn halfjaarcijfers. Door hogere brandstofkosten liep het verlies bij het Britse bedrijf op, zoals easyJet in een update in april al aankondigde.

1 uur geleden
X bekent schenden Australische antimisbruikwet en betaalt boete

SYDNEY (ANP/RTR) - Berichtendienst X heeft tegenover een rechtbank in Australiƫ toegegeven de regels voor de bestrijding van onlinekindermisbruik te hebben geschonden. Daarmee is een einde gekomen aan een slepende juridische zaak en moet het bedrijf van Elon Musk een boete van 650.000 Australische dollar (ongeveer 400.000 euro) betalen.

1 uur geleden
SpaceX lijdt miljardenverlies in aanloop naar recordbeursgang

AUSTIN (ANP) - Het ruimtevaartbedrijf SpaceX, dat techmiljardair Elon Musk binnenkort naar de beurs wil brengen, heeft in het afgelopen kwartaal een miljardenverlies geleden. Dat staat in een melding die is gedaan bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC.

1 uur geleden