Chipfabrikant NXP denkt dat sterke vraag naar chips aanhoudt
EINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - De Nederlandse chipfabrikant NXP is met optimistische vooruitzichten gekomen. Door het wereldwijde chiptekort is er momenteel veel vraag naar chips en de voormalige halfgeleiderdivisie van Philips maakt daardoor flinke groei door.
Afgelopen kwartaal nam de omzet met 43 procent toe ten opzichte van een jaar eerder, tot 2,6 miljard dollar. Daarbij ging een nettowinst in de boeken van 406 miljoen dollar, waar een jaar terug nog 209 miljoen dollar verlies werd geleden. Destijds had NXP veel last van een malaise in de autosector, waar het met de levering van chips een groot deel van zijn geld verdient. Door de coronacrisis werden minder auto's verkocht.
Inmiddels is de situatie compleet omgeslagen. Problemen rond de leveringen van chips zijn nu het grootste obstakel van autofabrikanten in hun herstel uit de crisis. Het chiptekort is ontstaan omdat er tijdens de pandemie veel meer vraag kwam naar zaken als laptops, computers en mobiele telefoons voor mensen die thuiswerken. Tegelijkertijd zochten mensen ook naar vertier, waardoor bijvoorbeeld spelcomputers gretig aftrek vonden. Experts hebben aangegeven dat het chiptekort nog tot ver in 2022 kan aanhouden, ondanks dat chipfabrikanten er alles aan doen om hun productie op te voeren.
NXP rekent voor het lopende kwartaal nu op zo'n 2,8 miljard tot 2,9 miljard dollar aan omzet. Dat is meer dan analisten in doorsnee hadden verwacht. Topman Kurt Sievers zegt ook dat hij er vertrouwen in heeft om de rest van dit jaar en volgend jaar "zeer robuuste" groei te kunnen laten zien.
Meer uit Financieel
RIYAD (ANP/RTR) - Aanvallen op energiefaciliteiten in Saudi-Arabië hebben er de afgelopen weken voor gezorgd dat het land ongeveer 600.000 vaten olie per dag minder kan produceren. Dat meldde het Saudische staatspersbureau SPA op basis van een functionaris van het ministerie van Energie. De capaciteit om olie te vervoeren via de oost-westelijke pijpleiding in het land is met 700.000 vaten per dag gedaald door aanvallen.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in februari met 0,7 procent gedaald in vergelijking met een jaar eerder, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS was in bijna driekwart van de industriële branches sprake van productiekrimp.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Begin dit jaar waren ruim 2 miljoen auto's in Nederland volledig elektrisch, hybride of plug-inhybride. Dat is een kwart meer dan een jaar eerder. Daarmee is nu een op de vijf personenauto's elektrisch of gedeeltelijk elektrisch. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kreeg er vorig jaar opnieuw meer biologische landbouwgrond bij. Dat becijfert het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2025 is de biologisch gecertificeerde landbouwgrond met 3,1 procent toegenomen, waardoor er nu 86.900 hectare in totaal is.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag opnieuw met winsten de handel uitgegaan. De beursdag begon nog met verliezen. Maar die werden in de loop van de sessie weggewerkt, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had verklaard dat Israël wil beginnen met onderhandelingen met Libanon. Daardoor hebben beleggers meer hoop gekregen dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zal standhouden.
9 uur geledenFORT WORTH (ANP/AFP) - American Airlines heeft aangekondigd dat het de vluchten naar Venezuela zo snel mogelijk wil hervatten, mogelijk al op 30 april. Daarmee wordt het de eerste Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die terugkeert naar het land sinds Washington de Venezolaanse leider Nicolás Maduro begin dit jaar gevangen heeft genomen.
10 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.
10 uur geleden