Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipconcern Nvidia licht lager op Wall Street na resultaten

Chipconcern Nvidia licht lager op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Chipbedrijf Nvidia behoorde woensdag tot de dalers op aandelenbeurzen in New York. De belangrijke speler op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw een recordomzet en versloeg ruimschoots de verwachtingen van analisten en beleggers. Nvidia waarschuwde wel voor een negatieve impact van de strengere Amerikaanse regels voor de export naar China. Het aandeel, dat dit jaar al ruimschoots is verdrievoudigd in waarde, zakte 0,5 procent.

HP won 4 procent. De verkopen van de computermaker stonden in het afgelopen kwartaal opnieuw onder druk. Ook gaf HP een voorzichtige verwachting af voor het huidige kwartaal. Topman Enrique Lores sprak van een uitdagend boekjaar. Wel rekent hij op een groei van de pc-markt in 2024.

Beleggers kauwden daarnaast nog na op de notulen van de Federal Reserve. Uit die aantekeningen van de vorige rentevergadering bleek dat de beleidsmakers van de centrale bank de rente op een hoog niveau willen houden om er zeker van te zijn dat de inflatie afkoelt tot het doel van 2 procent. Over een renteverlaging werd niet gesproken.

Werkloosheidsuitkeringen

Ook kwamen er nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo lag het aantal wekelijkse aanvragen van een werkloosheidsuitkering minder hoog dan verwacht.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,4 procent hoger op 35.222 punten. De brede S&P 500 klom 0,6 procent tot 4564 punten en techgraadmeter Nasdaq won 1 procent tot 14.350 punten. Het is de laatste volle handelsdag op Wall Street van deze week. Donderdag zijn de beurzen dicht om Thanksgiving. De dag daarna wordt er tijdens koopjesfestijn Black Friday slechts een halve dag gehandeld.

Deere

Deere verloor 6,5 procent. De fabrikant van landbouwmachines presteerde afgelopen boekjaar beter dan kenners hadden voorzien, maar de winstverwachting voor het nieuwe jaar stelde teleur.

De aandacht bleef daarnaast uitgaan naar de perikelen bij OpenAI. Sam Altman keert terug als topman van het bedrijf achter de chatbot ChatGPT. Altman werd vrijdag door het bestuur van OpenAI ontslagen en werd maandag binnengehaald door Microsoft (plus 1,5 procent). Zijn ontslag zorgde voor veel kritiek op het bestuur van OpenAI. Altman keert nu terug bij het bedrijf onder een nieuw bestuur en met steun van Microsoft, een grote investeerder in OpenAI.

Meer uit Financieel

Rabo ziet stijging huizenprijzen met gemiddeld 3,1 procent

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse huizenprijzen zullen dit jaar naar verwachting met gemiddeld 3,1 procent stijgen. Daarmee zouden de huizenprijzen flink minder sterk stijgen dan vorig jaar, toen het ging om een plus van gemiddeld 8,6 procent, aldus huizenmarkteconomen van RaboResearch in het donderdag gepubliceerde Kwartaalbericht Woningmarkt.

18 minuten geleden
Olieprijs blijft stijgen ondanks recordvrijgave uit noodreserves

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn donderdag verder gestegen. De aankondiging van de recordvrijgave van 400 miljoen vaten olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA) lijkt de oliemarkt niet te kalmeren. De Verenigde Staten kondigden afzonderlijk aan 172 miljoen vaten uit hun noodreserves te onttrekken als onderdeel van deze gecoördineerde actie.

28 minuten geleden
Aantal faillissementen neemt opnieuw af in februari

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in februari op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 311 bedrijven failliet. Dat zijn 53 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 15 procent. Ten opzichte van januari steeg het aantal faillissementen met 11 procent.

1 uur geleden
Veel ondernemers hebben last van handelsbeleid Trump, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.

8 uur geleden
Trump wil olie uit strategische voorraad vrijgeven

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.

9 uur geleden
Olieprijs blijft stijgen, overwegend verliezen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.

10 uur geleden
Overlast door staking op Brussels Airport groter dan verwacht

BRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.

11 uur geleden