Chipconcern Nvidia licht lager op Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - Chipbedrijf Nvidia behoorde woensdag tot de dalers op aandelenbeurzen in New York. De belangrijke speler op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw een recordomzet en versloeg ruimschoots de verwachtingen van analisten en beleggers. Nvidia waarschuwde wel voor een negatieve impact van de strengere Amerikaanse regels voor de export naar China. Het aandeel, dat dit jaar al ruimschoots is verdrievoudigd in waarde, zakte 0,5 procent.
HP won 4 procent. De verkopen van de computermaker stonden in het afgelopen kwartaal opnieuw onder druk. Ook gaf HP een voorzichtige verwachting af voor het huidige kwartaal. Topman Enrique Lores sprak van een uitdagend boekjaar. Wel rekent hij op een groei van de pc-markt in 2024.
Beleggers kauwden daarnaast nog na op de notulen van de Federal Reserve. Uit die aantekeningen van de vorige rentevergadering bleek dat de beleidsmakers van de centrale bank de rente op een hoog niveau willen houden om er zeker van te zijn dat de inflatie afkoelt tot het doel van 2 procent. Over een renteverlaging werd niet gesproken.
Werkloosheidsuitkeringen
Ook kwamen er nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo lag het aantal wekelijkse aanvragen van een werkloosheidsuitkering minder hoog dan verwacht.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,4 procent hoger op 35.222 punten. De brede S&P 500 klom 0,6 procent tot 4564 punten en techgraadmeter Nasdaq won 1 procent tot 14.350 punten. Het is de laatste volle handelsdag op Wall Street van deze week. Donderdag zijn de beurzen dicht om Thanksgiving. De dag daarna wordt er tijdens koopjesfestijn Black Friday slechts een halve dag gehandeld.
Deere
Deere verloor 6,5 procent. De fabrikant van landbouwmachines presteerde afgelopen boekjaar beter dan kenners hadden voorzien, maar de winstverwachting voor het nieuwe jaar stelde teleur.
De aandacht bleef daarnaast uitgaan naar de perikelen bij OpenAI. Sam Altman keert terug als topman van het bedrijf achter de chatbot ChatGPT. Altman werd vrijdag door het bestuur van OpenAI ontslagen en werd maandag binnengehaald door Microsoft (plus 1,5 procent). Zijn ontslag zorgde voor veel kritiek op het bestuur van OpenAI. Altman keert nu terug bij het bedrijf onder een nieuw bestuur en met steun van Microsoft, een grote investeerder in OpenAI.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Ook de beurzen elders in Europa lieten rode cijfers zien door onzekerheid bij beleggers over de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen weer flink omhoog.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties opgeheven voor een aantal bedrijven uit Belarus, waaronder grote producenten van de voor kunstmest belangrijke grondstof potas. Daarnaast geeft het Amerikaanse ministerie van Financiën toestemming om weer zaken te doen met de Belarussische staatsbank Belinvestbank. De bedrijven belandden eerder op de Amerikaanse sanctielijst vanwege de steun van Belarus aan de Russische inval in Oekraïne.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse Bondsdag heeft een wet aangenomen die de sterke stijging van brandstofprijzen moet beteugelen. Vanaf april mogen tankstations enkel een keer per dag, rond het middaguur, hun prijzen verhogen. Prijzen verlagen mag de hele dag door. Overtredingen kunnen bestraft worden met boetes tot 100.000 euro.
2 uur geledenNICOSIA (ANP/DPA/AFP) - De regering van Cyprus komt met een steunpakket van in totaal 200 miljoen euro voor huishoudens, boeren en de toeristische sector vanwege de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om tijdelijke verlagingen van de btw op levensmiddelen en stroom, een verlaging van de brandstofaccijns en subsidies aan boeren en hotels.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol kijkt of het de hulp aan passagiers met een beperking zelf gaat uitvoeren, in plaats van die hulp uit te besteden aan andere bedrijven. Dat meldt een woordvoerster van de luchthaven donderdag, na kritiek van vakbond FNV.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De diensten van Odido komen weer op gang na een storing bij de telecomprovider. Een woordvoerder meldt dat een deel van de mobiele diensten tijdelijk niet beschikbaar was door "een probleem met het koelsysteem in een datacenter".
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De miljardensteun die de Nederlandse staat tijdens de coronapandemie aan KLM verleende, staat opnieuw juridisch ter discussie. Een belangrijke adviseur van het Europees Hof van Justitie adviseert een eerdere vernietiging van de Europese goedkeuring voor de steun door de op een na hoogste EU-rechter in stand te laten.
3 uur geleden