Chipconcern Nvidia licht lager op Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - Chipbedrijf Nvidia behoorde woensdag tot de dalers op aandelenbeurzen in New York. De belangrijke speler op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw een recordomzet en versloeg ruimschoots de verwachtingen van analisten en beleggers. Nvidia waarschuwde wel voor een negatieve impact van de strengere Amerikaanse regels voor de export naar China. Het aandeel, dat dit jaar al ruimschoots is verdrievoudigd in waarde, zakte 0,5 procent.
HP won 4 procent. De verkopen van de computermaker stonden in het afgelopen kwartaal opnieuw onder druk. Ook gaf HP een voorzichtige verwachting af voor het huidige kwartaal. Topman Enrique Lores sprak van een uitdagend boekjaar. Wel rekent hij op een groei van de pc-markt in 2024.
Beleggers kauwden daarnaast nog na op de notulen van de Federal Reserve. Uit die aantekeningen van de vorige rentevergadering bleek dat de beleidsmakers van de centrale bank de rente op een hoog niveau willen houden om er zeker van te zijn dat de inflatie afkoelt tot het doel van 2 procent. Over een renteverlaging werd niet gesproken.
Werkloosheidsuitkeringen
Ook kwamen er nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo lag het aantal wekelijkse aanvragen van een werkloosheidsuitkering minder hoog dan verwacht.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,4 procent hoger op 35.222 punten. De brede S&P 500 klom 0,6 procent tot 4564 punten en techgraadmeter Nasdaq won 1 procent tot 14.350 punten. Het is de laatste volle handelsdag op Wall Street van deze week. Donderdag zijn de beurzen dicht om Thanksgiving. De dag daarna wordt er tijdens koopjesfestijn Black Friday slechts een halve dag gehandeld.
Deere
Deere verloor 6,5 procent. De fabrikant van landbouwmachines presteerde afgelopen boekjaar beter dan kenners hadden voorzien, maar de winstverwachting voor het nieuwe jaar stelde teleur.
De aandacht bleef daarnaast uitgaan naar de perikelen bij OpenAI. Sam Altman keert terug als topman van het bedrijf achter de chatbot ChatGPT. Altman werd vrijdag door het bestuur van OpenAI ontslagen en werd maandag binnengehaald door Microsoft (plus 1,5 procent). Zijn ontslag zorgde voor veel kritiek op het bestuur van OpenAI. Altman keert nu terug bij het bedrijf onder een nieuw bestuur en met steun van Microsoft, een grote investeerder in OpenAI.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiƫle markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.
5 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.
8 uur geleden