Chipconcern TSMC boekt opnieuw omzetrecord dankzij grote vraag
HSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese chipconcern Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) blijft zeer goede zaken doen dankzij de aanhoudend sterke wereldwijde chipvraag en tekorten aan halfgeleiders. Het bedrijf, een belangrijke toeleverancier van Apple en grote klant van de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML, wist daardoor voor het zesde kwartaal op rij een recordomzet in de boeken te zetten.
De omzet in het eind december afgesloten vierde kwartaal bedroeg ruim 438 miljard Taiwanese dollar, omgerekend 14 miljard euro. Dat is een stijging van 21 procent in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder en meer dan het bedrijf zelf had verwacht.
Om aan de sterke vraag naar halfgeleiders vanuit de elektronicasector en auto-industrie te kunnen voldoen is TSMC zijn productiecapaciteit sterk aan het vergroten. Daarmee zijn tientallen miljarden aan investeringen gemoeid, bijvoorbeeld voor de bouw van nieuwe chipfabrieken.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.
4 uur geledenALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft vorig jaar een veel lagere winst geboekt. De marktrentes daalden, terwijl de financiële instelling bleef concurreren met relatief hoge spaarrentes om klanten te lokken. Daardoor hield bunq zelf minder over, komt naar voren uit het jaarverslag.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse economie is in het eerste kwartaal gekrompen, meldt het Franse statistiekbureau Insee. Het bruto binnenlands product (bbp) is in de eerste drie maanden met 0,1 procent gedaald, onder meer door tegenvallende export.
7 uur geleden