Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipconcern Intel uitblinker op positief gestemd Wall Street

Chipconcern Intel uitblinker op positief gestemd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst het weekend ingegaan. Chipconcern Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers. Andere chipbedrijven zoals Advanced Micro Devices (AMD) en Nvidia liftten mee met de koerswinst van Intel.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,5 procent hoger op 35.459,29 punten. De brede S&P 500 klom 1 procent tot 4582,23 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq ging 1,9 procent vooruit tot 14.316,66 punten.

Het aandeel Intel werd 6,6 procent hoger gezet. Het bedrijf wist afgelopen kwartaal een verrassende winst te boeken. Ook de vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen in de smaak bij beleggers. Nvidia en AMD stegen tot 1,9 procent.

Federal Reserve

Beleggers verwerkten daarnaast de favoriete maatstaf voor de inflatie van de Federal Reserve die in juni is gedaald. Eerder deze week schroefde de Fed de rente verder op tot het hoogste niveau sinds 2001 om de inflatie aan te pakken. Fed-voorzitter Jerome Powell sloot daarbij een verdere verhoging niet uit.

De grote Amerikaanse oliemaatschappijen ExxonMobil en Chevron kwamen eveneens met cijfers en verloren daarop tot 1,2 procent.

Ford Motor

Ford Motor verloor 3,4 procent, ondanks een verhoging van de verwachting voor het hele jaar. Topman Jim Farley liet daarnaast weten zich meer te gaan richten op de verkoop van bedrijfswagens en hybride elektrische auto's.

Procter & Gamble klom 2,8 procent. Het levensmiddelenconcern, bekend van merken als Pampers, Gillette en Head & Shoulders, behaalde afgelopen kwartaal meer winst en omzet dan verwacht dankzij hogere verkoopprijzen.

Roku

De fabrikant van verzorgingsproducten en schoonmaakmiddelen Colgate-Palmolive, die ook met cijfers kwam, leverde bijna 2 procent in ondanks een verhoging van de omzetverwachting voor het hele jaar.

De maker van mediaspelers voor videostreaming Roku maakte een koerssprong van meer dan 31 procent. Het bedrijf leed afgelopen kwartaal minder verlies dan gevreesd en behaalde meer omzet dan voorzien.

De euro was 1,1022 dollar waard, tegen 1,1034 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent meer op 80,48 dollar. Brentolie werd 0,7 procent duurder op 84,80 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit licht lager in afwachting van rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag iets lager gesloten. Beleggers kijken met name uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De verwachting is dat de Amerikaanse koepel van centrale banken woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld voor het eerst dit jaar gaat verlagen.

4 uur geleden
Microsoft gaat tientallen miljarden investeren in VK

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Microsoft gaat de komende vier jaar 30 miljard dollar (meer dan 25 miljard euro) investeren in het Verenigd Koninkrijk, onder meer in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat is de grootste financiële toezegging die het Amerikaanse softwareconcern ooit in het VK heeft gedaan.

5 uur geleden
Youforce: nettomaandsalaris Jan Modaal stijgt met ruim 38 euro

AMERSFOORT (ANP) - Werkende Nederlanders met een modaal inkomen gaan er volgend jaar maandelijks netto 38,50 euro op vooruit. Dat volgt uit doorrekeningen van hr-dienstverlener Youforce, voorheen Visma Raet, na de bekendmaking van de rijksbegroting op Prinsjesdag.

5 uur geleden
Witte Huis verlengt uitstel van TikTok-verbod tot medio december

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Het Witte Huis schuift de deadline voor de verkoop van de Amerikaanse onderdelen van TikTok verder op, tot 16 december. Eigenlijk moest het Chinese moederbedrijf ByteDance de populaire app voor woensdag verkopen, op straffe van een verbod in de Verenigde Staten.

6 uur geleden
Voorzitter Nestlé treedt af enkele weken na ontslag topman

VEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Voorzitter van het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé Paul Bulcke treedt vervroegd af. Dit komt enkele weken nadat topman Laurent Freixe werd ontslagen vanwege een romantische relatie met een directe ondergeschikte.

7 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit lager op Prinsjesdag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is op Prinsjesdag lager geëindigd. Beleggers namen wat gas terug na de flinke winst van de Amsterdamse hoofdindex een dag eerder en hadden daarnaast oog voor de begrotingsplannen van het kabinet die zijn gepresenteerd. Verder ging de aandacht vooral uit naar de Verenigde Staten, waar de Amerikaanse Federal Reserve begint aan zijn tweedaagse rentevergadering. De verwachting dat de centrale bank woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld gaat verlagen, zorgde maandag voor nieuwe recordstanden op Wall Street.

9 uur geleden
KLM: stakingen grondpersoneel brengen toekomst in gevaar

SCHIPHOL (ANP) - De stakingen van FNV en CNV bij KLM brengen de toekomst van de luchtvaartmaatschappij in gevaar. Dat laat een woordvoerster van KLM weten nadat de vakbonden dinsdag nieuwe, langere stakingen hadden aangekondigd van het grondpersoneel. De nieuwe stakingen noemt KLM "onnodig en onverantwoord".

9 uur geleden