Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipconcern Nvidia licht lager op Wall Street na resultaten

Chipconcern Nvidia licht lager op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Chipbedrijf Nvidia behoorde woensdag tot de dalers op aandelenbeurzen in New York. De belangrijke speler op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw een recordomzet en versloeg ruimschoots de verwachtingen van analisten en beleggers. Nvidia waarschuwde wel voor een negatieve impact van de strengere Amerikaanse regels voor de export naar China. Het aandeel, dat dit jaar al ruimschoots is verdrievoudigd in waarde, zakte 0,5 procent.

HP won 4 procent. De verkopen van de computermaker stonden in het afgelopen kwartaal opnieuw onder druk. Ook gaf HP een voorzichtige verwachting af voor het huidige kwartaal. Topman Enrique Lores sprak van een uitdagend boekjaar. Wel rekent hij op een groei van de pc-markt in 2024.

Beleggers kauwden daarnaast nog na op de notulen van de Federal Reserve. Uit die aantekeningen van de vorige rentevergadering bleek dat de beleidsmakers van de centrale bank de rente op een hoog niveau willen houden om er zeker van te zijn dat de inflatie afkoelt tot het doel van 2 procent. Over een renteverlaging werd niet gesproken.

Werkloosheidsuitkeringen

Ook kwamen er nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo lag het aantal wekelijkse aanvragen van een werkloosheidsuitkering minder hoog dan verwacht.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,4 procent hoger op 35.222 punten. De brede S&P 500 klom 0,6 procent tot 4564 punten en techgraadmeter Nasdaq won 1 procent tot 14.350 punten. Het is de laatste volle handelsdag op Wall Street van deze week. Donderdag zijn de beurzen dicht om Thanksgiving. De dag daarna wordt er tijdens koopjesfestijn Black Friday slechts een halve dag gehandeld.

Deere

Deere verloor 6,5 procent. De fabrikant van landbouwmachines presteerde afgelopen boekjaar beter dan kenners hadden voorzien, maar de winstverwachting voor het nieuwe jaar stelde teleur.

De aandacht bleef daarnaast uitgaan naar de perikelen bij OpenAI. Sam Altman keert terug als topman van het bedrijf achter de chatbot ChatGPT. Altman werd vrijdag door het bestuur van OpenAI ontslagen en werd maandag binnengehaald door Microsoft (plus 1,5 procent). Zijn ontslag zorgde voor veel kritiek op het bestuur van OpenAI. Altman keert nu terug bij het bedrijf onder een nieuw bestuur en met steun van Microsoft, een grote investeerder in OpenAI.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit eerste dag van kortere handelsweek licht hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag licht hoger gesloten. Beleggers op Wall Street deden het rustiger aan, na de flinke koersverliezen op donderdag en de kleine uitslagen op vrijdag.

3 uur geleden
Bronnen: VK wil verzet Nederland tegen strenge handelsplannen EU

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk benadert meerdere EU-landen, waaronder Nederland, om zich te verzetten tegen strenge handelsvoorstellen die het VK kunnen uitsluiten van deelname aan openbare aanbestedingen. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

5 uur geleden
Vattenfall verkoopt Franse activiteiten aan Franse branchegenoot

STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall verkoopt zijn activiteiten in Frankrijk aan de Franse elektriciteits- en gasleverancier Alterna énergie. Vattenfall meldt een overeenkomst te hebben gesloten om de elektriciteits- en gasverkopen over te dragen aan zijn Franse branchegenoot.

7 uur geleden
Adyen grootste stijger op AEX-index na eerdere koersval

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grootste stijger op de AEX-index. Het betaalbedrijf, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh en Spotify, maakte vorige week een zware koersval. Adyen had de omzetverwachting voor dit jaar verlaagd.

8 uur geleden
Bayer treft miljardenschikking voor Roundup-zaken, zeggen bronnen

LEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse producent van landbouwpesticiden Bayer gaat een schikking van 10,5 miljard dollar aankondigen om lopende en toekomstige rechtszaken in de Verenigde Staten rond het omstreden onkruidverdelgingsmiddel Roundup af te handelen. Dit zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

8 uur geleden
BKR ziet toename inzageverzoeken sinds Odido-lek

TIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) ziet een aanzienlijke toename in het aantal mensen die hun gegevens over leningen willen inzien na het nieuws over een groot datalek bij telecomprovider Odido. Volgens een woordvoerder was er de afgelopen dagen een piek, die nu wat is geluwd.

9 uur geleden
Paramount stijgt op Wall Street na nieuwe gesprekken met Warner

NEW YORK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance ging dinsdag omhoog op de beurzen in New York. Branchegenoot Warner Bros. Discovery verklaarde de verkoopgesprekken met Paramount tijdelijk te heropenen na het aangepaste overnamebod van het moederbedrijf van tv-zender CBS. Paramount klom 5,6 procent en Warner won 2,9 procent. Netflix steeg 0,8 procent.

10 uur geleden