Chipconcern TSMC boekt opnieuw omzetrecord dankzij grote vraag
HSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese chipconcern Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) blijft zeer goede zaken doen dankzij de aanhoudend sterke wereldwijde chipvraag en tekorten aan halfgeleiders. Het bedrijf, een belangrijke toeleverancier van Apple en grote klant van de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML, wist daardoor voor het zesde kwartaal op rij een recordomzet in de boeken te zetten.
De omzet in het eind december afgesloten vierde kwartaal bedroeg ruim 438 miljard Taiwanese dollar, omgerekend 14 miljard euro. Dat is een stijging van 21 procent in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder en meer dan het bedrijf zelf had verwacht.
Om aan de sterke vraag naar halfgeleiders vanuit de elektronicasector en auto-industrie te kunnen voldoen is TSMC zijn productiecapaciteit sterk aan het vergroten. Daarmee zijn tientallen miljarden aan investeringen gemoeid, bijvoorbeeld voor de bouw van nieuwe chipfabrieken.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.
32 minuten geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Taiwan wil een strategische partner van de Verenigde Staten worden op het gebied van kunstmatige intelligentie. Dat zei de Taiwanese vicepremier Cheng Li-chiun vrijdag bij een persconferentie in Washington na afloop van onderhandelingen over een handelsakkoord.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarmee enig herstel werd getoond van de twee voorgaande verliesbeurten. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de stijgers dankzij sterke kwartaalresultaten en vooruitzichten van het Taiwanese chipbedrijf TSMC. Ook waren er weer cijfers van grote Amerikaanse banken.
10 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) staat klaar om Venezuela financieel te steunen. Dat heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva gezegd in een interview met persbureau Reuters tijdens een bezoek aan Oekraïne. "Als er een mogelijkheid is om de mensen van Venezuela te steunen, dan kun je er zeker van zijn dat het IMF er is."
10 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met Taiwan. Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS.
12 uur geleden